Trazim savjet o konfiguraciji ?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by shocky, Mar 23, 2013.

  1. shocky

    shocky Novi član

    Dakle sastavio sam konfiguraciju s tim da sam se protegao koliko sam mogao finansijski pa me zanima sta mislite:

    Asus MB P8H61-MX USB3, LGA 1155, Intel H6
    Intel Pentium G860 3.0GHz LGA1155 BOX
    Asus nVidia GeForce GTX650 1GB
    WD Caviar Blue 500 GB, WD5000AAKX, 16MB SATA3
    Kingston Hyper-X Blu 4GB DDR3 1600MHz
    ThermalTake V3 Black Edition
    Chieftec iArena 400W, GPA-400S8
    Samsung S22B300B 21,5" LED Monitor

    Gledao sam jos i ovu maticnu Asus MB P8B75-M, LGA1155, Intel B75 malo je skuplja, ali ne vidim bas da mi donosi nesto bitno naspram odabrane..
    I ovo kuciste ThermalTake Element T me privuklo ali to je skuplje 50tak KM on odabranog...

    Hvala unaprijed na savjetima i bilo kakvoj pomoci...
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Napisi da li trazis novo ili polovno, da li moze pik ili samo radnje i da li kupuješ samo u jednoj radnji ili moze iz više njih posto je tako jefrinije uzimati pa da ti raja preporuči. I nisi naveo najbitnije, budjet.
     
  3. shocky

    shocky Novi član

    konfiguracija sastavljena u imtecu i samo tu mogu uzeti :/ ovo je sto sam ja odabrao pa me zanima jesam li odabrao dobro.. budjet 1200 km
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa ti bi stavio vrijednije kućište od procesora :? Stavi neko Panda kućište ili slično smeće, a kupi recimo i3 2100 ili neku varijaciju tog procesora, pa kasnije ako ti je toliko bitno kućište, mjenjaj ga.
     
  5. shocky

    shocky Novi član

    Proc nije jeftiniji od kucista :) a poucen dosadasnjim iskustvima, nije pretjerano bitan :/ Zanima me kako ce se ova GTX 650 nositi sa Skyrim, BF3, Dishonored... i razmisljao sam cak i o G2020 2.9 procu, on je jos jeftiniji, a jedina razlika naspram ovog je u 100 mhz manje :/ nekada kasnije bi uzeo jos 4gb DDRa dok skupim love
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    G2020 je nesto brzi od tog G860, bez obzira sto ima 100MHz manje.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nije proc jeftiniji od TT V3, al je tu negdje sa tim skupljim kućištem. Ako ti proc nije bitan, ne znam onda šta ti jest bitno? Grafa? Onda kupi sve krš i grafu najbolju što možeš za te pare...