1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja Telemach koristio prije pet godina kada su tek došli u konjic, bilo katastrofa, ali tada nudili flat dok je Telecom imao ograničenje na par GB :D vratim se na Telecom da bi na Telecomou u zadnje vrijeme imao probleme, i odem na Telemach opet. Sad je druga pjesma, deklarirana brzina uvijek, ne primjetim opadanja, jedino je ping nešto lošiji u odnosu na telecom.
     
  2. rival

    rival Novi član

    Bit ce na svakom ISP nekad problem, ne mozes ocekivat ni od jednog ISP da ti uvijek isporucuje kao u ugovoru, jer ti koristis internet koji je namjenjen za stanovnistvo, ako ti je toliko neophodan dobar internet raspitaj se za poslovne pakete, manje brzine al imaju osiguranu prednost sto se tice veze od stanovnistva.


    EDIT:
    http://prntscr.com/hrp41v
    Zbog prekida optike na glavnom linku na strani nadprovajdera, radimo na rezervnom linku, te je otežan pristup internetu.
    Molimo korisnike za strpljenje.
     
    Last edited: Dec 24, 2017
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja sam txtv-om prezadovoljan, u odnosu na,bitchnet miljama su napredniji, a da ne govorim o podrsci, pa dodju ljudi odmah po prijavi problema.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    De ba Tale :) Ja u BH Telecomu nisam za 2 godine imao povoda da zovem podrsku, ovdje svaki dan valja trosit telefon :D Al kad radi brzina je nevjerovatna spram telecoma :D
     
  5. zdici

    zdici Aktivista

    Tale je na optickom Internetu :D tu sve dobro radi :) ali na kablovskom Internetu nebude uvijek brzina deklarisana i ping im je dosta visok u odnosu na ostale provajdere :( Nadam se da ce se popraviti i kablovski naspram optickom Internetu sto se tice kvalitete
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kakve veze opticki kad eto sad problem im je sa nadproviderom i puko link, rade na backup linko ovo ono, mora bit i Tale pogodjen nek je na nano linku :D
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa i ja sam imao usporenje interneta u petak ili subotu uvece, ali trajalo je par sati, pa ljudi jeli vi samo visite na netu i pratite da li je brzina deklarisana, ali ovo mi je prvi puta da sam imao problem u dvije godine, ustvari, možda je i bilo još nešto ali nisam to primjećivao. Igram redovno online igre, koristim 10 uređaja na linku, nikad problem, svi gledaju YT na HD, i surfaju, nikakvih smetnji nemam pri online igranju.

    Sa telekomom sam imao problema, prvo ne isporučuje deklarisanu brzinu, onda stalni problemi sa IPTV-om, posebno kada su kakve bitne utakmice. Morao sam isključivati wifi da pošteno igram online.

    Btw sjecam se situacija sa Bihnetom, pa kada su nove pakete uvodili od 1 aprila, pucala konekcija, problemi sa netom bili po 3 mjeseca svima dok se nije stabilizovalo.
     
  8. rival

    rival Novi član

    BiH nema IXP tako da svaki operater ima nadprovajdera, ovo se svakom operateru moze desit. Nemozes tako mislit ako se par ljudi na forumu zali da je los net da je odma svima los, ja sam imao bhtelecom svaki dan po par puta pucala konekcija dodju za mjesec dana kad ih zoves naprave radi 7 dana i opet, i sta sad svima ne valja bhtelecom jer kod mene puca? imam txtv vec 5god, sa cijenom, pingom i brzinom zadovoljan uvijek je max(brzina zavisi od servera sa kojeg skidas), meni se u TXTV samo programska sema ne sviđa, a internet i telefon su odlicni. Tebi ako treba veza da nikad ne puca ili da je uvijek na max brzina iznajmi vod :)
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    kako mislis iznajmi vod? To kosta 150KM mjesecno? :D
     
  10. rival

    rival Novi član

    Kontaktiras, bht, hteronet, mtel, blicnet, telrad net to su neke od firmi od kojih mozes uzet direktan vod, cijena toga zavisi koliki protok zelis, lokacija i jos nekih stvari, ne znam tacno, to firme uzimaju kao npr. Konzum(Mercator) i dr.
     
  11. zdici

    zdici Aktivista

    zna li neko sta je sa upload brzinom ?? kod mene vec par dana uvijek 1 Mbps fali upload-a :) ne znam kako je kod ostalih ?
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene sve OK od juce ali su im dns-ovi katastrofa, na sve se konektuje vjecnost...
     
