Trebo bi sad nekad uzet novu konfu pa se malo dvoumim...

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by fipi, Aug 27, 2008.

  1. fipi

    fipi Aktivista

    Moram je uzet u genelecu, pa sam malo zaglibio na ponekim komponentama

    HDD250GB,WD2500AAKS,SATA2,16MB/7200rpm
    ili
    HDD 320 GB, HITACHI, 16MB, 7200,SATA2

    ----------------------------------------------------------------
    Club3D CGAX-4852DDF HD4850 Zerotherm cooler 512MB 625/1986
    ili
    Club3D CGAX-4852DD RadeonHD4850 512M DDR3 TV+2xDVI 625/198
    ne kontam koja je razilika, jel samo u kuleru, koju da uzmem?
    ----------------------------------------------------------------
    Eh sad glavni belaj, radi ovoga post pisem. Problem je kuciste, vidim zalite se dosta na frontier kucista, a u genelecu sve gotov frontier.
    Pa sam konto uzet ovo
    Kućište SILVERSTONE SST-PS01B BLACK,bez napojne 140km
    i gurnut napojnu fortier 500w 30km.
    Samo mi ovo kuciste skupo, jel mi se isplati dat lovu za njega, ili da idem na ono od 40km i da sjecem vene sa njim :p( neko se na forumu zalio da je ostro) ?
    Nekako, izadje me 170km to dvoje, nesto mi puno to, sta mi je cinit?
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ako ces vec frontier kuciste, idi na bestbuy frontiera Wizard model. Po meni je odlican i jedan od boljih u low level segmentu sto se tice kucista, gdje spada Frontier.

    Osim sto izgleda odlicno, sasvim je ok po pogledu funkcionalnosti, buke, provjetravanja.

    HDD, hitachi, 320 GB imam ja, nikad problema sa njime, tih je, gotovo necujan.

    Da razlika u ove dvije grafe je vjerovatno samo u kuleru, uzmi ovu sa zerothermom.

    Sto se tice napojnih, cekam da cujem misljenja ostalih strucnjaka, u genelecu pristojan izbor je Powerline 530W.
     
  3. nFare

    nFare Komšija

    Cinit ti je obrnuto, znaci Silverstone napojna/ Frontier kuciste, mada nije ni ovo najsretnija kobinacija ali eto,
    usput receno ja sa se na silvertstona gadno porezao :wink: .
    Dalje razlika kod graficke jeste samo kuler, zerotherm glasniji-bolje hladi, ova druga tiha-slabije hladi - performanse iste.
    Veci HDD ako je ista cijena.

    Edit: ha eto ako fali para onda je taj Powerline valjda dosta bolji od Frontiera, zakunut se necu.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I sve naopako. :lol:

    Radije uradi obrnuto, u kineza od 30KM uvali Silverstone napajanje od 140KM. ;)

    EDIT: pretece me nFare. :)

    EDIT2: Powerline bi zbilja trebao biti dosta bolji od Frontiera, jer je Frontier ocajno los.
     
  5. fipi

    fipi Aktivista

    ok, hvala puno, idem na powerline pa sta bude.
    Citam ove specifikacije ovog silverstona :
    Model No. SST-ST50F
    ....
    Over current protection, Over voltage protection, Short circuit.

    Pa se pitam jel ova napojna ima slicne funkcije ko ups, imam problem ovde kod mene zimi da na sekund ili pola sekunde nestane struje, pa mi se pc restartuje, znaci bi li me ova napojna zastitila
    ili ovo samo onako stoji ? Ionako kontam uzet ups al eto samo radi znatizelje pitam
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Uzmi UPS, napojna nije UPS.