Usporen video na kucnom kinu

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Emx, Dec 2, 2009.

  1. Emx

    Emx Aktivista

    Poz, imam Sony 5.1 kucno kino. Vecina filmova se prikazuje OK medjutim neki filmovi ili serije su hmm...ne bas out of sync ali video nije 25fps vec recimo 20-22. Usporeno i zamara oci. Imam opciju audio/video sync, isto je i kad je ukljucim i iskljucim. Da li je to do 1) brzine snimanja DVDa (ne snimam na max. brzinama nego na manjim, tipa 8x na dvdu) ili 2) FPS odredjenog fajla kojeg gledam. Napominjem da su u pitanju AVI fajlovi, najobicniji ripovi / serije dostupni nasiroko na internetu.
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Vjerovatno ti nevaljaju fajlovi tj. nevalja im fsp, jer kad valja fajl mozes ga snimati na dobar medij 2x ili 16x on mora da radi kako treba.
     
  3. Emx

    Emx Aktivista

    Bruka ih stopa, a internet i konfiguracija i przac su uredu :)
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    Provjeri jel ti isto tako i na racunaru ako nije mozda kodek koji je koristen ne podrzava player u potpunosti.
     
  5. Emx

    Emx Aktivista

    Na racunaru super pici.
     
  6. Tyger

    Tyger Aktivista

    Onda ne podrzava kodek kako treba. Pokusaj neki klip konvertovati na racunaru i snimi na dvd pa na playeru pokusaj pustiti ako budu samo neki stopali onda je do kodeka.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imao sam ja istih problema sa Philips playerom i jednom sezonom Futurame. Ispostavilo se da je do "cudnog" kodeka, te sam ostatak odgledao na PS3 i kompu.