1. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    A evo ti i slika gdje se treba uključiti druga strana kabla, Umene je iza TV-a!


    [​IMG]

    I usput izvinjajem se zbog prašine, ne čistim redovno 8) Hehe :oops: Eto opet sam uslikao, nadam se da sam bio od pomoći!
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    pa računaj da postoje ljudi koji znaju manje o tim tehnikalijama od tebe, mene ili bilo kojeg člana na forumu i postovi tipa "kako to ne znaš?!??!" mu sigurno neće pomoći.
     
  3. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Čekaj malo, jesam li ja njemu rekao kako će poslije kritika ??? De nemoj ni ti svašta govoriti... Ja sam se napatio 10 min. dok sam ovo uslikao, i mislim da mu može biti od velike pomoći jer možda su u njega potpuno drugačiji kablovi... Treba biti realan, i ja sam mu preporučio da zovne nekog da to uradi jer ne možemo mi gledat ono što on vidi... Kontaš? Ja lično želim pomoći i nadam se da sam pomogao... A to je glupost što ti govoriš, ccc, svašta se danas i govori, ali opet sad ne mogu se zaustaviti ovo me potpuno živcira, čuj ja njemu govorim kako to ne znaš, haj nije tema svađanje, ti syss izvini ako je kakav problem, a i ti izvini ako ti nisam pomogao :?
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    ma ne pričam uopće o tebi... tvoj post i slike su vjerujem puno problema čovjeku riješili, a i možemo fino to prokomentirat.
     
  5. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    OK , sorry, sigurno misliš na eXmAn-a.. Ali eto, umene je takav TV, i uz grafičku 9550 sam dobio kabal taj uslikani i taj priključak mali i taj priključak ide u grafičku karticu a kabal u priključak a druga strana kabla ide u TV, i eto tako sam onda u Display Properties/Settings/Advanced/Displays... Eto i rođak mi je još nešto podešavao, ali eto sada sam ja to isključio jer sam kupio TV pa nemam potrebe..
     
  6. sffovac

    sffovac Novi član

    hvala ti lijepo na slikama :) i na trudu, ok, da ne bude da mijenjam pricu jesam konektovo i preko scart, ali kada ste mi rekli da ne konektujen, prestao sam, kaze mi jaran da probam sa tv tool, pa cu da probam, ako sta uspijem javim :)
    he nisam uspio za dva dana, pa imam ja ispite da spremam, nisam nonstop na racunaru :), po sat dnevno u zadnjih par dana limit :)
     
  7. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Ma sve je OK.. Ako ti treba još slika reci! TV Tool je koliko ja znam možda i najbolji za tu upotrebu!
     
  8. sffovac

    sffovac Novi član

    nece pa nece, ne zanam vise sta da radim, je*at ga odustajem :(, hvala ljudi, ali kad nesto ne ide onda ne ide
     
  9. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Ma kupi TV! ;) Možda nije do tebe, možda je do TV-a!
     
  10. sffovac

    sffovac Novi član

  11. sffovac

    sffovac Novi član

    to je sve sto ja imam
     
  12. sffovac

    sffovac Novi član

    ma sto je najgore probao sam i sa drugim tv jos jucer
     
  13. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Jest whatever. Ja sam prvi dao savjet. Još držim do toga da nije u opcijama naštiman odgovarajući način izlaza.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    fino idi preko onoga sto je dzahdo uslikao. najjednostavnije a kvaliteta zadovoljavajuca. jos jednom naglasavam - ako ikako mozes izbjegavaj scart (osim ako recimo nije Monster marke).
     
  15. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Vidi je li fino konektovano, pa probaj u opcijama sve u display properties!!!
     
  16. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    @ sffovac - dojdi do mene ja cu ti dati s-out/chinch adapter da ga ne kupujes samo vidi koliko pinova treba da bude 4 ili vise?
    Ja vi mi se preko PM-a ili maila.

    Ja imam TV kartu i kada sam pokusavao preko S-Videa sliku da primam bila je C/B stoga uvijek kristim Chinch ili Composit (kako ga na TV kartama zaovu)
     
  17. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Problem je izgleda do skart Kocke i S-video izlaza... kada se koristi kombinacaija ova dva adaptera direktno, dakle bez prelaza na chinch, dobije se c/b slika.
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    da, tv mora podržavat s-video preko scarta (nisam ni ja znao, ali mi tako piše u specifikacijama tv-a), makar mi je na starom philips 72 sve radilo sa diy s-video --> scart.