TT vs Ostali

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Nani, Sep 4, 2006.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Potpisujem! Recimo dosta ce raje rec da su kucista od 300 km preskupa tipa Thermaltake Kandalfa, Eureke, Sharka, Chiefteca itd, to je investicija koja moze trajati jedan milenijuum. A hladjenje komponenti i samo zvucna izolacija zavisi od kucista. Pogledajte novog kandalfa, treba kapu skinuti 25 cm-skom kuleru na bocnoj strani, koji radi na 600 obrtaja po minuti.
    - Side (Intake) :
    250 x 250 x 30mm, 600rpm, 15dBA
    - CPU & VGA cooling
    http://www.thermaltake.com/product/Chas ... 003bws.asp
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Koji usput uvlaci svu prasinu iz kuce.
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Sulu ljepoto ne pamtim te takvog 8)
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Thermaltake kucista su drek i ne vrijede pola para koliko kostaju.
    Kvalitetna kucista su Coolermaster, Antec, Silverstone, Chieftec, slabo ko jos radi kvalitetna kucista.
    Ima jos kucista poput Lian-Li, ali ta su preskupa(preko 500KM, pa 700)
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hehehehe :lol: taman ti onda ne treba usisivac, a imas cist stan/kucu.
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Tesko da cu se slozit s tobom, ne znam odakle ti uopste to! Daleko su najljepsa, daleko su najpopularnija. Nisu kucista pcb da pricamo o kvaliteti, sta ti je to nekvalitetno kod TT-a, a da je kvalitetnije kod tih proizvodjaca sto si naveo? Uz limariju dodaju po kantu eurokrema, i ulaznice za film festival, lim je lim!
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Najbolja investicija je Shuttle barebone PC - em odlicne performanse, em gotovo necujan.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    ee vidio sam danas u onoj 100metarci na cvili u nekoj maloj radnji imaju satelitskih antena, nekakvu, valjda barebone konfu.. malo kuciste pravo naprijed ima mali display usb, ps/s za mis i tastaturu.. nazad jos dva usb.a... a visoko ko tri 5.25'' uredjaja... oko 400KM nisam pitao sta je unutra...
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    Onda su i ona kucista od po 50KM super, jer "lim je lim" :? :roll:
     
  10. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ja kad sam prešao sa "jeftinijih" kućišta na Centurion-a 5, koji je po prvi put bio malo veća investicija u kućište s moje strane, preporodio sam se.
    Količina prašine daleko manja, solidnije kućište sa jačom limarijom tako da ne stoji baš tvrdnja "lim je lim", funkcionalnost zbog nepostojanja šarafa, što je pogotovo za one koji vole puno čačkati po kompu nezamjenjivo.

