Univerzalni punjač

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by rama, Sep 2, 2014.

  1. rama

    rama Aktivista

    Trenutni punjač mi je u nekoj fazi štrajka, malo radi, malo ne radi. Prekida kontakt, pa ga vraća i tako u nedogled.

    Zanima me gdje ima najpovoljnije uzeti univerzalni punjač, ima li nešto na šta trebam obratiti pažnju prilikom kupovine? Nešto što bih trebao izbjegavati? Šta uzeti?

    Ima li neko iskustva sa ovim uopšte...
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Odnesi kome da ti popravi taj, ako ne moze ganjaj originalni.
    Sa univerzalnim se neces usreciti, vrlo su losi.
     
  3. wragg

    wragg Aktivista

    Ni ja definitivno nisam ljubitelj univerzalnih punjaca, a originalni su poskupi. Trazi negdje dobar zamjenski punjac, ali izbjegavaj one jeftine sa ebaya.
    Koji je laptop u pitanju? Ja imam jako dobre zamjenske punjace, ali smo podaleko, pa gledaj negdje lokalno uzeti.
     
  4. rama

    rama Aktivista

    Odem danas da kupim u Imtec, kaže nemaju od 120W.
    U Konradu ista priča, nemaju od 120W ali mogu naručiti. Cijena 130 KM, što mi je zasad preskupo. Odnijet ću električaru, valjda će moći popraviti...
    Negdje prekida kontakt, pa malo radi, malo ne radi. Valjda će se moći zamjeniti kabl ili...?

    Laptop Sager NP6175. Ne mogu nigdje ovdje naći punjač za njega. Vidjeću ako ne upali ovo s električarem da naručim iz Njemačke.
    Šta je zamjenski punjač? :D
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Zamjenski ti je kineska kopija.
     
  6. wragg

    wragg Aktivista

    A originalni se proizvodi gdje? U Senegalu mozda? :mrgreen:
    Primjedba donekle stoji, jer kad se kod nas kaze "kineska kopija", misli se na ono sa dna Shenzena, tj. one stvari koje izlete prve na ebayu kad ih poredas po cijeni. Zato sam i rekao da ne kupuje najjeftinije adaptere na ebayu, nego da trazi malo kvalitetnije.
    Koliko mogu vidjeti, ovo je 5.5x2.5mm konektor, ali ja na zalost nemam nista od 120W.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Lijepo stoji kineska KOPIJA, znaci kopija :D Cilj je bio samo da se kaze da nije originalni zamjenski, jer tako zvuci kad kazes zamjenski. Kvalitetnije kopije ili ne, ne znam sta se time dobija u odnosu na univerzalni, prakticno se na isto svede kad skontas.
     
  8. rama

    rama Aktivista

    Evo mi baterija na 10% i ne mrda nagore. To od jutros.
    Jučer je bila na 51% i nije se mogla nikako puniti više od 51. :/

    Valjda će ovo izdurat ovako do vikenda, tad bi trebao taj električar pogledat, pa ako ne bude ništa, uzet nešto drugo i vozdra.
     
  9. rama

    rama Aktivista

    Elem, ako nekog zanima. Nije uopšte bilo do punjača, već do kablova unutar laptopa. Majstor zalemio i evo zasad fercera.