1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Tx duo valja tv i net 80/4


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  2. tesy

    tesy Novi član


    Ako ti jos traje ugovor placas 46,10 KM . Kad ti istekne ugovor moras sklopit novi na 24 mjeseca (ne na 12) da bi ostala ta cijena ili bez ugovora nastavljas placati po 51,10 KM .
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa to ok, ucini mi se da si reko za ove koji su pod ugovorom 1 godina ide 6,2KM gore. Nego jos nista za IPTV, carevi :D
     
  4. tesy

    tesy Novi član

    Samo komplikuju i love u mutnom , sad kad ti istekne ugovor za bilo koji DUO paket i ako odlucis odma da sklopis novi na 24 mjeseca neces dobit 6 mjeseci popust 50% kao što je bilo do sad nego dobijes 3 mjeseca . Jedini uslov da dobijes 6 mjeseci je pored ugovora na 24 mjeseca da predjes na neki TRIO paket sa DUO .
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    otkud sad to, znaci ovi sa ugovorom 12 mjeseci nemaju nikakav popust?
     
  6. tesy

    tesy Novi član

    Sad svugdje stoji "minimalni period (24 mjeseca)" , nigdje se ne spominje ugovor od 12 mjeseci , ili su ukinuli skroz ili nema nikakve pogodnosti za 12 mjeseci . Moguce da su ugovore na 12 mjeseci ukinuli skroz . Kad ti istekne broj preostalih mjeseci od tog ugovora , nebitno jel 12 il 24 mjeseca imat ces mogucnost novi na 24 mjeseca ili bez ugovora po uvecanoj cijeni .
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja kad sam potpisivo ugovor na 12 mjeseci one pravnice u txtv kazu mozes ti uvijek raskinuti ugovor bez problema, samo doplatis taj popust, kao sto odma da ne potpisem na 24 mjeseca. Ali eto sad samo 3 mjeseca popusta i za 24. Al i logicno je da su ukinuli tih 12 mjeseci jer da nisu sad bih ja opet produzio 12 mjeseci i dobio 3 mjeseca popusta pa s njihove strane gledista dodje isto kao da sam odmah potpisao na 24 mjeseca i dobio 6 mjeseci popusta, a meni bolje 2xpo12 mjeseci a isto popusta :D
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Dobio konacno danas login podatke za IPTV i radi ok. Probao epg na dig risiveru koji sam iznajmio od njih i ne radi na TVu. Radi li ikome na tvu ili je ovo samo za PCa?
     
  9. zdici

    zdici Aktivista

    Danas pitam za optiku u Zavidovicima kazu mi optika od tebe je udaljena 100-150 metara otidji podnesi zahtjev pa vidi sta odobri TXTV Tuzla. Treba kopati do mene. Ko jedino ko ima optiku u gradu je KLADIONICA. Policija trazila opticki Internet odbijenicu dobili.
    Ko trebao bi platiti 70-80 KM za izvodjenje radova nije problem ni to ako ce dovuci optiku. Ovih dana rade spajanje Žepča sa Internetom preko Zavidovića.
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Još uvjek rekord kao home user u BiH :D
    [​IMG]
     
  11. Teraflops

    Teraflops Guest

    TXTV optičari, primijetite li vi u zadnji mjesec dana varijacije u kvaliteti interneta?

    Imam DUO paket (KTV i opticki net 50/30) gotovo već godinu dana i u zadnje vrijeme primjetni su padovi brzine. Upload zna pasti na mizernih 3-5 Mbps u realnoj upotrebi dok na speedtestu (Ookla) uglavnom dostiže nominalne vrijednosti. Doduše, odavno testiranje vršim putem testmy.net platforme koja je puno upotrebljivija i dopušta finu 'granulaciju' parametara pri testiranju. Rezultati sa testmy.net odgovaraju realnom stanju i pokazuju velike oscilacije brzina.