    Ali, odosmo mi s teme skroz, mislim da bi svako iole normalan prešao na vodeno hlađenje da ima keša, al' para je vazda problem kod nas. Ja sam 3 milje uložio u comp pa opet ga je vrijeme već malo pregazilo. Ne "mere" više :lol:
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    Ovde ko da pricam spanjolski, svi vole pametovat, moram tako rec, jesam li ja spomenuo bilo kakvo kuciste od 50 km ili smo pricali Stevie i ja o kucistima od 300 maraka i vise. Znaci pricamo o prostranim big-tower kucistima koja nude nesto za 300 kmica. Sad cu da vam nacrtam Stevie je rekao da je Thermaltake smetlje u odnosu na Antec, Chieftec i tako dalje! Ja sam prije toga spomenuo Kandalfa Eureku itd, pa posto i Kandalf i Eureka i sva TT kucista imaju em prozirne stranice, em po 3 intake kulera po 1 outtake kuler, funkcionalnost zbog nepostojanja šarafa, stranice se skidaju sa jednim pokretom opet nema sarafa, prostrana su lijepo izgledaju itd, zanimalo me sto je TT smetlje u odnosu na proizvodjace koje je on nabrojao. Znaci zakljucak je da Antec osim sto je ruzniji isto kao i Chieftec ne daje nista bolje od TT, zato je lim lim! Da ste od pocetka citali ne bi ste skretali sa teme i pitali stvari koje veze sa vezom nemaju!
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    To je bio idnividualni stav koji nema veze sa zdravim razumom. Uzmi jedan Xaser koji je napravio bum, mnogi su se poceli poslije baviti sa kucistima.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovo se sad svodi na to da oni koji imaju TT kuciste hvale ga do nebesa.
    Kuzni malo ovaj thread:
    http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=45230
    Posebno obrati paznju na ono sto Fleks veli :) i puno drugih iskusnih ljudi...iskusnijih od mene i tebe zajedno :wink:
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma dobra su TT kucista, samo su preskupa za ono sto nude. Isto se dobije od drugih proizvodjaca za manje para.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To i kazem, uzmimo npr. Chiefteca kojeg je Eustace skoro uzeo...kosta svega 160KM a nije ni truna losiji od jednog TT-a od 300KM, a ako nije i bolji.
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    Brate mili, al su ruzna ma da covjek ne bi ni pomislio da ih kupi, meni su licno toliko garibna da bi radje izvalio ne znam ti koliko za bilo kojeg TT nego i jedan drugi besplatno imao. Otisao sam neki dan u plus i pogledao Eureku, uzivo kad se pogleda kuciste ma ako nije i ljepse od Kandalfa, jos je vece i decentnije sa velim kromiranim natpisom TT na vrhu. Zaista vise nego lijepo. Ebiga ja se furam na taj look osim na samu funkcionalnost. I sto Sulu kaze sjeti se dobro koi je boom napravio TT sa Xaserom, i od tog dana pa do dana danas TT ima daleko znaci bez konkurencije najljepsa kucista. Pa chieftecu je svako kuciste pa skoro isto, rebra na prednjoj masci i druge boje, nikakve inovativnosti, nikakvog upgrade, pa naravno da ce TT biti popularniji kad svaka 2-3 mjeseca izbaci nesto lijpo i inovativno. Eno izasao je Kandalf iz L serije (LCS) sa potpuno ugradjenim liquid solutionom. Pogledaj samo Mozart TX, ili bilo koje TT kuciste, ma bilo koje da covjek ima bi lijepo cucalo u bilo kojoj sobi a ne izgledalo kako kakav server od prije 10 godina. Ima ljudi kojima se to svidja, kao eustace i postujem to, svaka cast, al meni se ne svidja. Na forumima kad pogledas signove 70 % ljudi ima neko kuciste od TT. Mislim da to puno govori ne o kvaliteti vec o logici sta kupce provlaci. Sve je to manje vise ista limarija sa ventima "sprijeda i pozadi" ali look, look je bitan, i persun naravno. I na kraju, stvarno me ne interesuje sta ko ima meni ako bog da nista u sobu nece uci vise osim TT, (Kandalf, Eureka, Armor, Shark, Xaser ne znas sta je ljepse) Btw back on the topic.
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    mozart? pogledaj chieftec mestro, colermaster atc's, mediacenter, sharkoon media 2 i 3, silverstone... pa nemoj tt dizat u nebesa.

    neću ni spominjat stackera, anteca p150 i p180... da se razumijemo radio sam sa većinom ovdje navedenih kućišta, pa tako i sa tt-om - jednostavno daje dojam jeftine plastike i zaigrane djece :wink:
     
  18. PoSmatrac

    PoSmatrac Novi član

    ma ja kontam lijepo na stol gdje mi je lcd i tastatura da prcvrstim maticnu sa 4 serafa i to je to imam dobro hladjenje pri ruci mi je uvjek da ga se ocisti od prasine , i plus da ga gledam ! a i mani se uspara !
     
  19. Ante

    Ante Aktivista

    Ma ok su TT, al jest da su skupi

    Coolermaster su po meni najbolji odnos ulozeno/dobiveno
     
  20. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Da se i ja oglasim, prije sam imao box hladjenje koje je ubijalo u pojam sa bukom, kasnije sam stavi ostar ice kojeg drzim na 2000rpm, a sa strane jednog zalmana da izvalci zrak na 1300rpm, jest da ni sada nije toliko tiho ali bar ga mogu kontrolisati kako ja hocu.

    @Play ne kontam kako ti ne smeta buka od ovog cuda na 3500rpm, ja ga ne mogu smisliti na tim obrtajima, i zato ga vrtima kako hocu 8)