Vasa preporuka za slusalice i zvucnu kartu.

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by FreAk., Jun 11, 2009.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    za 150km kupiš žičane sluške koju su još sanjivije od bežičnih slony.
     
  2. nole

    nole Novi član

    Uzmi Philips SHP2500,jako dobre slusalice dobrog kvaliteta a cijena je stvarno niska nekih 25Km,ja ih koristim i stvarno sam zadovoljan,ako mislis nesto jos kvalitetnije zelis uzimati uzmi technics neke,zvucna ako se ne bavis profesionalinim stvarima (produciranjem) nevidim razlog za skupu zvucnu osim ako ne zelis radi sebe,otidzi u artist muzicki centar i kupi si m-audio neki model
     
  3. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    @ EnisDonKing puno, vjerovatno puno vise od tebe. Nisam znao koji je model jer ih ja ne posjedujem nego ocev prijatelj.

    @ tesko a i da imaju naglasak je na Wirelles mozes komotno hodati kroz kucu i slusati muziku a da nikome ne smetas ako ne slusaju tvoj tip muzike ;) Btw. ocev prijatelj je akademski muzicar i pise aranzmane za pjesme i takodjer svira sve moguce tamburaske zicne instrumente. A ovo su slusalice koje mozes pojacati da ti probiju bubnjice u usima a s vana se ni sekunde ne cuju. Mada slusalice nisu kupljene za gluposti nego ih covjek koristi za svoj posao ;)

    Slusalice su kao sto vec rekoh Sony, model MDR-RF960RK. I kupljene su prije mozda godinu ipol dana i to im je bila tada cjena vjerovatno je malo opala ako ih prodaju vise.
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Prilicno si siguran po pitanju izjave u prvom redu, na cemu li zasnivas to misljenje?

    Cuj wireless sluske za 150KM i to Sony - akademski muzicar koristi za posao :smt005 Ma ko je ovdje lud.
    Ja se samo nadam da syss ovo nece vidjeti jer ne znam kako bi mogao ovo izdrzati :lol:
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    akademski muzičar na bežičnim sony sluškama... di je tu jedan grado, akg, senn, beyerdynamic, shure itd.
     
  6. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    Syss ti si iz Zagreba sigurno si cuo za Vedrana Cicka ako slusas normalnu muziku. Ili jednostavno ukucaj u google ako ne znas i vidjeti ces. Pored toga svira u Sarajevskom tamburaskom orkestru na BHT1 televiziji i svira u kafani Armina Sakovica. Pise arazmane za ljude zadnji aranzmani su mu zadnji komplet album Jasne Gospic. Razlog sto nema jace slusalice je taj sto mu NE TREBAJU bolje za poslove koje trenutno radi. Da radi nesto bolje tj. da to postoji u BIH mozda bi uzeo neku od tih marki koje si ti naveo. Ne kazem da nisi u pravu ali govorimo o slusalicama od 150 KM a ti pricas o slusalicama koje kostaju i 4 puta toliko. Samo in ear slusalice beyerdynamic-a kostaju do 200 eura.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    nisam čuo moram priznat.

    uopće ja ne osporavam njegovo znanje i iskustvo, ali je glupo da kažemo recimo da je fiat chroma vrhunski auto jer je schumacher spomenuo da ga vozi privatno, ne? :wink:

    ovako na slijepo mogu reći da vrlo vjerovatno za 150km grado sr60 je i dalje bolji izbor.
     
  8. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Evo bas sam trazio review ovih slusalica, nasao samo user reviews. 90% ljudi se zali na static i los zvuk.

    BTW sta je static? :mrgreen: Pretpostavljam da je to ono pozadinsko zujanje.
     
  9. nFare

    nFare Komšija

    Ostalih 10% su akademski tamburaši kojima static ne smeta :lol:

    Inace koliko malo se razumijem rekao bih da se bezicne slusalice ne mogu uzimati za ozbiljno kad je u pitanju kvaliteta zvuka ili ih je jako malo koje ga imaju.
     
  10. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    Vrlo je lako da sam pogrijesio u modelu jer ima 3-4 skoro pa ista modela. Meni su extra slusalice reci cu bas tacan model kada covjek dodje sa puta odem do njega da provjerim. Recimo imao sam priliku koristiti Speedlink medusa 5.1 slusalice i cisto su smece nasprem ovih sony slusalica. Slusalice ne krce sekunde, jako se dugo moze slusati bez punjenja baterija, bass je odlican za razliku od drugih slusa. Zvuk opcenito je odlican e sada nisam imao priliku da isprobam in jedan od modela koje je syss naveo tako da njih necu komentarisati samo sam vidio na netu da su uzasno skupa jedna marka koju je on naveo. @ nFare sta to ti toliko vazno u zivotu radis da zbijas sale na tudji racun???
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    No shit. :)
    Kvalitet SL Medusa slusalica je na nivou onih od 10 maraka za trafike. O tvom znanju o slusalicama dosta vidim iz ovog posta, stoga je besmisleno da EDK-u kazes da znas vise od njeg (lol indeed). Sony je druga liga (ako i toliko) u svijetu HiFi slusalica, pogotovo ako se radi o wireless modelu i pogotovo ako se radi o modelu za 150KM. Sto se tice gospodina akademskog muzicara, mozda umije svirati i komponovati, ali izgleda da mu je sluh malo tanji (ako je takvo nesto moguce, jel) ili nije cuo za bolje - stoga je smijesno njega stavljati kao neku referencu.
     
