Unutrasnjost kucista i sredivanje kablova

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Sale, Nov 19, 2007.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ja tek sada vidje ovo. Ima li jos ko zainteresovan da napravimo Family-Pack Sleeve SMALL - BLACK BUY, tako bi mi se i isplatilo, naravno u crnoj boji, koliko bi nas trebalo ??? Ev ja mjerim duzinu napojnih kablova svih na powerline 650W kao nekoj referenci upravo sada, na to dodamo jos recimo + 15-20% duzine i to je kao neka potrebna duzina.

    Included in this package:
    * 200 meters black MDPC SMALL-Sleeve
    * 20 meters black 4:1 MDPC SMALL-heatshrink

    Price:
    129,95 Euro (incl. 19% VAT, excl. shipping)
    http://en.mdpc-x.com/mdpc-sleeve/family ... -black.htm

    EDIT:

    Ustvari evo njegovi proracuni, koliko vidim ovo bi trebalo biti dosta po jednoj osobi:

    Included in this package:

    * 30 meter SMALL-Sleeve (black)
    * 3 meter ultra-thin-walled SMALL-Heatshrink 4:1 (black)
    * 5 meter SATA-Sleeve (black)
    * 0.7 meter SATA-Heatshrink 3:1 (black)
    * 2 meter BIG-Sleeve (black)
    * 0.3 meter BIG-Heatshrink 3:1 (black)
    * 0.2 meter JUMBO-Heatshrink 2:1 (black)

    What you can sleeve (for example) with this pack:

    * 24 wires x 50cm of ATX cable = 12m
    * The rest of your ATX main cable with the BIG-Sleeve
    * 6 wires x 30cm of 6-pin PCI-E cables (x2) = 3.6m
    * 8 wires x 30cm of 8-pin PCI-E cables (x2) = 4.8m
    * 10 fans x 30cm wire length = 3m
    * Power, Reset, Power LED and HDD-LED wires x 60cm = 2.4m
    * 2 front header USB cables and one Firewire cable x 60cm = 1.8m
    * Pump cable and flow-meter cable x 60cm = 1.2m
    * 10 SATA cables x 50cm = 5m
    * Portion of your PCI-E main cables
    * Lighting, sensor wires etc.
     
  2. RaP

    RaP Komšija

    kontas da par ljudi skupa ucestvuje u kupovini ovoga ?
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma naravno, ko ce uzeti sam 200 metara mrezice za kabl :smt003 , a heatshrink mozemo nabaviti i kod nas ako nam zafali iz ovoga paketa od 20 metara. Naravno mislim na family pack od 200 metara sleeve-aU svakom slucaju vise ljudi bi bolje proslo sa cijenom nego svako pojedinacno da sebi kupuje, ali mislim da necemo naci 4-5 zainteresovanih, mozda 1-2.
     
  4. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Evo da i ja bacim jednu slicicu :) Cekam 8 pin extenziju da sklonim ovaj kabal koji narusava sve zivo :D Malo jadno izgleda bez diskretne grafike, al bit ce i to uskoro. Svi prijedlozi dobro dosli, znam da moze bolje, nisam se plaho ni oznojio oko sredjivanja ovoga, nekih 20 min :D

    [​IMG]
     
  5. pac

    pac Komšija

    Mjera za 20min sredjivanja. Koje je kuciste u pitanju?
     
  6. GW

    GW Moderator

    Sve super, samo sredi te kablove što se vide iza. Malo ih posloži, sortiraj, ispravi...
    Primjetih da i ti držiš naopako taj vent na dnu kućišta. On treba da ubacuje zrak, ne obrnuto.
     
  7. X-Factor

    X-Factor Komšija

    @GW Kontao sam komad crnog papira ili plastike izrezati da pokrije ove kablove iza diskova. A ovaj vent dole i ubacuje zrak mozda na slici izgleda drugacije, vidi se da je okrenut da upuhuje po slicici i zicama na ventu :)
    @pac Kuciste je CM 690 II Advanced
    Kad budem imao sve komponente nabacit cemo nove slike.
     