    Također, u svrhu dodatnih provjera, radio sam download test i sa fajlovima dostupnim za testiranje na hetzner.de datacentru. Rezultati su većinom katastrofalni - brzina bude ispod trećine od deklarisane... Na početku downloada primijetan je 'burst' po punoj brzini a onda padne prilično. Čak je primjetna automatska promjena kvalitete na video streamovima (YouTube i sl.) na niže vrijednosti kad god dođe do pada brzine...

    Razmišljam se da prijavim problem ali pitanje je kako im objasniti na način da razumiju i da izbjegnem nepotrebno 'šaltanje' lijevo-desno...

    Npr. u drugom objektu imam Telemach kablovski net i oni su pri opetovanim problemima stavljali konekciju na monitoring pa se lako nalazila problematična tačka. Ne znam rade li tako nešto i u TXTV-u pošto mi se ne da nadmudrivati po pitanju ima li problema ili nema...

    I da... ostao sam neugodno iznenađen kad sam doznao da po defaultu, iz samo njima poznatih razloga, blokiraju, tj. filtriraju sve dolazne portove na korisničkoj konekciji, i to ne na korisničkoj opremi već na višoj instanci te je, ukoliko vam je tako nešto potrebno (VPN, SSH, TELNET, FTP...) potrebno tražiti da vam ručno otvore željene portove...
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja sam danas primijetio na vanjskim linkovima usporenje, yt i dr.
     
  13. zdici

    zdici Aktivista

    Teraflops upravu si sto se tice upload-a kod mene umjesto 3 Mbps padne na 2 Mbps i vrlo cesto varira od 2 do 2.70 Mbps. Ping mi je prema stranicama po 10ak ms veci u odnosu na BH Telecom ADSL. LOŠA im je mreza skroz zadnje vrijeme :(

    Paket 50/3

    [​IMG]
    [​IMG]
    Ja mislim da cu uskoro napustiti mrezu TXtv jer je Kablovski Internet los !
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja sam imao loš net jedan dan. Kasnije sve normala.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  15. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    I kod mene je danas ne samo internet slab (iako je uvijek losiji od ADSL-a) nego i kablovska TV (Sjenjak). Definitivno cim prodje ugovor, ako ne i prije, odjavljujem kablovski internet, koji sam i uveo racunajuci da ce biti mogucnosti uvodjenja optike, i uvodim ADSL koji je za 2 klase bolji od ovog kablovskog. Ostvarim ja brzinu kod download-a kada nesto skidam ali odziv kod otvaranja stranica je jako los. Puno brze otvaram stranice sa mobilnim internetom nego sa ovim kablovskim. Ako optiku ne uvedu u skorije vrijeme od mene ce imati jedno mahanje.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To je do njihovog DNS-a koji je nekad kriminalan, a daju routere na kojima ne mozes mijenjati DNS.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja nisam primjetio da je losije!?
    [​IMG]
     
  18. rival

    rival Novi član

    @Teraflops Imam 120/50 od Maja mjeseca, nisam imao ni jedan problem, brzina konstantna, osim kada je server problematičan (AWS, Google, Hetzner i OVH).
    Hetzner generalno je u posljednja 3 mjeseca lošiji, često mi se klijenti(nisu iz BiH) žale na brzinu, pokušaj preć na OVH. Što se tiče filtriranja kod mene svi dolazni portovi rade bez problema, samo sam podesio njihov gpon ont ili ti ga modem na bridge mode i koristim svoj ubiquiti router, a opravdano je i da filtriraju da spriječe zloupotrebu tipa (da hostaš web stranice za firme od kuće i to naplaćuješ, jer je to protivno ugovoru).
     
  19. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Koji ubiquiti router imas?
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja sam podesio googleov dns, otvara stranice instantno, ali sam imao loš net prema vani jedan dan. Znam da sam skidao nešto sa torrenta, bila loša brzina.
    Meni je drago da uvijek isporučuju deklarisanu brzinu, čak i više. imam takođe neki boost koji je vezan za optiku, tako da mi krene dl i upload sa 500 Mbps, na par sekundi, ali to je dovoljno da uploadaš nešto u sekundi.