1. selvin

    selvin Moderator

    Pa znat ces tek je li i dalje placas istu cijenu kad dodje račun za 12. mjesec. Otkud sad znas da placas 43.10?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Džaba sve kad
    Zato što u Sarajevu na lokacijama gdje puštaju optiku već ima BHT optika i vdsl po 36,00km mjesečno za 20/1 a za 41,00km 30+/8
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma jasno da je zbog konkurencije, al ovakav primjer nisam nigdje vidio :D
     
  4. tesy

    tesy Novi član

    Za Zavidovice bi se trebao primjenjivati cjenovnik Zenice . Vezano za ovih dodatnih 5KM nakon isteka ugovora, mislim da je to uvedeno od zadnjeg poskupljenja , cini mi se da je obavijest bila uz racun od 6. mjeseca i bio je rok 15 dana da mozes bez ikakvih troskova raskinut ugovor ako ti ne odgovaraju te izmjene , samim tim ako nisi raskinuo ugovor podrazumijeva se da se slazes , bez obzira sto sto si ranije potpisao ugovor u kome pise drugo .

    Ja sam tako skonto , ovo se odnosi na TK .

    Kome prvo istekne ugovor nek napise da li se ovo primjenjuje :) .
     
  5. Teraflops

    Teraflops Guest

    To im 'pojasnjenje' igra ulogu taman kao i da ja npr kažem da sam im odgovor i zahtjev za raskid ugovora poslao po golubu kojeg sam ukebao da hladuje na mom pendžeru... Niti sam ja vidio tu poruku niti ovaj golub gore dostavi moj odgovor...
    Ugovor je TITO - sve ostalo je 'trla baba lan...'
     
  6. tesy

    tesy Novi član

    Jbg druze ja pisem kako sam skonto, ni meni ne ide u prilog poskupljenje . Oni su se vjerovatno ogradili tim sto su poslali obavijest uz racun , samim tim sto si platio racun za taj mjesec znaci da si dobio kovertu :D . Sjecam se da je pisalo s obzirom da oni odstupaju od ugovora da se moze u roku od 15 dana ko se ne slaze bez ikakavih troskova doc i raskinut ugovor .
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Danas sam produzio ugovor i pitao da li bih mogao raskinuti ugovor bilo kad i iz bilo kog razloga i moze ali placam popust od prva 3 mjeseca plus neka kao prikljucna taxa 190KM i za svaki protekli mjesec plus tih 5KM, sto znaci da su tih 5KM stvarni :D Mada sam pitao sta u slucaju da nisam produzio ugovor i kaze zena na pultu nista samo bi nastavili placati isto, haj ga sad znaj :D
     
  8. tesy

    tesy Novi član


    Tako je s njima , kad nesto pitam od tehnicara dobijem jedno objasnjenje , na telefon drugo , mail trece i sve tako .
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma nije ni u BH Telecomu bilo puno bolje stanje kad tako nesto pitas :D
     
  10. Teraflops

    Teraflops Guest

    Evo upravo prelistavam alternativne opcije - hebeš 5 KM, ali će ih koštati klijenta.

    Da mi je samo naći ugovor, imam vrlo iskusnog pravnika u kući - da im, samo ako bude ikakve osnove, napravim igranku... onako, iz ćeifa.

    Ima jedan dio u ugovoru - kaže otprilike da je operater dužan obezbijediti minimum 50% brzine od ugovorene, što kod mene nije bio slučaj. Kad bi sad ja tražio umanjenje računa, na što imam pravo, ispalo bi da oni meni na kraju plaćaju tih 5 KM :D

    Budale su ako misle da im je i ovaj korisnik ovca koja na sve pogne glavu i mantra onu famoznu 'sve je dobro, samo da se ne puca'. Čim uhvatim vremena, iščitati ću ponovo Zakon, samo da obnovim gradivo u vezi sa ovim različitim cijenama po gradovima. Uhvatim li ih da krše zakon, ne gine im prijava RAK-u.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Isto su mi rekli ako oni ne mogu ispostovati kvalitet i brzine iz odredjenog paketa, i ne mogu otkloniti problem, ne placam nista u slucaju raskida.
     
  12. Teraflops

    Teraflops Guest

    Ja ih svojevremeno pitao za onaj najmanji paket optičkog interneta - jedna uposlenica kaže ne može, druga da moram platiti uvođenje optičkog interneta od nekih 70+ KM, bez obzira na to što je isti već odavno uveden :D, treća veli da to nije dostupno za rezidencijalne korisnike (WTF?!)... iako joj pod nosem stoji ništa drugo do jedno 200 komada prospekata koji nude upravo te pakete...

    Počeo sam s bismillom ulaziti kod njih kad plaćam račune - ko će ti znati od čega su ovako naograjisali...
     
    Last edited by a moderator: Dec 19, 2018
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni svaki puta kazu ne moze optika, nije dostupno u mom dijelu grada :)
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Rekoh, čunga lunga provider. Ne zna se ni ko pije ni ko plaća. Svi pričaju svoju priču...

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Neka samo ispostuju deklarisanu brzinu i da nema prekida, pa neka prica ko sta hoce :D
     
  16. Teraflops

    Teraflops Guest

    I to ti je u domeni "kako koga zapadne" :D

    Nego, forumaši, ima li ko informacije kako Telemach stoji sa širenjem po TZ. Ja sam u Centru, nekad uhvatim nečiji UniFi signal, haman da su blizu...

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Gdje si u centru? Centar je siroko podrucje :) Kafici na korzu vecinom imaju telemach. U svakom slucaju je najbolje nazvati i pitati, jer mozes biti vrlo blizu nekoga ko ima, a da nisu stigli do tebe.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa koga ne zapadne neka mijenja, a Telemach je zadnji put bio na Ircu koliko znam :)
     
  19. Teraflops

    Teraflops Guest

    Kod mupa
     
  20. Teraflops

    Teraflops Guest

    Vjerovatno su od Irca skakali s krova na krov u međuvremenu :D - hvatam nečiji UniFi signal u blizini...

    Koliko znam, TXTV ih je opstruirao na sve moguće načine da ih spriječi u dobijanju dozvole polaganju optike i uspori širenje po TZ.