  8. GW

    GW Moderator

    Karton je dobra ideja.
    Što se tiče vent-a, loša slika pa nisam vidio.
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    [​IMG]

    Danas nisam mogao vjerovati kada sam u Fis Bingu Lukavac, pronasao orginal Dremel alat. Za sve buduce moddera obavezan set, cak iako nemate Dremel ili neki slican rotary tool, jer se ova sajla i pancir mogu improvizirati i smontirati na obicnu busilicu, a buduci da vecina busilica danas ima kontrolu obrtaja + komplet iznad na slici = dobitna kombinacija za minimalno ulaganje

    Sajla - 15 KM
    Vrhovi za graviranje - 1,50 KM po komadu
    Rezne armirane plocice - 1,50 KM po komadu
    5 komada smirgl valjaka - 1,50 KM po komadu
    Ploca za brusenja - 1,50 KM po komadu
    Vrh za montiranje reznih i brusnih plocica - 1,50 KM po komadu
    Valjci i tamponi za poliranje - 1,50 KM po komadu
    Nastavak za ostrenje nozeva, makaze i sl. - - 3,50 KM po komadu
    ... da ne pisem dalje ima stvarno svega ...

    Naravno kada sam pronasao sajlu, otisao sam da pitam prodavca imaju li jos sta iz dremel programa na sto mi je on odgovorio da nemaju, no kada sam se malo dublje zavukao u police i poceo pregledati pronadjoh sve zivo sa Dremel potpisom od kompleta do svake alatke pojedinacno :) . Istina standardi navoja nisu isti kao kod Einhell i Bosh rotary alatki, ali to nije problem za 5-10 KM svaki tokar ce mi napraviti potrebne prelaze, a na kraju krajeva uvijek moze ici na busilici i zadrzati preciznost koju Dremel nudi. Ovo mi je bila najprikladnija tema za ovo ako kome bude trebalo da zna gdje ima pronaci.
     
  10. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Ja jos nisam vidio standardnu busilicu koja moze raditi na 30Krpm sto je potrebno da bi se normalno rezao metal sa reznom plocicom. Probao sam rezati sa obicnom busilicom medjutim rezna plocica se istrosi dok odrezem 5cm lima.
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ja danas probao sa svojom Iskrom i armirane plocice deru, istina nemam pojma koliko obrtaja ima .... uspio sa 1/3 armirane plocice presjeci sarafcige precnika cca 5mm i to 3-4 puta :mrgreen: .
     
  12. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Pa potrosio si poprilicno puno plocice.

    [​IMG]

    S jednom ovakvom plocicom mozes odrezati 1-2 kruga precnika 12cm bez problema (1-2mm lim), to je jedno kilu sarafa. :mrgreen: Sa obicnom busilicom bi ti trebalo 10-ak reznih plocica za jedan krug.
     
  13. apdejt

    apdejt Overclocker

    Neznam koliko si obratio paznju ali i ja sam malo pogrijesio u pitanju je sarafciger, koji je dosta jaceg materijala nego lim na kucistu, u svakom slucaju jedna trecina plocice je meni licno nikakva potrosnja pogotovo sto je u busilica u pitanju, a sa obzirom na cijenu od 100 komada armiranih plocica ispod 20 USD smijesno mi je i govoriti o nekoj potrosnji. U svakom slucaju kombinacija busilica sa malo brzim obrtajima (ne znam koliko ima moja) i dremel sajla fercera bez problema sa normalnom potrosnjom jer i dremel mi nista puno manje ne trosi. Naravno preduslov je raditi po pravilima znaci ono ne sjeci na silu pritiskom vec pustiti da sama brusna plocica sjece.
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    NHF, ali ako ti busilica (generalno oko 3500rpm) trosi ploce isto kao i masina sa 30k obrtaja, onda je ne znas koristiti, odnosno koristis prevelik pritisak.

    Evo ispod jedan od mojih starijih radova, za koji su mi trebale nepune dvije plocice, i to one najlosije sto dolaze uz einhell.
    [​IMG]
     
  15. Juka

    Juka Komšija

    uuu dobar, super isjeceno...
     
  16. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma Dremel je cudo :) , pogotovo kada ti ostane manjih dopola potrosenih plocica, i ja sam pokusao gore da kazem da se za osobe kojima se ne isplati kupovati Dremel, moze jeftino napraviti kombinacija sa sajlom iznad od 15KM i busilicom, jeste da je sporije ali fercera :) , jer zaljubio sam se u ovu alatku .
     
  17. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Dog umjetnik. :smt118

    Ako ti je to stariji rad, sta sad radis? Mona Lizu? :D
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Bilo je jos nekih recki, ima negdje na forumu. Iskreno, odavno nisam nista, nema se vremena.
     
  19. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Evo mali update, nabavio sam 8 pin extenziju za maticnu (hvala forumasu k0ST), uspio sam srediti kablove ispod diskova, nisam imao vise zivaca mozda se moglo jos malo raditi, ostavio sam sahat vremena i oznojio se od srkleta :D

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Sad je predobro, svaka cast.
    Mozda samo umjesto ljepljive strake da upotrijebiš vezice.