ups problem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Adi_k, Feb 18, 2009.

  1. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    sinoc dok sam sjedio za racunarom, racunar se odjednom ugasio...
    pogledam prema upsu on ugasen ...
    izgasim ga i opet upalim .. ali nikakvog efekta .
    da je ups se pokvario ili moze biti nesto drugo :roll:
    hvala unaprijed
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    pa da mu nije baterija otišla?
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    To ti je vjerovatno baterija slicno se meni manifestovalo i morao sam navrat nanos mjenjati akumulator 12v 7ah.
     
  4. stuckson

    stuckson Novi član

    Ako ne radi provjeri mali osigurac koji obicno ima svaki UPS. U obliku je malog "sarafa" u kojem se nalazi stakleni osigurac.
    Obavezno ga ugasi sa mreze.
    A moze biti i baterija. ALI da je baterija dok je u mrezi UPS bi svakako radio. Mozda grijesim ali trebalo bi da je tako jer kad je na mrezi on je u rezimu punjenja i ako je bat puna pa makar i oslabljenog kapaciteta on jednostavno radi direktno na mrezi.

    Rastavio sam licno bruku UPS-ova i modifikovao za razne kucne potrebe, alarmi i garazna vrata pa ovi koje sam ja modao su se tako i ponasali ...
     
  5. JVC

    JVC Overclocker

    APC smart kod mene kad ode baterija mrtav ko mrtav konj.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Masa apc ups-ova ima fushne invertore, par nestanaka struje i prne baterija
     
  7. JVC

    JVC Overclocker

    Ovaj sljaka vec 5-6 godina bez problema osim jedne zamjene baterije, a ipak je bolje kupiti APC nego nekog kineza koji radi kao italijanski stabilizatori za color televizore ( stariji dobro znaju sta mislim), a mladi da saznaju nekada davno kada su se zahuktavali kolor televizori raja su donosila stabilizatore napona iz Trsta specijalne za te tv-e ustvari to je bila limena kutija usminkana, teska za otvoriti a unutra cigla, jedan kabl i uticnica.
     
  8. stuckson

    stuckson Novi član

    heheh
    Mozda kod nekih penzionera i dan danas sljaka. Ne odricu se oni niceg dok sluzi. Zato njihovi Ei-Nis, Ambasador, Riz televizori i dan danas obaraju rekorde u izdrzljivosti.
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Prije je tako bilo, i tv-i i ves masine sve je guralo 10-20 godina, a danas ako izgura do kraja garancije dobro si prosao.
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    Klasicna prica koja se prenosi sa koljena na koljeno, ali hajde valjda to dolazi sa godinama, uvijek je bilo smeca i bice, kao i kvalitetnih stvari...
     
  11. Sleeper

    Sleeper Komšija

    @nFare - IMHO JVC nije pisao o kvalitetu televizora vec o radnom vijeku(MTBF) navedenoga koji je danas abnormalno kratak.
    BTW.MTBF nema nikakve veze sa takođe abnormalnim tempom zastarijevanja elektronike što tjera korisnike na kupovinu novog baz obzira da li je navedeni kvar moguće popraviti.
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    APC ups-ovi bar ovi ispod 500km nisu nista bolji niti losiji od kinobera, a ni ovi skuplji nisu neka sreca.
     
  13. allbondy

    allbondy Novi član

    vidi osigurac 8) na ups


    [​IMG]