1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Neka vrsta benchmarka, pa sam ga stavio u ovaj forum.

    Bez obzira, koji je najveci uptime jednog routera / servera / masine koju posjedujete, ili imate pristup da provjerite.

    CENTRALACCESS_1 uptime is 3 years, 44 weeks, 3 days, 15 hours, 54 minutes (cisco 2611)
    Uptime 476 day(s) 22 hour(s) 10 min(s) (fortigate 200a)
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    kolega ricky sa ES foruma, koji inace radi za Verat ISP iz srbije se nedavno pohvalio sa jednim compom koji na sebi vrti Mikrotik ROS u enterprise okruzenju, i kroz sebe protura oko 300Mbps saobracaja. Ovako to izgleda:

    [​IMG]

    ovako izgleda mikrotik u skoli gdje odrzavam mrezu:
    [​IMG]

    nazalost nije na ups-u, pa je to razlog sto radi bez prekida malo manje od 2mj. nekad ga i cistacica sutne down, jadnica mora usisivac ukljuciti :D
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Imao u jednom trenutku vise od 3 mjeseca na kucnoj masini, koja nije ni router, ni server. Na kraju morao ugasiti da zamijenim komponentu.
     
  4. tux_

    tux_ Aktivista

    Na zalost DDoS od neki dan mi je pokvario 200+ dana uptime-a na privatnom serveru..

    Na poslu trenutno najvise:

    Code:
    [root@alf ~]# w
     13:12:53 up 73 days, 24 min,  1 user,  load average: 0.10, 0.17, 0.11
    USER     TTY      FROM              LOGIN@   IDLE   JCPU   PCPU WHAT
    
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    Ev recimo moj kućni ruter
    [​IMG]
    Inače uptime prije toga oko 120dana, desktop u prosjeku 14 dana, htpc-a 7dana, serveri tu oko 60dana govorim o prosjeku.
     
  6. pac

    pac Komšija

    Kad smo kod uptime-a koliko je zdravo/dobro da stavim jedan komp kao server u supi i da tamo drnda? Koliko inace utice vlaga i hladnije temperature na PC?
     
  7. GW

    GW Moderator

    Manje temperature utiču dobro, vlaga vrlo loše.