1. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Zvao sam ih pa ce doci da izmjere koliko optickog kabla treba pa da mi procjene to..
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Hajde baš i mene zanima :) :) meni ugovor sa BHTelecomom ističe krajem 6. mjeseca pa da vidim šta i kako dalje :)
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Poceo se TXTV sirit, kopaju preko puta dzamije Fahda (trolejbuska stanica) i idu prema gradu.
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Drago mi je što to čujem. Konkurencija je uvijek dobrodošla :)
     
  5. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Jos uvijek nista, a 1 kilometar su od mene...
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    od mene su jos blize :) ali optiku nedaju spomenuti haha :D
     
  7. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ne kontam im fazon, mogu 5 min prosetat i reci mi ne moze -_-
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne kontam? Sto bi setali do tebe? Valjda poznaju svoju mrezu toliko da mogu reci gdje nesto moze a gdje ne bez setanja :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  9. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Tako su rekli, da ce doci da provjere jel moze ili ne moze, ocigledno ne znaju/ne zele da znaju ili sta vec.
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma nisam pratio temu stvarno, pobjegla mi iz followinga :D
    Evo moje brzine na optici, inače je paket 50/30 od 42 KM sa kablovskom
    Čak imam i više od deklarisane brzine
    [​IMG]
    Pingovi su bolji za 30% od onih na koaksijalnoj kablovskoj.
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Evo i Amsterdam.
    Ako nekog zanimaju neki specijalni testovi, javite.
    Ali stvarno prezadovoljan sam pingom i deklarisanom brzinom.
    Mislim optika je nešto što nema premca ako ganjate brzine i pingove.
    Sad imam mogućnost i 80/50 za 44 KM ili 200/200, ali što će mi tolika brzina.
    [​IMG]
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa i nije ti bas ping 30% bolji od koaksijalnog :)
    [​IMG]

    [​IMG]
     
    Last edited: Apr 30, 2018
  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ni ja tih 30% ne vidim. Jos je ovo preko wi fi mjereno. Da li to znaci da Taletova opticka konekcija i nije bas kvalitetna posto nema taj 30% bolji ping?:[​IMG][​IMG]
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ljudi, rijetko koji provider ima problem u lokalnoj mrezi, tj. od korisnika do providera. Vi na cable imate ping 40ms prema Amsterdamu, a Tale ima isti toliki na optici. tz. da vam je ping u providerovoj mrezi vjerovatno 1-2ms. Pa ne moze manje od toga jbt. Da je u lokaloj mrezi 20ms ping na cable, na optici bi mozda i vidjeli razliku (tih 30% koje spominjete), ovako je nemate na cemu vidjeti kad na oba medija imate idealan ping u lokalu. Od providera prema vani je isto za sve korisnike. Kvaka je što se na optici mogu izgurati vece brzine, pogotovo kad je upload u pitanju, u odnosu na cable i to je to.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pozdrav radni narode :) razmisljam o ovom TXTV-u i bio sam u njihovoj poslovnici, ali mi rekoše da ne daju nikakav testni period ccccc također, rekoše mi da mi ne mogu isporučiti brzinu veću od 50/3Mbps. Malo sam čitao njihove uslove, pa mi ovo zapade za oko:

    12. SMETNJE, TEHNIČKE I OPERATIVNE MOGUĆNOSTI TXtv MREŽE
    (1) TXtv se obavezuje otkloniti sve smetnje u radu te se obavezuje ispunjavati uredno svoje obveze.
    (2) Prijavljene smetnje kod korisnika usluga TXtv se obavezuje otkloniti u roku od 24 h, što se odnosi i na manje kvarove (na mreži, opremi i sl.) a u slučaju većih kvarova u najkraćem mogućem roku, u zavisnosti od vrste kvara, potrebne opreme, ljudstva i drugih okolnosti.
    (3) TXtv ne odgovora za štetu koja bi Korisniku mogla nastati zbog nepružanja, nekvalitetnog ili nepravodobnog pružanja Usluga.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa to recimo imas biznis i nestane interneta i propadne ti par sati za kojih si mogo zaraditi xxxx KM i nece ti oni to nadoknaditi :D
     
  17. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ja ti ne bi preporucio, kod mene jos nisu dosli da mi kazu da li moze ili ne moze internet lol, ja isao kod njih u office a ni tamo mi nisu mogli reci da li moze ili ne moze dok ne dodju..
    Ocigledno ih ne interesuje pruzanje usluga
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Samo na txtv.ba idi na zalbe i sugestije. I napisi to. Vidjet ces kad do sefova dodje, ima da trce.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I ja sam slao email preko stranice u gluho doba, dosli ujutro odma, kazu iz Tuzle nam javljaju da imate probleme, trebali ste nama prvo javiti. Od tad sve kako treba.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Na žalost, support im je jadan. Poznajem lično momke koji rade ovdje, i koji su bivši uposlenici kablovske. Nema niti jedan koji se duže ili ozbiljnije bavi računarskim mrežama i ne znaju ni osnovne stvari. Kod jarana su stručnjaci spojili LAN port na Cable modemu i LAN port na WiFi routeru (koji ima svoj WAN port). Ja razmisljao da se prijavim na konkurs, ali sam odustao (znamo kako obično prođu u firmama oni koji malo više znaju - vuku za desetoricu). Poslao sam im mail da vidim da li daju testni period, koliko košta priključak. Na koji način terminiraju korisnike (da li je modem u routed ili bridge modu, ako je u routed da li je DHCP, PPPoE, PPtP, i da li je onda LAN port u DMZ-u).