Vađenje živaca

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by iskusni, Feb 1, 2005.

?

Koliko ram-a imate u svojoj mašini

  1. 64 MB

    24 vote(s)
    100.0%
  2. 128 MB

    0 vote(s)
    0.0%
  3. 256 MB

    0 vote(s)
    0.0%
  4. 384 MB

    0 vote(s)
    0.0%
  5. 512 MB

    0 vote(s)
    0.0%
  6. 768 MB

    0 vote(s)
    0.0%
  7. 1 GB

    0 vote(s)
    0.0%
  1. ming

    ming Veteran foruma

    Apple je overhyped proizvod
     
  2. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    ...overhyped proizvod - dobro si rekao
    onaj novi Mac mini, cijena oko $499 je stvarno overhyped
    samo ga nekako dimenzije izvlace
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    totalno su skupi, a novi g5 je kolko sam gledao dosta dosta iza novih p4/a64 po performansama (o cijeni da ne pričamo).

    @spider... reko bi nekih 500-600€. a trenutno evo kod nas ima akcija jedna: http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=812 kažu ljudi da acer nije baš nešto, ali hebiga stvarno je jeftino.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    1500KM - nije loshe :eek:
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    Apple je smece raja se loze kontaju ako nabave MAC-a da ce imati produkciju kao WETA Studios (LOTR sapunica)
     
  6. Spider

    Spider Aktivista

    Neznam sta da radim. . .u fazi sam dubokog razmisljanja!!!Sta cu sada sa ovim svojim komp-om!?Na kraju ovog mjeseca iskljucujem adsl :( . . .da igram nesta,slabo mi se ista igra a i nemam vremena, jer samo ucim!!!

    Ja njega mogu prodati za 1500KM i to ovamo u gz. . .ali postoji jedan problem!!Sto bih morao svakih 15 dana obilaziti ga i pokazivati ljudima kako da udju u solitaires!!A ako ga uskoro ne prodam cijena ce da mu padne pa necu moci ni 1000km uzeti a bogme ni laptop. . .a sta bih ja bez kompa kad odem na fax,a ovaj necu da "teglim"!!!
    Syss hvala ovo je pravo dobar (briga me za marku). . .a placa li se carina/porez i ona cuda!?
    hajd iskopajte i vi koji srednjak pozz :wink:
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    e sad ne znam za te fore s carinom, ali mislim da bi možda mogao i bez pdv-a proć jer si strani državljanin... uglavnom imaš link na mikronis, pa im pošalji mejl ili ih nazovi, oni će ti to sigurno bolje objasniti.
     
  8. Spider

    Spider Aktivista

    syss ima li ono smece cd rom :lol:
     
  9. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    mikronis je najpovoljniji u HR , a pošto si strani državljanin nema ti poreza
    znachi isplati se
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

  11. Dr.Overclock

    Dr.Overclock Aktivista

    syss da li nisi možda gledao one Končar notebook modele, baš me zanimaju ali neznam kakvi su. Čuo sam da su poteški , true or false i gdje još štekaju osim u cijeni.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    ma gledo sam i radio na entry-levelu... uglavnom prvo što ih koči je cijena koja je apsolutno prevelika, druga stvar je kvaliteta konstrukcije jeftinog modela, tj. loša plastika i relativno loša završna obrada (to je prvi dojam, pošto sam malo radio na njegovom), ekran je tak-tak (ima i boljih), dok je sa druge strane mid i top model sa 17" ekranom zapravo mitac ili takva neka "default" firma koja izrađuje lapove za te sitne regionalne firmice. znači jedina veza sa končarom je što imaju njihovu naljepnicu i vjerovatno se završna konstrukciaj obavalja u hr. snažni jesu, ali ipak znamo (bar ja znam) kako implementacija desktop proca u lap djeluje na trajanje baterije i zagrijavanje... po meni - ništa od končara jer konkurencija jednostavno nudi bolji omjer cijene i kvalitete.

    samo da ponovo napomenem kako je centrino skoro pa only way to go... usporedbe radi (i da usput napomenem koliko je bitno zagrijavanje lapa i kako može zamjetno smetati u radu), došao mi jaran sa nekim lapom u kojem kuca 1ghz celeron... lap se bootao i krenuo sam instalirat everest na njega, dok sam dotaknuo tastaturu tipke su bile negdje duplo toplije od mog lapa sada (koji btw. radi bez prestanka već točno 10:36h). tu je onda problem i (zamjetne) glasnoće, meni se vent uopće ne pali dok je cpu na 600mhz (što je i previše za ove win aplikacije), znači glasnoća je skoro nula... kažem skoro jer disk ipak radi, ali ako je netko čuo toshibin 2.5" disk onda vjerovatno zna o kojim se glasnoćama (tišinama) tu radi.

    ako se lap uzima baš kao desktop replacement i namjena mu je dug i aktivan rad preko dana, jednostavno unutra ne smije biti ništa osim centrina. recimo amd (skoro bilo koji noviji, bilo xp ili a64) se toliko zagriju, da se lap nakon sat-dva ne može držat u krilu (ovo mi je jedan čovjek na forumu rekao za svoj amd lap). mislim znate da sam za amd, ali jednostavno u lapovima nema šta tražiti.

    što se težine tiče... ni ova toshiba nije pretjerano lagana (skoro 3kg), ali kad sve to potrpam u torbu (znači punjač, miša, buksu s cd-ima i eventualno ext. disk) mislim da tih pol kile više-manje ne predstavljaju neku bitniju stavku.