1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Tale im je support
     
    Patton2410 likes this.
  2. selvin

    selvin Moderator

    A u drugim supportima rade inzenjeri komunikacija sa zavrsenim svim Cisco certifikatima? Ko imalo sta zna, ne radi u supportu, rijetkost, 1 od hiljadu. Ko zna radit ce kao sistem administrator, devops, bilo kakva druga pozicija gdje ne stiklas kablove.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni su dali testni period od desetak dana, s tim da sam morao platiti kablove od bandere do kuce, i da sam odustao morao bih to i dalje platiti :)
     
  4. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa ok, ti kablovi postaju tvoji i to je to :) :) koliko si platio po metru kabla? Ako se smije znati

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sve me izaslo oko 50KM Cini mi se da su racunali 23m debelog kabla i 13m tankog i one dodatne prikljucke i razdjelnik.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Last edited: May 4, 2018
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jbt pa kod BHTelecoma je sve to 12KM :) :) i oni potroše kablove, splitere, konektore...
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Onda kupi sam kablove, mozes nac puno jeftinije, ja sam to kasnije skonto. Vidi prvo s njima moze li to tako. A ja sam ovo prihvatio kao prikljucak posto se nije placo prikljucak :)
     
  8. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma odustao sam. Hem im mail ne funkcioniše hem cu dati i ja bar 50tak KM na kablove. Uzmem dodatni paket uz moja tv 30+ Mbps (solidna je parica, mogao bih i 50 izgurati koliko je maximum) za dodatnih 10KM.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    al im je prvih 6 mjeseci snizeno na pola cijene, za 2 mjeseca ustedis tih ulozenih 50KM :D
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kako im nevalja mail kad taletu trče nakon što pošalje
     
  11. zdici

    zdici Aktivista

    Na e-mail vrlo rijetko odgovaraju. Najbolje nazvati na tel txtv tuzla. Ja kabl i to sve nista nisam placao. Sve je gratis
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Znaci totalno druga politika Tz Zavidovici :D Ili mozda sto si ti prije uveo? Ili mozda se prepali da cu odustati pa da me makar tu puknu, jer sam bas ono trazio testno da probam i onda monter kaze al platit ces kabl :D
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ma vidis da nema pravila ni reda i to mi se ne dopada. Jbeni ISP a na mail ne odgovaraju jbt, ko da je piljara u pitanju. Ocekujem uvijek kvalitetniji odgovor na mail, zato rijetko zovem na tel, a usto imam i dokaz sta je ko rekao. Svakako ne planiram potpisivati ugovor na 2 godine, a kod telecoma mi istice ugovor i necu ga ponovo potpisivati, nego cu samo nastaviti koristiti uslugu, tako da mogu odjaviti ako se sta poboljsa kod ovih. Reklamiraju 400Mbps, a meni mogu dati jedva 50. Smrdi mi to pravo.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  14. zdici

    zdici Aktivista

    Ugovor potpises na 12 mjeseci max. Kod mene je utroseno svega 8 m kabla tv..prije toga je bila kablovska tv...znaci samo je modem i kabla trebalo donijeti.
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ne odgovaraju, mene sefica zove da pita jesu li dosli odmah ujutro. Jer ostavis kontakt broj, ako niko be zove, posaljes i drugi i kazes da su neodgovorni.

    Ali svjetlosnim godinama je suport bolji, kod kvara odmah dolatze naredni dan, kod telekoma sam cekao po 20 dana i morao prijetiti tuzbama.
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja nisam nista platio kablove, samo razvod po kuci, bilo 10 KM. Kad su mi optiku instalirali, nisam nista platio.
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Eto vidis :) svugdje razlicito rade, i to je bezze. A sa 50KM mogu dodatni paket platiti bar 4 mjeseca.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Evo famoznog telekoma na full paketu. Sramota.
    [​IMG]
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja sam imao i kablovski i opticki net. Doduse nova mreza, nikad ni najmanji problem, mada bi optiku svakome preporucio. Znaci u full speed na torentu download, igras online ping kao i da ne skidas nista.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ne kontam Tale :) u čemu je sada kvaka i šta je cilj tvog posta? Ja imam ovu brzinu na MojaTV Net (što je praktično maximum za ADSL2+)

    [​IMG]

    Što se tiče optike, o njoj na TXTV mogu samo sanjati, tako su mi doslovno rekli. Čekaju ljudi više zainteresovanih, jer im se ne isplati. Kako se reklamiraju sa 400/200Mbps koje moze imati 20 korisnika, tako su se mogli reklamirati JEDINI i sa optikom u Zavidovićima. Valjda pustiš optiku pa onda navališ s reklamom kako to jedini nudiš, pa će se korisnici pojaviti. Marketing im je ne nula, nego je otišao u negativno.