Ukupna potrosnja struje kompjutera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by fipi, Feb 2, 2009.

  1. fipi

    fipi Aktivista

    Zanima me imali kakav program da pokazuje koliko ukupno trosi struje pc ili po komponentama, samo da znam koliko on trosi sa monitorom, sve u paketu zajedno?
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Imas prikljucak na uticnicu koji ti mjeri potrosnju kompa. Online kalkulatori potrosnje sluze za pomoc iranskim izbjeglicama od lose muzike.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    A mozes i navesti kompletnu konfiguraciju, pa ce ti iskusni odokativno reci.
     
  4. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    evo moje konfig. u siggu
    interesuje me koliko, odokativno, trosi navedena konfig., a koliko bi trosila ako bih:
    zamijenio jedan disk od 250GB sa 500GB, 7300GS sa HD4670 512MB, crt sa LCD 22"
     
  5. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ta konfa nece povuci vise od 150W u loadu, a zamjenom bi dobio jos 10-15W zbog graficke. Zamjenom CRT-a sa LCD monitorom bi ustedio oko 80W potrosnje.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Eto hurma ti je rekao. 21" CRT povuce i do 150W, dok je 22 LCD povuce 40ak W.
     
  7. fipi

    fipi Aktivista

    Imam :

    22 lcd samsung 2232 bw
    7200 core 2 duo nije clockovan stock cooler
    p5b maticna
    4850 hd graficka
    napojna silverstone 500-600 w neka neznam tacno ime
    hitachi disk 300gb
    dvd rw
    4gb rama kingmax 2x2
    integrisana mrezna i zvucna

    eto to bi bilo to, eh sad racunajuci da je pod loadom citavo vrijeme koliko trosi na sat struje?

    Ako moze jos jedno pitanje da ne otvaram novu temu, bucna mi centralna, neznam jel do culera graficke ili je do procesorovog culera
     
  8. nFare

    nFare Komšija

    Sve zajedno sa monitorom opet nesto ispod 200W (sama grafa 100-110W max load).

    Sto se tice buke, to mozes sam utvrditi kad otvoris kuciuste, vjerovatno grafa ako se radi o nekoj custom varijanti sa ventom na max rpm.
     
  9. fipi

    fipi Aktivista

    pod garancijom je pa mi se ne otvara, a graficka je iz geneleca. Tad su bile 2 verzije , obicna i neka jos neznam joj ime, cito sam ovde negdje da ova ne obicna da je bučnija al bolje hladi. pa sumnjam da je ona al nisam siguran
     
  10. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    sulu6000, Gdje ima nabaviti taj priključak za uticnicu i koliko je para.
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Imas ga u obiju, merkuru itd. 50ak maraka
    Ovako nesto
    [​IMG]