  13. zdici

    zdici Aktivista

    PING haus veceras :(

    Pinging www.google.com [216.58.213.196] with 32 bytes of data:
    Reply from 216.58.213.196: bytes=32 time=236ms TTL=49
    Reply from 216.58.213.196: bytes=32 time=237ms TTL=49
    Reply from 216.58.213.196: bytes=32 time=249ms TTL=49
    Reply from 216.58.213.196: bytes=32 time=237ms TTL=49

    Ping statistics for 216.58.213.196:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 236ms, Maximum = 249ms, Average = 239ms

    Upload gledam jos uvijek nisu napravi i dalje imamo manji upload nego sto treba biti :(
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nesto do Zavidivica?

    Pinging google.com [216.58.214.238] with 32 bytes of data:
    Reply from 216.58.214.238: bytes=32 time=26ms TTL=54
    Reply from 216.58.214.238: bytes=32 time=24ms TTL=54
    Reply from 216.58.214.238: bytes=32 time=25ms TTL=54
    Reply from 216.58.214.238: bytes=32 time=26ms TTL=54

    Ping statistics for 216.58.214.238:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 24ms, Maximum = 26ms, Average = 25ms
     
  15. zdici

    zdici Aktivista

    izgleda. Sada je bolje popravili su ;)
    Pinging google.com [216.58.214.238] with 32 bytes of data:
    Reply from 216.58.214.238: bytes=32 time=55ms TTL=53
    Reply from 216.58.214.238: bytes=32 time=70ms TTL=53
    Reply from 216.58.214.238: bytes=32 time=28ms TTL=53
    Reply from 216.58.214.238: bytes=32 time=32ms TTL=53

    Ping statistics for 216.58.214.238:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 28ms, Maximum = 70ms, Average = 46ms

    C:\Users\pcfus>ping www.google.com

    Pinging www.google.com [216.58.213.196] with 32 bytes of data:
    Reply from 216.58.213.196: bytes=32 time=52ms TTL=49
    Reply from 216.58.213.196: bytes=32 time=54ms TTL=49
    Reply from 216.58.213.196: bytes=32 time=53ms TTL=49
    Reply from 216.58.213.196: bytes=32 time=56ms TTL=49

    Ping statistics for 216.58.213.196:
    Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
    Approximate round trip times in milli-seconds:
    Minimum = 52ms, Maximum = 56ms, Average = 53ms

    Mada vidim kod tebe puno bolje radi sve :)
     
  16. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Dugogodišnji sam korisnik ADSL-a ali sam prilikom selidbe u Tuzlu ipak izabrao TX Duo M paket računajući da imaju optički internet i da je on stabilan kao ADSL. Međutim u mojoj zgradi još nema optičkog kabla tako da imam obični kablovski internet. Što se same brzine ona najčešće nije deklarisana i manja je za min. 10-15%. Na stranu brzina, jer i na ADSL-u 15-20 Mbps je meni bilo sasvim dovoljno, ali sama stabilnost konekcije je malo reći loša. Nikada nisam imao permanentan odziv prilikom otvaranja neke stranice kao na ADSL-u nego se treba čekati 1-2 sekunde a nekad čak i više. Ping varira non-stop kao i sama brzina. Vrlo često se desi da youtube ne može normalno da ide u 1080p rezoluciji nego krene pa stane. Sve u svemu ako neko nema drugu alternativu neka ne uzima njihov internet osim ako ima mogućnost spajanja optičkog kabla.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    reklamisi!?
     
  18. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Jučer su došli da vide u čemu je problem i zamijenili su mi modem. Stavili su sada Cisco a prije je bio neki CBN. Kaže momak da su imali problema sa njima i da nisu bas kvalitetni. Za sada je uredu.
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Trebao si prvo reklamaciju napraviti i sacekati da ljudi poprave ili ne poprave prije nego ih popljujes time kako ih niko ne treba uzimati ako ima bilo kakvu drugu alternativu. Kod svakog providera ima problema, bitnije je koliko ce brzo reagovati i da li ce popraviti problem. Na kraju se ipak ispostavilo da i nisu toliko losi?
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kod mene je bio Cisco pa donijeli CBN jer sa Ciscom imaju problema haha :D ali radi od od tad vecinom kako treba.