Upgrade računara pred WoW expanziju

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by salocha, Aug 26, 2014.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    samo što je u plusu odma na stanju a Boga pitaj je li na stanju corsair,za koliko će doći i hoće li te prodavač pokušati nagovoriti da uzmeš nešto drugo,što ti ne želiš.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    CS je solidna serija, ali nažalost precijenjena. Ja bih tražio nešto sa FDB ventilatorom.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Napojna GOLD efikasnosti renomiranog proizvodjaca, modernog DC/DC dizajna, modularna, 750W, za 235KM KOD NAS precjenjena?

    Ja bih trazio bez ventilatora, fanless. :smt005
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    GreatWall nije nikakav premium brend, to što na kućištu piše "Corsair" ne znači previše kada je osrednji OEM u pitanju, ništa mnogo bolje od FSP-a.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Great Wall je odradio dobar posao, visoka efikasnost, dobra regulacija voltaze na granama i veoma tiha napojna.

    za 235KM kod nas nemozes dobiti Platinum Seasonic ili Delta baziranu napojnu.

    Za ove novce i vise nego odlicna.
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Sa napojne za 150km, sada smo na napojnoj od 235 :)
    Niste zdravi... Ima onaj setup od Kinga, 1270km. Ne moras dalje gledati, ovo je sada cisto supljiranje.

    Imam ja R4, plastika je naprijed, sve u svemu, odlicno kuciste, neces se pokajati.
    Kod mene stale 2x gtx 770 bez problema, ima mjesta, samo gledaj da imas ventilatora. 2x naprijed, 1x sa strane, i jednu da ti izvlaci.
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    druze pogledaj loma prvo,ima vec preporuku za ovaj model od 750w koji je nesto skuplji a i haswell je ready..
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Eto super 750-ka, ima Kimtek servis u Sarajevu.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    Sto se raspredaste, kao da je WOW zahtjevna igrica :)

    Ja je igrao na 19ka led sa ultra postavkama na ATI3870 :)
    (ne sjecam se FPS, al je u raidovima isla pravo glatko ) Doba kad je DW se ubijao :)

    Sumnjam da su 0.1% izmjenili grafike sa ovim novim dijelom ;)
    Solidna confa do 1000 maraka ce pokriti i vishe nego sto ocekujes (bez monitora)
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ta priča sa 750W napojnom za single card setup bez OCa je preseravanje. Čak mu je i 600W overkill
     
  12. black

    black Komšija

    Jasta je nego , ali od 400W naci dobru napojnu ovdje je nije moguce.
     
  13. salocha

    salocha Novi član

    Što se više bavim ovom temom sve mi se više čini da je tako. Jer, brat bratu, neću nabrati 400w pri max opterećenju. Ali nek ima malo i lufta, eto 50%, to je 600w.

    Problem je u tome što se dupe otvorilo pa bi ja da to bude bar semi modular, a trebalo bi da bude i Haswell kompatibilna, kad već kupujem novo zašto ne?

    Ja sam se razočarao u komentare da je Coolermaster G650M loše napajanje, jer mi je ta taman bila po mjeri a našao sam je za 160 KM.

    Ovu Seasonic od 750w sam našao u Terabajtu za 215 KM, pa se sad malo lomim i premišljam da li da tu kupujem ili da idem na ovu Coolermaster. Ipak, zadnjih 6 godina imam CM i nikad nijedan problem, a nadam se da će i tako nastaviti.

    Što se tiče kućišta izbor je spao na:
    1. Fractal Design define R4 - 180 KM
    2. Coolermaster Silencio 650 - još tražim gdje nabaviti
    3. Coolermaster Silencio 652 - 220 KM
    4. Thermaltake New Soprano - 220 KM
    5. Thermaltake Urban S41 - oko 240 KM
    Ako još šta ne skontam u međuvremenu. Kod kućišta mi je važno da je što tiše, odnosno da što bolje neutrališe zvuk komponenti, te da izgleda jednostavno i elegantno.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zaobiđi Thermaltake kućišta.
     
  15. black

    black Komšija

    Fractal ti je zakon , ja imam Core 3000.Kuciste je jako masivno i kvalitetno izradjeno.Ventilatori i to tri komada su tihi i mozes ih jos utisati sa regulatorom.

    Ja licno imam Silent Pro M2 620W , ne razumijem se u napojne ali meni je odlicna.Tiha ne cuje se , to je sve i sto trazim od napojne.Uz to jos je i modularna.
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Koliko znam nije 100% potvrdjeno, ali mozes biti prvi koji ce pokusati ako zapne :D ovo :
    https://hardwarebase.net/vijesti/13980/c ... za-haswell
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  17. salocha

    salocha Novi član

    Još jedan pozdrav svima,

    Samo da javim krajnji ishod:
    1. Intel Core i5 4460
    2. MB Asus H97pro
    3. 8 GB Kingston HyperX RAM
    4. Gigabyte ATI R9270 OC
    5. Case Fractal Design R4 Black Perl
    6. PSU Coolermaster G650 Modular
    7. SSD Samsung EVO 820 120 GB
    8. Monitor Dell U2414H

    Prezadovoljan sam.
    WoW na Ultra postavkama radi na oko 90 FPS u nasljenim područjima. Temperatura nakon nekoliko sati igranja na CPU i MB ne prelazi 30-40 C, a GPU oko 50-55 C. Jako tiha konfiguracija. Stoji mi na stolu pola metra dod uha i samo se malo čuje.
    Posebna priča je dizanje Windowsa 8.1 sa SSD-a :), bukvalno 5 sekundi.

    Napravio sam par kompromisa s obzirom da sam ipak htio da kupim sve na jednom mjestu.
    Kupio sam sve u PLUS-u, te uz Bajramski popust dobio najniže cijene na tržištu. Momci su super, jako strpljivi i uslužni. Razmjenili smo bar 50 mailova dok nismo došli do željenog rezultata.

    Elem, hvala svima koji su se javili u ovom threadu. Svi komentari i prijedlozi su bili jako korisni.