Trazim pjesmu

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Jan 17, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Treba mi hitno ova pjesma:

    http://www.zshare.net/audio/5428277112f7f5e6/

    Snimio sam je u kaficu s mobitelom pa je snimak uzasan. Pitao bi ja ko je izvodjac ali tu u kaficu niko ne pusta muziku. Mislim da konkretno "uredjaj" nije dostupan konobarima i ono.. genralno. Ma nebitno.

    Pkusao sam na sve nacine ali ne uspjevam. Cini mi se da imaju i oni uredjaji sto prepoznaju pjesmu ovo ono ali nisam nikad koristio taj softwer pa ne znam.

    Ako ne konkretno koja je pjesma, puno bi mi pomoglo kada bi nasao ko je izvodjac ili kada bi nekako izvukao lyrics iz ovog djela pjesme.

    Znam da punoi trazim i da je ovo nemoguca misija al eto.. bar da pokusam.

    (da ne bude nesporazum.. trazim ime izvodjaca i ime pjesme a ne mp3, free download, ilegalu ovo ono)
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Slabo se skroz cuje, nema pite skontati.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ovo moze pogoditi samo ko bas zna stvar.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Poznajel neko (od starih "elektroničara") koja je ovo pjesma:

    http://www.zshare.net/audio/65526525976aa046/

    Inace trazim jedan album koji sam slusao na kaseti neke 98-99 godine. Nikada nisam naletio ni na jednu pesmu. Znam da je omot bio tamno plavi. Tako nekako. Ideja je da nadjem bilo koju pjesmu sa tog albuma pa onda da trazim koji je album ili komplacija.

    Neki dan cuo ovaj dio u kaficu ove pesme, naravno ovo je obrada:

    http://www.youtube.com/watch?v=zXcRB0U0W3g
     
  6. ColdFire

    ColdFire Overclocker

  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Msilim da je ova sto si stavio.. nemam pojma, davno je to bilo. Inace kontam naci bilo sta sa te komplacije da pokusam preko bar jedne pjesme nac to sto sma slusao. Poksat cu od ove samo slabo gugl barata sa Mellow Trax.
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    guglaj naziv pjesem i nekoog poznatijeg dj-a . tad iole koje drzo malo do sebe imao je remix ove pjesme :D
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne kontam kako mislis da guglam poznatijeg dj i ovo. Najveca bi scena bila kad bi bil oda ova pjesma u opste nije na toj kaseti vec da sam je cuo u to vrijeme. Kao st orece. To je bilo 98/99 a ovo je izaslo krajem 99-te. A mozda sam ovo cuo usputz mimo ove kasete.

    Iskreno, ta potraga mi se cini nemoguca misija jer nista ne znam o izvodjacima. Znam da je muzika bila tmurna i da nije bio cisti techno vec nesto, neki dark fol.

    Nadam se da je ova Phuture Vibes na toj kaseti pa pokusam nesto iskopat.

    Hvala svakako.
     
  10. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Pa dosta ih je uradilo remix ove pjesme ... bila je jako popularna za izvrtanje po brijama u to doba :lol: mislio sam da guglas dok ne ubodes bas ovaj remix koji ti trazis :D mada znam kako je kada nesto trazis ... nikad naci :D
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma ja mislim da je to ova pjesma sto si dao. Pise originalna znaci to je bilo 100% to. E sad daje nekako naci na kojim se komplacijama nasla. A kada guglam Mellow Trax slabo sta da izbacuje o njemu. Cak ni na wiki nema.

    Da mi je par komplacija gdje bila pjesma pa da nekako po "sluhu" nadjem to sto meni treba.

    Il, ako neko slucajno zna neku stranicu gdje imaju stariji albumi/koplacije pa da po izgledu trazim. Mozda bi se sjetio al znam da je omot kasete bio tamno plavi/tmurno nesto. Bas kakva je i muzika bi9la.
     
  12. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Tracklist
    ----------

    01.phuture vibes 2009 (new short version) [03]
    02.phuture vibes 2009 (new extended version) [05]
    03.phuture vibes 2009 (dj dlg remix) [07]
    04.phuture vibes 2009 (dj dlg dub remix) [07]


    a to sto si ti cuo je sa viva 1999

    http://www.discogs.com/Various-Viva-Hit ... se/1127260

    1.04 Mellow Trax Phuture Vibes (Radio Club Mix) (3:47)

    citav cd je lol :D
     
  13. Nani

    Nani Komšija

    Momci, pomoc opet :D

    Dance je stvar, ide ovako

    ...one heart, one soul, we never give up

    ili one heart, one soul, we never it give up

    Nacuh i ...one mind, one sky ovako nesto
    Sve preko googla izbacuje jedno veliko nista!

    ubih se da nadjem lose mi ide :D zna li o kojoj se radi?
     
  14. Tyger

    Tyger Aktivista

  15. Nani

    Nani Komšija

    Nije legendo, hvala ti, i ja sam naisao na to, ova sto trazim je dance stil.
     
  16. Tyger

    Tyger Aktivista

    OK nista onda, vrijedilo je provjerit...
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jel' ovo Nani?

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. Nani

    Nani Komšija

    Oj pogodi me Dog, extra je ovo stvar, pogotovo za nas nostalgicare 80-ih i 90-tih. Nazalost nije pjesma koju sam trazio ali 10-ka za ovu stvar!

    Danke na pokusaju ;)
     
  19. enchy_00

    enchy_00 Novi član

    Da li neko zna odakle mogu skinuti instrumental za recital"Ne daj se ines"! Hitno mi treba a bas sam se namucio trazeci je i nista....please help
     
  20. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija