Ultimativni filmski vodic

Discussion in 'TV, muzika, filmovi i serije' started by Esh, Aug 15, 2007.

  1. Esh

    Esh HWB

    Vidim da je glumacka postava zanimljiva, no znas i sam da treba biti oprezan kod tvojih preporuka za komediju :D
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    nije za poludit od smijeha, ali ima funny dijelova... priča je puno zanimljivija, isplati se pogledati.

    year one - niska ocjena na imdb-u, ali ko nedjeljni film može definitivno proć + ima par epic dijaloga. jack black standardno dobar, micheal cera ima posebno smiješnu zbunjenost (kao i svuda), pa se eto isplati pogledati samo zbog njih.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Ko nije pregledao sve filmove sa Jack Blackom, nije pravi muskarac :D
     
  4. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Evo sad odgledah, odlican. :smt006
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Kakvi distrikti 9 i robotluk/marsovci. Odgledal ko "Up" od Pixar :D

    Sinoc ga odgleda. Nisam se nadao da je onoliko djeciji al sta ima veze. Super je deda.
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Pogledah napokon - ne mogu reci da sam narocito zadovoljan, ima Black daleko boljih filmova, no ima par dobrih scena pa predlazem ako bas naletite na ovo i nemate drugog izbora :D
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    ma slažem se definitivno da ima jače ponude uokolo, ali eto za nedjeljno chill gledanje će zadovoljiti.
     
  8. Hansel

    Hansel Komšija

    Land of the Lost (2009)

    http://www.imdb.com/title/tt0457400/

    Za sve koji vole otkačene (čitaj blesave) komedije. Will Ferrell i njegov stil.
    P.S. Zanemarite ocjenu filma, iskrena preporuka.

    A za prethodno pomenuti horror ''Drag me to hell'' ne bih se mogao složiti da je baš ''filmčina''. Svakako osvježenje, ali više je gadan nego strašan.
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    isto mogu reć i za will ferrella :)

    on je stvarno epic... anchorman sam gledao valjda 10 puta i svaki put je funny :)
     
  10. Esh

    Esh HWB

    Ma Will je ono i kao pojava smijesan, mada mu nedostaje taj neki stvarno 'dobar film'. Kad uzmes tipa u cemu se sve pojavljivao, na primjer, Elf, Blades of Glory, Semipro... Inace, za syssa, snima se Anchorman 2 :D
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    zomg i omg... can't wait.

    daleko od toga da je nešto njegovo quality stuff, ali da se možeš nasmijat do suza - možeš.
     
  12. Melinda and Melinda :wink: ... no vecinom nobrainer komedije !! svejedno Jim Carrey i on su nedostizni :D

    preporuka i od mene za land of the lost ...
     
  13. Hansel

    Hansel Komšija

    Pogledao sam sinoć District 9.

    Jedna mi stvar još uvijek nije jasna. Zašto ljudi i dan danas zamišljalju vanzemaljce poput najružnijih i najgadnijih čudovišta sa ''obaveznim'' ljigavim pipcima.

    Da postoje oblici zivota na nekoj dalekoj planeti u drugom zvjezdanom sitemu ili galaksiji, i više je nego logično (s obzirom na kompleksnost i veličinu svemira). Eh sad, s obzirom da nas je pravio isti ''Tvorac'' zašto bi Pomenuti jednu planetu nastanio bićima koja se mogu ''gledati'' (mislim na izgled) a drugu prikazama? Bez obzira na norme i načine viđenja, ona bića ne mogu na nekoj drugoj planeti ipak sloviti kao normalna.

    A sa druge strane, ako je neka rasa toliko napredna da uspije doći do zemlje, takvi definitivno neće biti ponizni i podređeni nama ljudima, nego obrnuto. Bez obzira na uslove na koje su oni naišli.

    Sve u svemu, nije loša ideja, ali meni lično film je prosječan. Pokušali su sa nekim furkama sa kadrovima kao u ''Cloverfield'' i loše kombinovali sa scenama iz trećeg lica.
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Molim bez rasprave o ljepoti i fizionomiji vanzemaljaca. Spam ociscen.
     
  15. Loki

    Loki Komšija

    Tarantino govori o ovome iza 5:50 ovog videa: http://www.youtube.com/watch?v=vwMYuPJxAGw


    A dolaze i Alvin And The Chipmunks 2.

    "Hi I'm Theodore". :D

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Tarantino je ispuho, zadnja dva filma (death proof i IB) to govore.
     
  17. Pasha

    Pasha Komšija

  18. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Evo sinoć sam pregledao film "Find me guilty" (Vin Diesel.)
    Moram reći da me je stvarno film pozitivno iznenadio, šteta što je bio box office bomb. Obavezno pogledati film, stvarno je dobar, Vin je na visini zadatka sa glumom.
    http://www.imdb.com/title/tt0419749/
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    nije mi moon nešto... očekivao sam puno više.
     
  20. Hansel

    Hansel Komšija

    Meni je Moon ekstra počeo (mislim na početak filma - fakat me odmah zainteresovao), ali poslije se nisam nešto oduševio. Svakako odgledati.