Unutrasnjost kucista i sredivanje kablova

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Sale, Nov 19, 2007.

  1. RaP

    RaP Komšija

    Vidis da su ti kucista nekvalitetna :) ja imam 3 diska trenutno i opet kazem da toliko ne vibriraju - cuju da im moram trazit neko drugo mjesto u kucistu , a te plastike na otvorim ako imaju rupice za sarafe zasarafi ili baci :)

    A jeli ovo nako mini atx kuciste kako je strpo sve to ? Kako ljudi mogu biti blesavi :)
    Edit:
    Joj pazi diskova sta mislite koja im je temperatura :)
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I ja sam mislio da ne cujem diskove dok nisam ubacio 3 kom,stavio pasivnu grafu i stavio CM silentPRO napojnu,e tek tad sam shvatio sta znaci cuti diskove.Od kako koristim WIN7 malo je bolje rijesen power managment pa se dikovi cesce pogase i tad kao da se komp ugasio.
     
  3. RaP

    RaP Komšija

    Hehe sto vama ljudstvo smeta buka :) neki dan sam bio kad jarana i sredjivo mu nakav komp P4, ploca neka mjau, grafa ati 9200se i poslje onih dosadnih pitanja mozeli se komp nadogradit da "bolje" radi itd. ajd reko da upalim kad ono vent od CPU kulera je prozujo skroz odmah sam ugasio komp reko nesto upalo u vent kad lik kaze " ma ni je to je oduvjek to tako " na grafi isto zuji i ima nazad jednu 8 vent koji je prozujo ali ono pomalo zzzz pa stane pa zzzz e to je simfonija prava nista lik sretan igra farme na facebooku :)
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    danas jaranu trebao promjeniti plocu i proc, socket 754 u pitanju. Otvorim kuciste, evo glava ako ona budz nije ZIVA. Vent na ATI 9600 je zvucao kao da ima rak, skinem ga i stavim pod tus da probam sprat tu budz/sihre/govna. Isto da je to najelo plastiku, tako da je mlaz vode otkinuo jednu lopaticu na ventu grafe..A da ne pricam da sam sa obje ruke par minuta, skoro svom snagom, pokusavao skinuti cooler sa proca, to je zapeklo sve..
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Klasika :)
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Ja skoro izvadio cooler sa jednog P4 kod rodice. Ispod ventilatora je toliki sloj prasine da zrak uopste nije dolazio do pasivnog dijela. Oni limici puni prasine do dna :D Ocistio prasinu, temperatura spala za 20 stepeni. A vent od grafe mislim da se nije ni okretao :D I to ona GeForce MX440 cini mi se :)

    BTW, jos uvijek na kucistu bila naljepnica od garancije iz geneleca, kupljen komp. 2002. ili 2003. :D
     
  7. RaP

    RaP Komšija

    I ljudi zadovoljni a gledaj nas kupujumo i rezemo kucista, vjesamo diskove pomocu gume za gace, stavljamo kulere velicine omanjeg radijatora, a ventovi jos malo i skidat vent iz frizidera ili sa auta, i cim se poremeti temperatura za 1C skidaj sve cisti, gledaj itd aaa zivot
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Zadovoljni, a kompjuter im se gasi svakih pola sata, temperatura u idle 50-60 stepeni. :D

    Kod mene nije bas ta tvoja opisana situacija, vise je onako normalno, hladjenje i tisina/buka na nekom srednjem nivou :)
     
  9. RaP

    RaP Komšija

    hehe zato kad zovnu i opisu problem tj. da im se gasi racunar odmah vidim 30 km u djepu :)
    Ja imam 7 osmica u racunaru povezani sa regulatorom i malo se cuju mada su mi kablovi razbacani cekam malo da ugrije pa da pocnem rjesavat to nesto slicno cu uradit kako je apdejt sredio svoj komp
     
  10. artemis

    artemis Komšija

    Razmisljao sam, ali nesto mi se ne reze/busi kuciste, mada i ovako kada je vent iza temp. diskova je 30-32 ljeti.

    Sto se tice buke i diskova, sve zivo je kod mene utisano: noctue rade ispod 1000rpm, sve na "silikonima", nema vibracija, ali opet se diskovi pri "tezem" radu cuju... izbacio sam jedan wd stariji, koji je bio najbucniji, i sada je tise, uglavnom devera se nekako :)
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    mislim da bi 2x12 cm bili efikasniji a i mnogo bi se manje culi
     
  12. RaP

    RaP Komšija

    Bi ali nemoze stat kucist tako pravljeno, ali gura i ovako
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    malj u ruke i napravi rupe za 12 cm, ha ja :)
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ali je stvarno ljepota kad ti donesu comp iz nekog kafica, gdje je radio jedno godinu dana.... ventovi se jedva vrte koliko je nikotin i katran poljepio (nema sanse ni ocistiti, samo zamjena), a u centralnoj samo sto mrtvaca nema :smt005 :smt005
     
  15. Looney

    Looney Komšija

    Od ventova imam 3x140mm, 2x120mm i 1x70mm i pored svih njih najbučniji je WD1600AAJS HDD. Jedino ovaj 70mm postane malo bučan kada se grafa optereti :)
     
  16. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    4x12mm,2x200mm sve na max obrtajima ma boli glava od zujanja plus 12 na cpu,graficka joj :(
     
  17. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Al sto to fino mirise,ja bas neki dan donio kuci komp koji je potpuno nov da mu ubacim sound blaster,momak ga je samo desetak minuta unio u kafic i skopcao na ozvucenje i pustio neku pjesmu.

    Kad sam ga kod kuce rasklopio to je toliki smrad iz njeg izasao da sam skoro povratio,smrdio je mi je u kuci jos sigurno jedno sat vremena dok se nije izracio.A samo desetak minuta kafića :(
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    i koda mene su diskovi najbucniji, ne racunajuci ovaj propeler sa strane koji mi je 98% vremena ugasen! pored njega imam Mugen2 12cm, fornt i rear 12cm thermaltake, i napojna isto necujna 12cm
     
  19. Juka

    Juka Komšija

    Evo kako kod mene u idleu izgledaju temperature, pri normalnoj sobnoj temperaturi i bez bocnog 23 intakea...
    [​IMG]
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ništa to, prži orthosa bar pola sata pa da vidimo :D