Trebam novo napajanje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by qwe, Dec 26, 2008.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sljedece slike govore vise od rijeci:

    PNF: [​IMG]

    THN: [​IMG]

    350W PNF ima 300W na 12V, to je ono sto trebate gledati.

    350W Silverstone ima istu snagu na 12V kao i THN (dakle 10A i 15A), a iznutra izgleda isto kao THN. Jasno?
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Zomg, pa nece silverstone na svojoj napojnoj napisati da je uradjena od strane Fortrona po THN modelu :lol:

    Enivej, Stivi je sve objasnio.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  4. fanto_macan

    fanto_macan Novi član

    Jesi mi i pojasnio, de to malo uze- profesionalnije, nismo svi tako napucani sa tim infosima o naponima i strujama...
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ti bi sad da ti neko pise clanak o napojnim jedinicama?

    Udri po hardwaresecrets, SPCR, jonnyguru i drugim stranicama pa gledaj kako rade napojne jedinice.
     
  6. fanto_macan

    fanto_macan Novi član

    hm.. hvala, nisam konto napravit proizvodnju nap.jedinica .. vec mozda u dogledno vrijeme kupit neku....
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne moras nista ni znati, nego nas pitaj. Zahvalis nam se na kraju, nama dosta.
     
  8. GW

    GW Moderator

    Stevie u božićnom duhu. :D
    Ali si nas lijepo sumirao.
     
  9. qwe

    qwe Novi član

    Vjerovatno cu uzeti Silverstone (lakse dodjem do njega) a jest i skuplji :( , mada Stevie tvrdi da je Fortron bolji, takva mi je ponuda u gradu. Mislim da Silverstone nije los izbor. Hvala svima na savjetima i trudu.
     
  10. fanto_macan

    fanto_macan Novi član

    Nema nista na brzinu, to sam shvatio, prostudirat cu to...pa kad dođe vrijeme za kupovinu cujemo se raja.. ;)
     
  11. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Slikaću danas ja PNF 400 W uzet u Ingelu ovog ljeta. A slikice očekujte u ponedjeljak tek.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moze, super. 8)
     
  13. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Je, to je pravi PNF. :)
     
  15. fratelo

    fratelo Novi član

    Buduci da je vec otvorena tema koja i mene zanima,molio bih vas za savjet da li je ovo napajanje Fortron PNF 400W dovoljno za moju konfiguraciju, Intel 2160 Oc(3.0), 4 GB OCZ PC2-6400 Vista Performance XTC,Asus 9600 512MB HDMI Oc(750/1850/2000), WD -320GB , Dvd-rw Pioneer, Gigabyte U-8000 usb tv tuner,sada imam napojnu koju mi je preporucio jedan trgovac iz Plusa Modecom Feel II 500W,nemam nikakvih problema, ali kada pokrenem OCCT test poslije 11 minuta mi ga prekine i izbaci gresku u naponima 3 i 5V,pretpostavljam da prilikom opterecenja ti naponi nisu stabilni.U svakom slucaju zelio bih da uzmem malo kvalitetniju napojnu, da li se kod nas moze negdje nabaviti corsair brand,po forumima ga pravo hvale,ali ga ja kod nas nisam vidio nigdje.
     
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    slabo se prodaju radi visoke cijene
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Jest dovoljno je :) Mislim da nema kod nas, a bolje da kazes koliko imas para, mozda da pogledas neke CM napojne. npr. CM 460W.
     
  18. fratelo

    fratelo Novi član

    Mislio sam potrositi 150-200 km.Naravno,ako je ovaj fortron vise nego dovoljan,ne vidim razlog da potrosim vise para.
     
  19. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Fortron je dovoljan što se tiče snage ali ima malo konektora pa razmisli i o tome kad budeš kupovao.
     
  20. fratelo

    fratelo Novi član

    Probao sam preko nekih poznanika doci do nekog Corsaira VX 450 ili VX 550, ali nisam nista uspio zavrsiti, a danas u svom komsiluku naletih na radnju u pripremi, ispostavilo se da je to novootvorena poslovnica firme gore navedene, odnosno napojna za koji Stivi rece da je pravi fortron pnf,provjerio sam naljepnicu i bila je ista.Kupih je za 78 KM.Hvala svima na pomoci.