Trebam novo napajanje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by qwe, Dec 26, 2008.

  1. qwe

    qwe Novi član

    Trebam napajanje. Sad imam nekog kineza i neda mi spavati :x. Jel bi bilo dovoljno dobro i tiho silverstone 350w iz geneleca? Komp je ovakav: AMD AthlonX2 4000, DDR2 2GB takeMS, MSI NVIDIA 7300GT, HDD WD160GB, ASRock AliveXFire-eSATA2, LG DVD-RW.
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    da bilio bi
     
  3. qwe

    qwe Novi član

    Da li je bolji izbor Fortron ATX-400PNF 400W, 82KM u Ingelu od ovog silverstona?
     
  4. pac

    pac Komšija

    Jeste bolje ako mislis nekad da nadogradjujes comp.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To Silverstone napajanje radi Fortron, ali se ne radi o PNF seriji, nego o THN, koja je bitno slabija. Fortron PNF od 400W je definitivno jace napajanje.

    Jos nesto citam po netu, izgleda da su i THN i PNF napajanja sad pod "PNF" oznakom, tj. mozete dobiti THN iako na napajanju pise da je PNF. Bas me zanima ako ima ljudi koji su u Ingelu kupili Fortrona PNF, da slikaju naljepnicu sa specifikacijama.
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    Evo ja sam slikao silverstona 350w i nevidim oznake PNF niti THN, tako da navod
    Silverstone napajanje radi Fortron, ali se ne radi o PNF seriji, nego o THN, koja je bitno slabija
    nemora biti tacan, a poznavajuci reputaciju Silversona cisto i sumnjam u to.
     
  7. nFare

    nFare Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nista bez slike unutrasnjosti.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    LOL, gledao sam slike unutrasnjosti kao i specifikacije, napajanje je pljunuti THN.
     
  11. qwe

    qwe Novi član

    Pa koga onda uzeti od ta dva, ako i Fortron moze biti THN serija? Ali je jaci od Silverstonea i malo jeftiniji.
     
  12. apdejt

    apdejt Overclocker

    Mrzi mi se ponovo sve rastavljati radi slikanja, mozda dogodine kada budem slagao kablove u svome antecu
    :smt003
     
  13. qwe

    qwe Novi član

    Jel bi onda Fortron ATX-350PNF bio konkurencija Silverstoneu SST-T35F 350W?
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    350W PNF, ali pravi PNF, je jaci od tog Silverstone-a. Sad je glavno pitanje: da li su zbilja PNF Fortroni koji se kod nas prodaju PNF, ili THN?
     
  15. qwe

    qwe Novi član

    Jel neko zna koje napajanje je manje bucno: Fortron350w ili Silverstone350w?
     
  16. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ovako ja izgledam kada hocu da cujem silverstona 350w :D :) :D
    [​IMG]
    bez obzira da li je on PLN ili TLN ili SPRCH2 ili da li se upste vodi pod ovim serijama
    ko silverstone
     
  17. fanto_macan

    fanto_macan Novi član

    Hmm... interesantno.. THN ili PNF, moze li mi neko tu skracenicu pojasnit? *bem* ti skraćenice....
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    upss sorry
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E to je vec teze pitanje. :) Sve i da je Silverstone rebrandirani THN, kao sto tvrdim, ne znaci da je i jednako glasan/tih. Fortron PNF je navodno prihvatljivo tih.
    Daljnja rasprava nema smisla ukoliko se ne zna da li su PNF Fortroni u Ingelu zbilja PNF jedinice. Trebamo dokaz za to.

    @apdejt: previse reklamiras tog Silverstone-a, a ja sam nasao test za manje od 3 minute. :wink:
     
  20. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma i ja po dana se bakcem oko tih skracenica po raznoraznim hrdwr sajtovima ali nisam uspio pronaci nesto konkretno da je neko napisao osim stevia sto je ovdje naveo.