Vađenje žica iz molex connectora

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by sgtPepper, Jul 30, 2006.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Zna li neko kako se ovo radi da šta ne zafrkam? Ima li se gdje uzeti kakv sleeve , ako nema, nije važno, ali mi je sinuo u glavu jedan pravo dobar mod za psu. Kućište sam već uradio, napravio sam prozor od pleksiglasa, pa kad uradim i mod za psu poslat ću i slike pa da ocijenite. Samo moram znati kako se vade ove žice (da se tako izrazim) iz molex connectora.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    gurneš iglu ili nešto slično sa druge strane molexa (ne ona koja ide u uređaje), imaš malu capicu koju stisneš i žica je vani... mislim pa vidiš molex, kako ti je to promaklo?
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    ee moze li jedno pitanje u vezi molexa... sta treba da uradim da mi radi na 5V?! imam dva ventilatora :) na kucistu al' mi rade na 12V. Kako da stavim raspored zica da mi ide na 5V

    [​IMG]

    jel odsijecem ove 12V zice na fanu i to je to?!
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    stavi crvenu i crnu za 5v, žuta i crna je 12v, žuta i crvena je 7v.
     
  5. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    A ako ti ventovi koriste bas zutu i crnu (samo ta dva pina) i nemaju nista drugo, ti na mjesto zute stavi crvenu.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    netrebate sjeci molex
    uzmete tanku pincetu stisnete metalni izvod unutar molexa i zicica ce sama ispasti ...
    daj nam neki preview slika da vidimo dokle si ...
    ;)
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Probat ću postaviti sliku sa mobitelom, pa ocijenite
     
  8. Eustace

    Eustace Aktivista

    uzmi Y razdvojnik za molex, on ti kosta marku, njega rezi i radi sta hoces da ne uporpastis originalni molex brate. ukljuci malo mozak.