Umrežavanje žičanog router/modema sa bežičnim ruterom

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Thomasony, Oct 10, 2011.

  1. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    Pozdrav svima... Da pređem direktno na stvar... Imam modem/router od bhtelecoma onaj klasični 2/2 eh sada dobio sam wireless router Trendnet Tew-432BRP (http://www.productwiki.com/upload/image ... 432brp.jpg) taj... Eh interesuje me kako spojiti bežični ruter na postojeći žičani router da sve to zajedno radi :D Na žičanom već imam 2 računara nakačena i sada bih wireless samo stavio na 3 izlaz i ne bih kačio ništa na njeg' od žica samo bih ga koristio za wireless mrežu... Na netu pročitah da na wirelessu treba ugasiti dhcp i promjeniti IP adresu da ne bude ista kao na wired routeru samo ja ne znam kako bih pristupio routeru da to sve promjenim i podesim... Ako ima neko raspoložen da objasni postupak bio bih VEOMA zahvalan, ako je iz Sarajeva ima pivo/kafu šta već dogovorimo se :p
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Iskljuci dhcp, i ubaci kabal iz zicanog u switch port od wirelessa. Znaci jedan od ona cetri sto su pozada, ne wan ili internet kako se vec zove na ostalim.

    Ako taj trendnet router ima postavku za wireless access point, jos bolje.
     
  3. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    A puno si mi i pomogao :D Ja sam zamolio da mi se objasni postupak kako se gasi dhcp... Sada sam malo čačkao i tak to... I PPoE ili kak već se zove to treba setovati na ruteru... I piše spoji pc i ruter samo, ruter na jedan od 4 switch porta i ja stavio međutim router ne daje automatsku ip adresu računaru i ne mogu da mu pristupim... A 99% sam siguran da je ispravan, zapravo 100%... Jel ima načina da se ovo riješi? Probao sam i sa fixnom ip adresom, ne ide....
     
  4. Sp3x

    Sp3x Aktivista

    pa pise ti obicno na routeru koja je njegova defaultna ip adresa(pogledaj naljepnicu na njemu ispod, ili u manualu, ako nema proguglaj za taj model). resetiraj ga, mozda je neko mjenjao postavke prije (obicno pozadi ima reset dugme koje pritisnes vrhom olovke ili spajalicom, ako nemas uzmi cackalicu i drzi 30sec).

    onda bi ti trebao radit auto ip da se spojis na router i da postavis konfiguraciju kakvu zelis.