Trazim pjesmu

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Jan 17, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Postoji mogucnost da je pjesma napravljena maksuz za reklamu.
     
  2. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Trazim izvor koji sam cuo samo jednom i internet sam prokopo uzduz i poprijeko da je nadjem ali ne ide, a sjecam se dijela

    "imam njivu za oranje"
    pa onda nesto
    "imam kravu/bika/ili koji vec k. za nesto"

    itko ???

    PS: pjesma ima sentimentalnu vrjednost :mrgreen:
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Negdje sam to cuo ali nemam pojma gdje, mislim da je "konja za kopanje" to dole :mrgreen:
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni bi trebala pjesma od Dade Topića i njegove grupe Times. Nemam pojma kako pjesma ide samo se sjećam solaže na gitari, prejaka stvar, vrtila se prije par godine kao najava za neku emisiju čini mi se na BHT-u. Znam da nisam baš precizan ali vrijedi pokušati.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Meni na google izbaci ovaj scribd fajl da ima slicne rijeci:
    Ali posto mene zeza nesto javascript, ne mogu otvorit :S
     
  7. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Treba mi izvodjac i naziv pjesme...

    Ne znam tekst. Pjesma je koliko ja znam iz '90-ih, vrtila se cesto na MTV-u, rock grupa izvodi (mislim da je americka), muskarac pjeva o ocu, ili odnosu otac-sin, pomalo tuzna pjesma, jedna scena iz spota je kod nekog drveta, pjesma je pustena u jednoj od starijih epizoda "Simpsonova"...

    Eto, to je sve sto znam :D
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Obzirom da sam veliki PJ fan, odmah me podsjetilo na:


    Prokleto, prokleto dobra stvar.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Jest dobra stvar, ali ipak nije ona sto sam trazio. Ipak velika hvala :)

    Ajmo, idemo dalje...:D
     
  11. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Evo te fakkin pjesme konacno! :D

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LBtT4WBB9vg&feature=player_embedded[/youtube]
    ime pjesme od 0:21 :(
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Tesko je to naci osim ako neko bas zna tu pjesmu/izvodjaca, bas kad kaze ista osim ay ay ay cuje se ova zenska tako da je nemoguce razaznati par rijeci da se moze traziti po tekstu.

    Pokusao sam i sa TrackID-om na mobitelu koji inace radi sjajno ali isto nema rezultata za ovo jer ne uspijeva uhvatiti dovoljno...
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nema veze, mozda je pjesma pravita posebno za reklamu :oops:
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma kakvi, ipak pricamo o hrvatskom RTL-u :lol:
     
  16. Riddick

    Riddick Aktivista

    Techno-Dance stvarka vrtila se na MTV Europe (tj. UK) u drugoj polovini 93' i prvoj polovini 94', spot je crno bijeli sa dominantnom bijelom pozadinom, u pjesmi se izrazito koriste americke male gitarice (sa okruglom "bazom") specifican instrument i zvuk, bubnjevi su u Techno-Dance ritmu (imaju veoma kvalitetan sound) iz tog vremena. U toj pjesmi niko ne pjeva il nesto jako malo (vise se ne sjecam) i jedina je takve vrste (spoj Techno-Dance, tih malih gitarica, izrazito kvalitetnih bubnjeva) sto sam cuo. U vise navrata trazio sam je na YouTube al bezuspijesno... BTW dovoljno je samo par sekundi da cujem pjesmu il da vidim spot da bi je prepoznao :D

    P.S. sada ce se vidjeti ko je visio po 12 sati dnevno na MTV Europe 93'-94' god. :mrgreen: :wink:
     
  17. ---

    --- Aktivista

    the grid - swamp thing?
     
  18. Riddick

    Riddick Aktivista

    Jeb' te pogodi covjek iz prve, svaka cast :D HVALA :smt023 Ono sto sam ja zvao male gitarice u stvari je Banjo. BTW cak sam trazio i ovaj muzicki instrument, da mi bude osnova za trazenje pjesme, al ga nisam uspio naci... :|

    Evo sta kaze Wiki za The Grid - Swamp Thing

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9Mkyq_lmBX8&feature=related[/youtube]

    P.S. znao sam izuzetno puno pjesama al sam ih s vremenom dosta zaboravio... :(
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Trazim dvije pjesme po spotovima. Ovo bi neko trebao znati.

    01. Pjesma je neka laksa elektronika ali ne pop ili tehno. Lik ide ulicom i za šta god zakaci, odvali mu se dio tijela kao da je od keramike. Odvali mu se recimo noga, onako raspe u djeliće a to se desilo kada je naisao na neke brejkere pa mu jedan zakacio nogu dok se vrtio. Padne na obe ruke te se obe raspu a prilazi mu jedan krupniji crnac i pita: "Do u need a hand ?". Na kraju spota šepajuci izadje na ulicu i udari ga taxi i sav se raspe u prašinu. Radnja je mislum u New York-u. Spot se vrtio prije nekih desetak godina.

    02. Mislim da je neki rock. Ide lik ulicom kao beskucnik svojih 50-60 godina. Mislim da citavo vrijeme ide tunelom koji je osvjetljen ili ide ulicom ali je noć. Onako pjeva citavu pjesmu i ako 100% mislim da nije iz benda. On je u citavom spotu jedini i cijelo vrijeme izbjegava automobile ili automobili njega. Na kraju spota stane, rasiri ruke, auto/kamion se zabije u njega ali kamion se razbije kao da je udario u celicni stub dok se lik nije pomakeo sa mjesta. Takodjer se vrtio spot prije nekih 12 godina a mislim da isto toliiko ima da sma ga zadnji put vidio.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma