UDMA vs SATA

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by XTRage, Feb 2, 2007.

  1. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    220 u Genelecu sa pdv-om.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @k!b¤

    Kako rekoh svaki cigo svoga konja hvali. Znam najmanje tri covjeka ovdje na forumu koji su gubili podatke sa nakon crkavanja hitachi diskova. Opet, ne mogu suditi jer nisam imao hitachija. Kako god, nije brzina jedini bitan parametar.
     
  3. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Pa naravno da postoji mogucnost da svaki disk rikne, al zna se ko je daleko vodeci tu tome, maxtor :!:
    Ja imam hitachija i prezadovodljan sam.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Whatever, 235KM je D915, koji je 100x bolji.

    Evo sad vidim nema s939 3800+ u Genelecu ;)
     
  5. Predator

    Predator Aktivista

    Imam 4 hitachija prije toga sam imao dva koja su kod zene u racunaru nikada nikakvih problema, a radi sam sa njima ono sto vecina korisnika i nepomislja da radi.
    Prije toga sam probao sve zivo od nekadasnjeg Quatuma kojeg se malo ko i sjeca do maxtora, wd-a itd. Ovi od 160 su zvjeri 1 ploca 2 glave pravo brzi, tihi (aam) i hladni, jedino sto bih jos uzeo kakvog Samsunga da bude teretni ili Seagate 320GB sa 16 mega kesa.
    Naravno da se svaki disk moze pokvariti ali ipak nije isti procenat kvarova kod svih diskova isti.
     
  6. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    E da se ja ukljucim sa jednim svojim problemom. posjedujem hitachi 200gb hdd 8mb sata2 ploca mi podrzava sata2 e sad kako god okrenem ploca ga prepoznaje kao sata 1 e sad na koji fazon da ga prebacim na sata 2 ?
     
  7. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Pomocu acustic managmenta, nadji ga na netu i snimi ga da disketu i tamo ces naci da predjes sa sata 1 na sata 2 i da ga utisas.
     
  8. Predator

    Predator Aktivista

  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    :lol: :roll: e jesi ga provalio.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    hajd da je napisao "acoustic" pa hajd... :lol:
     
  11. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Ne kontam hdd je kako kaze proizvodac sata II na ploci pose da podrzava sata 3.0gb/s a ono nece da se prebaci kaze da mi hardware ne podrzava to al haj neznam do koga je :?
     
  12. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    samim tim sto ima duplo manje ploca&glava manje se i grije - tako da nije samo u pitanju brzina...

    a dobro bi bilo znati o kojim tacno modelima se radi kod ta 3+ primjerka.
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Valjda ce ovo procitati pa se javiti da ja ne lupam.
    Kako god, ne mozes suditi o proizvodjacu ili seriji po jednom, dva ili pet diskova koje si imao.

    Ne govorim ja nista ovaj ne valja, ili ovaj je dobar. Htio sam skrenuti paznju vec rutinke stvar koje se desavaju, a to je na svako pitanje sta da kupim, svi se zalete i hvale ono sto imaju iako uglavnom nisu ni vidjeli ocima a da ne govorim imali ili testirali ono drugo.
     
  14. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    E jbga malo sam se zajebao, nisam vidio kada sam pisao :oops: :oops:
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jel se to meni cini ili nisi svjestan sta si provalio. To sto si napisao "acustic" umjesto "acoustic" je mala maca za ono sto si provalio. ;)
     
  16. k!b¤

    k!b¤ Aktivista

    a po cemu to ziv bio donese zakljucak da se vodim iskljucivo svojim licnim iskustvom :roll:
    kakve veze ima subjektivnost s cistim cinjenicama tipa razlike u tehnickim karakteristikama izmedju diskova razlicitih proizvodjaca :?:
    i btw kako ocjenjujes seagate 7200.xx seriju?
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne ocjenjujem. Nisam imao iskustva s doticnim, a ne zelim da ocjenjujem nesto prema onom sto sam procitao. Tako bi trebao i ti.


    Ono na sta ti pucas je jedna ploca i gustoca zapisa na hitachi diskovima. Samim tim i brzina. Ok, podrzavam. Jesi uporedio taj disk s jedim WDom ili Samsungom? Koliko je brzi ili sporiji? Jel se grije vise ili manje? Kakav je omjer buke?

    Na to sve dodje ono sto sam spominjao o pouzdanosti. Ne mozes suditi o pouzdanosti i trajnosti na osnovu jednog, dva ili pet diskova koje si imao. Nemoj me pogresno shvatiti. Nisam imao hitachija, ali po onom sto cujem od poznanika nisu bas tihi a ni pouzdani.

    Upravo u ovih nekoliko dana i ja kupujem disk. Najradije bih samsunga, ali ih nesto ne vidjam po nasim trgovinama. Alternativa ce vjerovatno biti WD. Jedan od razloga je sto ce to biti moj cetvrti WD. Sa prethodna tri nisam imao nikakvih problema. Trenutno sam na maxtoru i njega vise ni dzaba ne bih primio.
     
  18. Predator

    Predator Aktivista

    Kako ti nisi imao problema sa tri WD diska i smatras ih pouzdanim isto tako ja nakon sedam Hitachi diskova trenutno u radu (kuca i posao) ja smatram hitachi jako sigurnim i pouzdanim nikada niti jedan problem.
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    pošto ovo ne vodi nikamo samo ću reći da svi brandovi imaju podjednako isti broj defektnih driveova.

    maxtor je car ipak :wink:
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    @Predator
    Opet ti mene ne shvatas. Ne kazem ja da hitaci ne valja. Jedino ga ja vjerovatno necu kupiti sebi.

    Sad ovo procitaj pazljivo:

    Poenta moje price je da na svako pitanje nekog sta da kupi, dobija odgovore takve da svatko hvali ono sto ima. Da pojednostavim, osim ovih par ljudi na forumu koji rade u servisima, i par testera hardwarea, uglavnom nismo kompetentni da dajemo odgovore. A odmah se poleti, ja imam to, to je super dobro.

    Ali posto smo duboko zagazili u off topic, pa da ne idemo dalje, neka bude da ste upravu. HITACHI JE CAR :!: :D