UDMA vs SATA

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by XTRage, Feb 2, 2007.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Znaci HDD je Hitachi 160 GB, 7200 obr/min, 8 mb cache.
    Da li ga uzeti sa UDMA 133 ili SATA 2 s tim da maticna podrzava samo SATA 1 ? Cijena je ista.

    Ili mozda uzeti Seagate, Samsung, WD ili nesto drugo.

    Hvala !
     
  2. Predator

    Predator Aktivista

    Uzmi S-ATA ipak je to buduci standard, a to sto ti ploca podrzava samo S-ATA 1 kod hitachija nije problem on se softwerski prebacuje izmedu 1 i 2.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja bih uzeo WD, i definitivno SATA koji god da uzmes.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    WD KS. Ili Samsung. Topla preporuka za ta dva diska. Sata definitivno, pogotovo kad je ista cijena.
     
  5. Looney

    Looney Komšija

    Shto se tiche mog iskustva, a imam ga uglavnom sa WD diskovima, svakako mogu preporuchiti WD sata2 diskove ... Hitachi sam imao ali PATA i takodje nisam nikada imao problema sa njima ;) ... Maxtor izbjegavam zbog losheg iskustva iz djetinjstva :D a radujem se skorom dolazku Samsunga da ga oprobam :D ... Seagate.ove barracude su zvijeri kako chitam i chujem :D

    na tebi je da odluchish i odvagash :D
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    WD Caviar 160 GB, 7200 obr/min, 8 MB cache SATA 2 - 110 KM uzecu ovaj.
    Imam odavno PATA Caviara od 40 giga i nisam imao belaja sa njim, valjda ce ovaj biti OK.
     
  7. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Ja bih uzeo hitachija i naravno sata, a moze se on prebaciti sa software-om na sata 1 odnosno na sata 2, i takodjer moze se utishati.
     
  8. Predator

    Predator Aktivista

    Iz siga se vidi koje diskove ja volim i to vec godinama bez jednog jedinog problema, http://www.barico.net sa 2 godine garancije za razliku od ovih nasih IT sanera koji daju samo godinu.
     
  9. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    IT daju 3 godine garancije, tako mi je rekao trgovac ...
     
  10. Predator

    Predator Aktivista

    Pokusaj ostvariti garanciju u IT-u.
     
  11. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Pa ne znam bas da su raja imala problema sa garanciom, znam ovog lika sto radi u IT i kaze on da niko nikad nije imao problema sa garanciom, osim ako je problem nastao od strane korisnika.
     
  12. Predator

    Predator Aktivista

    To i jeste problem sto je po njihovom problem uvijek nastao od strane korisnika, raspitaj se malo kakav rejting ima IT computers u gradu medu rajom koja nesto znaju.
    Osim toga uporedi malo njihove cijene sa svima ostalim pa ces vidjeti razlike.
     
  13. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Pa imaju cijena povoljni npr. AMD 3800+ 270 km a imaju pravo viskokih cijena to sam se sam uvjerio :)
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Za tvoju informaciju isti procesor u formelu je 233KM a u plusu 264KM. I kako je to povoljno sto si ti naveo?
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Puno je i 233KM za taj proc.
     
  16. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Mozda je sada pojeftinilo ali znam dok nisam uzeo svoj procesor plus i it su imali istu cijenu tog procesora
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    moja preporuka WD SATA sa 8 ili 16 mega cachea (mada je vec vjerovatno kupljeno).
    a sto se tice it-a samo vidis cijenu xboxa tamo i sve ti je jasno. :mrgreen:
     
  18. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    80GB i 160GB Hitachi SATA2 vidljivo je brzi od svakog 7200rpm WDa ponajvise zbog ogromne gustoce od 160GB po ploci a takodje i tisi.
    licno, uvijek bih radije isao na Hitachi i Seagate...
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Uvijek ista prica. Svaki cigo svoga konja hvali.
     
  20. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    izmedju diska istog kapaciteta s dvije ploce i cetiri glave i onog s jednom plocom i 2 glave naravno da ce svak, ko zna razliku u praksi, odabrati ovaj drugi :)
    WD je uz Maxtora uvijek bio najsporiji u utrci zvanoj gustoca podataka. WDovi diskovi s 160GB plocama su oni s AA oznakama u nazivu npr. WD1600AAJS.