  12. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    A ti znas koliko zna EDK? Rekao sam da su smece i jesu i po cemu onda zakljucujes o mom znanju ista? Da sam rekao da valjaju e onda bi bila druga stvar a ovako psssssst. Druga stvar trebas prvo cuti kako slusalice zvuce pa onda nesto reci. I naprotiv sluh mu je savrsen i jos malo bolji od toga, samim tim ne mora traziti akorde pjesama na netu ili gdje vec nego kad pustis pjesmu on je svira u isto vrijeme, u najgorem slucajno nakon sto je prvi put preslusa zatim nije mu potreban stimer i ostale gluposti kao nekim muzicarima ;) . Samim tim sluh mu je odlican. Kao sto rekoh trebas probati slusalice da bi znao koliko su dobre ne mozes suditi samo na osnovu nekih review-a o proizvodu. Btw. koja je tebi prva liga slusalica? Slusalice tipa razer-a ili mozda slusalice dj tiesta? LOL

    Evo ti prost test da vidimo koliko ti znas. Nemoj smekati review-e na netu po mogucnosti. Imas tehnics pojacalo i marantz... Koja je marka po tebi bolja? Nisu u pitanju slusalice ali je audio tehnika ti posto inace sve znas trebao bi znati sta je bolje.
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    wtf na kvadrat? :D

    prvo to što čovjek može skidati po sluhu i štimati po sluhu je u biti više iskustvo nego sluh, drugo nadam se da si svjestan kako se čovjeku sa starosti smanjuje čujni frekvencijski opseg (peak je negdje oko 20god ako se dobro sjećam, od tada pada).

    već drugi put ponavljaš da sam stavio link na neke mega skupe slušalice... isto tako nisi komentirao grado sr60 koji je oko 500kn kod nas, što bi bilo i manje od 150km, slušao sam ih i jako su dobre u svim područjima (tiestu recimio sigurno ne bi bile dobre, meni su odlične), best buy su valjda već jednod desetljeće.

    technics i marantz... možda nisi znao ali je technics je bio ajmo reć ekskluzivna audio firma i kao takvi su imali odlične ideje (za ono doba) sa recimo reference integriranim pojačalom koje je u sebi imalo d/a konverter (90e), pa heatpipe-ovi u hlađenju tranzistora (80e), pa baterijski napajanim preampom i onim predivnim izlazom sa ogromnim vumetrima (ne sjećam se serije) u cilju eliminacije kućne strujne mreže, isto tako su imali i govna od komponenti. marantz isto tako je imao debele crtice u audio povijesti, ali isto tako su imali entry komponente koje nisu bile zapažene.

    na to sve recimo uzmi zlatno doba sonya i pioneera koji su doslovno jeli konkurenciju sa svojim demonstracija-sile modelima.

    danas je sony mini-linija, a pioneer tv i dj oprema (karikirano naravno), marantz pure hifi philipsa (makar ima puuuuuuuno exkluzivnijih firma od njega), a technics... e njega nema.

    ne možeš biti tako isključiv, a pogotovo sa slabim do nikakvim argumentima.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A Sansui? :D

    To je bio limit nekad.
     
  15. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    @syss Odajem ti priznanje kralju, stvarno si me zadivio znanjem o audio tehnici. Iskreno nisam zahtjevan koristnik kao ocev prijatelj i jako su mi se svidjele slusalice te koje koristi, moguce je da je moja greska sto nisam probao te slusalice koje si naveo ili bilo koje slusalice proizvodjaca koje si naveo u jednom od prvih postova. Medjutim ne volim kada ljudi ismijavaju nesto sto napisem i ismijavaju tudje uspjehe misleci da su najbolji na svjetu, komentar koji je napisao forumas @ nFare "akademski tamburas" to bi bilo isto kao da recimo informaticaru neko kaze informaticki metalo-glodar ;) Necemo dalje uvjerio sam se da si upravu a i ova tema nosi naziv "Vasa preporuka za slusalice i zvucnu kartu." Nije napravljena za prepirku u koju smo mi upali ;) S obzirom da znas mnogo oko ovih stvari pokusat cu nabaviti ove slusalice koje si ti naveo sr60 posto nemam trenutno nikakve a i prije sam imao neke bezveze zato sto nisam imao razloga da kupujem bolje. S obzirom da i nisu nesto specijalno skupe mogao bih njih nabaviti :)
     
  16. Mujka

    Mujka Komšija

    ajde ko ce biti dobar da predlozi slusalice do 130 KM za fps i gdje ih nabavit

    edit SENNHEISER PC161 te mi se za sada najvise svidjaju na ebaju 70 $
    imal neko nesto bolje :D ili slicno jeftinije
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

    pa i sad je... au-20000 koji ima oko 35 godina se prodaje u dobrom stanju preko 1000€
     
  18. nole

    nole Novi član

    Kako nemogu,neznam odakle ti ta Vivanco bezicne slusalice koristi bruka pro.dj-ejeva i to su profesionalne slusalice
     
  19. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ma daj ne lupaj. Kakav vivanco i pro? Vivanco je kvalitetom tek malo iznad austrijskog firsta, a najskuplje slusalice koje ti spominjes nisu ni 80 eura. Osim toga, ni dj-evi ti nisu neka referenca.
     
  20. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Moj komšija deejay koristi Trust-ove slušalice :)
    Toliko o DJ-ima.