Treba mi sto tisa napojna.

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Bimbrlok, Oct 25, 2009.

  1. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Treba da kupim napojnu jedinicu da je sto tisa a snaga ne treba da bude vise od 400w.
    Pa sam zelio da se posavjetujem sa vama koji mozda vec imate to sto ja trazim.
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

  3. JVC

    JVC Overclocker

    Imam Cooler Master 520M besumna totalno, a imas i pasivnih kupiti ali su skupe ko sam vrag.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Fortron 400W PNF je jedna od tisih a nije skupa.Takodje i PowerLine 530 je ultra tiha samo nije neki brand al cijena joj je pristupacna a ako imas love imas CoolerMaster silentPRO seriju skoro necujnih napojnih samo sto su 200+km
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    Ali imaju 5g garancije pa i to vrijedi.
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Napojna jedinica ATX SilverStone SST-ST35F 350W silent1x12cm
    Noise Level 22 dBA minimum

    Napojna jedinica ATX SilverStone SST-ST40F 400W 1xPCIeX
    22 dBA minimum
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jedno je sta oni pisu, a drugo stvarna buka. I nijedno nema veze s vezom. Ni Seasonicu ne vjerujem kad napise SPL nivo u decibelima. Cak i da mjere, svako mjeri na svoj nacin.
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    U praxi su relativno "tihe", mada ni ja ne vjerujem tim njihovim mjerenjima.
     
  9. GW

    GW Moderator

    U praksi je svaka kvalitetna napojna pri manjem opterećenju tiha.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Tacno da vrijedi,to sam zaboravio napomenuti a od kako sam ubacio CM silentPRO poceo sam da cujem zvuk HDD-ova.
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Meni 400PNF nije dovoljno tih ni na minimalnom opterecenju, mada vecina vjerovatno ne bi nista primjetila... ali naravno, dosta tisi od inih kineza.
     
  12. k0ST

    k0ST Aktivista

  13. Almir

    Almir Komšija

    U ingelu je bio fortron zen pasiva čista, tiše da nemože biti tiše nije ni skup bio...

    ps jel tiši ATX SilverStone SST-ST40F od fortrona 400pnf? ili isti bratu u rangu 350
     
  14. GW

    GW Moderator

    Vrlo je mala razlika pa nije ni bitno. Ako imaš box cooler na procesoru ili bilo kakav ventilator na grafičkoj, nećeš je ni čuti.
     
  15. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    E hvala ljudi na ovim savjetima. Evo sad sam gledao ima u Ingelu pasiva cista FORTRON ZEN 300 al je 300w pa ne znam koliko ce to moci da pogura, al cini se veoma zanimljivim a cijena mu je 134,55 KM PDV uračunat
     
  16. GW

    GW Moderator

    Kakva je konfiguracija?

    Inače, pasivnu napojnu ti ne bih preporučio zbog lošijeg odnosa cijena/performanse a i zbog gubitka u hlađenju kućišta zbog nedostatka ventilatora u napojnoj.
     
  17. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    ematicna gigabyte m720-us3 am2+
    proc. athlon2 x4 620 2,6ghz
    hdd hitachi 200gb i 500gb
    cdrw i dvdrw
    grafika ati hd 4550
    ram 4gb ddr2 800mhz
    sky star2
    imam sada napojnu thermaltake 400w dobra je napojna al treba mi jos malo to tise da bude posto sam uzeo sve ostalo dda bude pasivno hladjenje.

    pa ne znam sta mislite onda na fortrona 400pnf i cijena mu je pristupacna 68km u ingelu