Upgrade za Canon PowerShot....

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Amash, Jun 2, 2008.

  1. Amash

    Amash Aktivista

    Uglavnom radi se o tme da se skine "kvazi"-firmware(da ga tako nazovemo posto on ne mijenja postojeci firmware i ucitava se sa memory kartice) koji je odgovara vasem aparatu(ako je taj model podrzan). Taj firmware se pokrece iz menija, moze se napraviti i automatski start. Ukoliko ne zelite koristiti taj firmware dovoljno je da ugasite aparat i ponovo ga upalite. Nakon pokretanja fw-a otvara se niz opcija koje su do sada bile "zakljucane" i koje niste mogli koristiti ka npr. snimanje u RAW formatu, vremena expozicije od 65s do 1/100,000s, live histogram itd.
    Ja sam probao na svom aparatu i sve radi savrseno, bez ikakvih problema. Sve detaljne instrukcije ako vas interesuje imate na ovim linkovima ispod. Sretno :smt006

     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cekam jos koga da potvrdi da je ovo bezbijedno. :D Radi li za sve PowerShot aparate?
     
  3. Amash

    Amash Aktivista

    Imas sve objasnjenjo tamo na stranici, spisak aparata, bezbjednost, nacin upotrebe itd. Prema onome sto sam vidio na forumima sve je bezbjedno, kod mene radi OK, oni takodje tvrde da je sigurno...
     
  4. artemis

    artemis Komšija

    Imali šanse da se desi kakva havarija,a da se ne može vratiti na staro?
    Ne bih volio da uništim nov aparat.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koliko sam skuzio, taj fajl mora ostati na kartici, ko fol se ne prebrise originalni firmware?
     
  6. Amash

    Amash Aktivista

    Ma jok ne dira on uopste postojeci fw. Ako vas interesuje procitajte tamo, jer nisam ja dovoljno kompetentan ni sa softwerske ni sa fotografske strane da bih sada mogao o tome pricati i garantovati nesto :)
    Pozz
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hmmm u citac, kojeg ja nemam. :D Ne znam koliko je vazan ovaj korak, te moze li c/p dok je kartica u aparatu i aparat spojen preko usb-a.
     
  8. Amash

    Amash Aktivista

    Stevo :p, mislim da ovo tebi kao Modu ne bih trebao govoriti ali sve je objasnjeno u FAQ-u :)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    OK, priznajem, nisam ni otvorio link. :D

    EDIT: sad vidim, za moj A550 ima samo SDM-CHDK. Budem ubrzo isprobao.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moram imati citac kartica. Aparat nije USB mass storage tipa, a onaj uploader nema za A550 nego svega par A6x0 modela.

    A taman sam se nalozio na ovo, skonto sve kako cu i sta, kad ne moRe... :mrgreen:
     
  11. Amash

    Amash Aktivista

    I ja sam se bio zabrinuo za to pa sam se onda sjetio da imam na monitoru card reader :D