Upgrade graficke

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Benq, Nov 11, 2014.

  1. Benq

    Benq Komšija

    Trenutna konfiguracija je u potpisu , dakle imam i7 3770 i htio bih neku graficku do 270KM , moze i polovna ali da je od provjerene osobe. Sta bih mogao uzeti za te pare da radi pristojno ?
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    7950/7970

    U slicnoj sam potrazi, neki dan mi promaknu r9 280x za te pare..
     
  3. Benq

    Benq Komšija

    Drug ja sam pitao za grafe do 270KM a ne 400-500 :D , vidim ima ih nekoliko na piku , sve 400+
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Rekao si moze i polovno a polovnih 7950 ima za te pare
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    Polovno mi je i prioritet , samo je problem sto cu jako tesko naci 7950 polovnu... na piku ni jedne..

    Sta mislite o R9 270 ?
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    protegni se jos malo i konjislav prodaje r9 280x, ostala jos jedna ako se ne varam :wink:
     
  7. Benq

    Benq Komšija

    Extra mu je grafa ali nema se sad toliko para.
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ma pusti te likove na piku.. eno pretrazi opet, postavio lik iz banja luke za 270 7970ku.
    Realno, ne vrijedi nista drugo kupovati jer se preseravaju s cijenama i za 10% jacu kartu morao bi izdvojiti 400+.
    Za 400 ima r9 290, tako da neka je sa srecom ovima sto 7970 prodaju za 450.
    O nvidia da ne govorim, za 270 ne mozes ni gtx660 uzeti :/
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Gigabyte HD7970 OC Windforce 3 karta za 230KM.

    http://www.pik.ba/profil/bojjjan

    Od ovog lika Mirzet sa foruma je uzeo HD7970, sve proslo OK.

    Karte jesu rudarile garant, ali su ispravne i sa super cijenom
     
  10. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Šta mislite o ovim kartama R9 290 na piku po 400-450KM ,koje su garant rudarile ? Koliko je to "sigurno" , mislim ispravne su valjda ali...... !!!!!
    Sa extra dobrim coolerom bi izašlo ispod 600KM , što je dosta niže od GTX970 , potrošnja mi nije bitna (50-70W više) a bilo bi silence! Slabije su par frameova od GTX970.

    :!:
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Bas govorim @benq, i da kupis novu zapakovanu, ako nemas pismene garancije, moze prije crknuti nego ova sto je rudarila, to je tako kada je hardver u pitanju. Naravno, pod uslovom da su trenutno ispravne graficke
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ne bih svoju grafu nikada koristio za rudarenje, a pod garancijom je. Eto sta ja o tome mislim :)
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    One referentne R9 290 su sigurno posteno izmrcvarene, drugacije je kad uzmes takvu karticu a drugacije kad uzmes od nekog ko se igro par sati sedmicno.

    U svakom slucaju najbitnije je da kartica nije fizicki ostecena i da ima pisanu garanciju, onda sta god bude nemas brige, i ako je rudarala.
     
  14. KingT

    KingT Veteran foruma

    http://www.pik.ba/artikal/14413397/xfx-amd-ati-r9-290-4gb-512-bit-gddr5/

    R9 290 karta sa GELID Icy Vision Rev.2 coolerom, 469KM.
     
  15. Tensai

    Tensai Komšija

    Koliko god da su rudarile isplati se uzeti.Svaka od njih je jos vjerovatno pod garancijom i ljudi je daju upola cijene.Da ti crkne jedna,mozes sutra uzeti drugu i nisi na gubitku.
     
  16. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Ja koristio ovu hd7970 sto je KingT naveo i normalno radi grafa a sad imam r9 290 isto polovna i fercera igram Wolfenstein na 2560x1600 na ultra al ko sto kazes treba investirrati u bolje hladjenje obavezno
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ali bez garancije, dzaba sto ima kad je kupljena u NL.
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa zato i jeste cijena ta, ima i u radnji kupiti samo zna se koliko kosta :smt005
     
  19. Benq

    Benq Komšija

    Odleprsale karte od 230KM , mislim da je lik skonto da se zajebo sa cijenom pa ostavio samo one kojima je cijena 280KM :lol:
     
  20. joyjoy

    joyjoy Aktivista