1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne mogu ga koristiti da vracam, rekose mi iz txtv da sutra donesem do njih da vide moze li na njihovu mrezu!?
     
  2. Benq

    Benq Komšija

    Ti kao kupac nisi kriv , bar ne bi trebalo jer "nisi znao" da se ti resiveri ne smiju prodavati jer predstavljaju trajno vlasnistvo Telemach-a. Tog lika ce provajder tuziti sigurno.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne kontam sta je fazon, zakljucano od starne telemacha? Vidim mnogi prodaju ove d3 na piku i pise da su ih koristili na telemachu, zar ne mozes kupitit ti svoj d3 i koristiti na telemachu? Ovi iz txtv kad su mi uvodili rekli kupi slobodno risiver na piku samo da je dvbc.
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Telemach ne prodaje opremu svojim korisnicima nego je daje na koristenje. U slucaju da je oprema neispravna Telemach o svom trosku istu mjenja. Ukoliko korisnik fizicki osteti opremu duzan je istu platiti. Tako da ko god prodaje opremu koja je bila na Telemachu znaci da je istu ukrao, vrlo vjerovatno je iskljucen zbog dugovanja pa gleda sta jos moze da ukrade. Isto tako u Telemachu ne mozes na "pijaci" kupiti risiver i traziti da ti se otkljucaju kanali. Ako hoces posalji mi chip id na private pa ti provjerim status tog risivera.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisu ti likovi djabe šutirani iz Zenice. Ako u medju vremenu nisu ponovo dosli.

    D3 dobije svaki telemach korisnik i nema potrebe za kupovinom. Da ti radi na mrezi, risiver mora biti povezan sa tvojim nalogom. Ako je otvorena mreza kod tog provajdera, onda ti i ne treba risiver vec DVB C ili T na TV-u. Kako vec ide kod njih.

    Znaci ne mozes ni na telemahu uzeti D3 risiver i povezat ga. Mora biti na njemu odredjeni nalog sa paketima. Ako recimo imaju dva risivera u kući, svaki risiver ima svoje kanale.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa nisu krivi ovi iz txtv, kod njih je onda otvorena mreza a uzeo sam u najam jedan risiver od njih jer mi tv nema dig. risiver, da je imo ne bi ni trebo risiver, al sam konto ovaj za drugi tv. Znaci svi ovi sto prodaju d3 risivere na piku to je suplja i ne mozes ih koristiti?
     
    Last edited: Dec 19, 2017
  7. Benq

    Benq Komšija

    @dmr upravo tako , mozes kupiti D3 resiver ali to je bacanje para jer ti ni telemach nece aktivirati uslugu na takvom resiveru jer je kupljen od osobe koja ga je zaduzila i ima dug na njemu. Ako na txtv-u prodje dobro i jeste ali cisto sumnjam. Ni ovi sto prodaju na piku veze nemaju sta prodaju , oni misle da se to moze koristiti svugdje, a ima i onih koji su svjesni sta rade ali svejedno prodaju kako bi dosli do para a kupac ga moze samo kao ukras cuvat...
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Brzina sinoc poslije 20h, paket 80/4 :D
    [​IMG]

    Ovako mi je bio 1 dan u probnom periodu i onda sam javio uvece i tad sam bio iskljucen zbog isteka probnog perioda i sutradan mi produzise period i onda je stanje bilo puuuno bolje naredna 3 dana. Da li moze biti da oni imaju neke kanale, ili sta vec, koji su manje optereceni pa me prebacili na to pa bilo bolje?
     
  9. rival

    rival Novi član

    @dmr Ping i tracert ti njihove dns ili sajt kad imas problema, pa ćeš vidjet koliko im je dobra infrastruktura, zivim 600m od "glavne" centale imam ping 30ms od 18:00 do 23:00, nova zgrada, nova instalacija do njihove razvodne kutije ispred zgrade je ping 1ms poslije toga je 25-29ms. Telemach neće ili ne može da dođe, a pred zgradom mi je kablo, zgrada preko puta mene ima telemach ja nemam. Prije su bili kanali koji su bili manje opterećeni mene su stalno šaltali sa jednog na drugi, sad ja mislim da nema više.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da ali eto u Zavidovicima nema pada brzine, kako kaze zdici
     
  11. rival

    rival Novi član

    U Tuzli ima mnogo više korisnika nego u Zavidovićima
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    To znači da moraju mnogo više ulagati u TZ, jer će u suprotnom u TZ imati mnogo više nezadovoljnih korisnika nego u Zavidovićima.
     
  13. zdici

    zdici Aktivista

    bitna je propusnost (bandwidth) kompletne mreze zato ljudi imaju malu brzinu veze ili ona oscilira u toku dana ! Drugo je ping koji mora biti u rangu sa telemach i bh telecom pingom. To su 2x bitne stvari koje TXtv mora rijesiti. Kod nas ti je strpano 3x grada na jedan izvor Interneta. To jest Žepče, Zavidovići, Maglaj su povezani na izvor Maglaj isto tako vazi za TV.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma oni jednostavno nisu toliko veliki kao Telemach da im se isplati prosirivati linkove, zato i jesu kao malo povoljniji od Telemacha. Mozda imaju neku zacrtanu strategiju kada ce prosiriti internet, a to nije sad :)
     
  15. rival

    rival Novi član

    Moraju al što bi? Kad većinu korisnika u Tuzli ne interesuje nit zna oko brzina interneta, samo je cijena bitna, i da se fejsbuk, jutub i google moze otvorit.

    Ping ti može da pokaže zagušenje mreže pored download brzine.
    Telemach je United Media Group koja se prostire na prostoru cijele EU. Ne možes te dvije firme nikako poredit što se tiče investicija.
     
  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa nećemo spominjati telemach, uzmi za primjer logosoft. A to sto misle da ljudi ne znaju sta je brzina ce im se kad tad odbiti od glavu.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kad spomenu logosoft :) Ovo sa txtv i opterecenjem uvece me podsjeca na logosoft kada je bio u Tz. Jednostavno su imali preslab link izmedju Tz i Sa i kada se nakaci vise korisnika uzas :)
     
  18. rival

    rival Novi član

    Zar ima logosoft u Tuzli? I ako ima cijene su im dosta veće od TXTV.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da problem sa Tuzlom je sto smo ko slijepo crijevo, niko da uradi dovoljno sirok link prema Tz. Osim Telemacha, mada mi sumljivo sto ne preuzimaju vise Tz teritorije, da nije i kod njih slab link pa su svjesni ako se vise prosire eto sranja :D
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Telemach trenutno koristi iznajmljenju optiku za Tuzlu. U toku je kopanje trase i polaganje optike da se poveze Ze-TZ, oko 70 km optike.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk