Veliki problem - help...

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Thomas Angelo, Jul 6, 2007.

  1. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Kada sam na netu ili free zoni jedno 5-10min, dodje mi "Generic Host Process for Win32 Services has encountered a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience.". Tada BIHnet komonikator izbaci "Veza je prekinuta."...zna li iko kako rijesiti ovaj problem ?
    Stvarno nervira. Svaki put moram restartovati komp da bi mogao opet na net.

    Hvala unaprijed.

    [EDIT:]nvm, problem rijesen. Ad-Aware mi nije pokazao nikakav malware, ali sam ga rucno nasao :) Moze lock
     
  2. Benq

    Benq Komšija

    Napisi kako da i ostali korisnici vide rjesenje problema ;)
     
  3. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Desi li se još belaja osim što ti veza pukne. Možda ti tema nestane, nemožeš se konektovati dok ne resetuješ računar i sl...?
    Imam isti problem, ali na ženinom OS-u. Ali ja sam kriv. Instalirao Win na C: regularno, i to sve klonirao na H: za ženu i djecu, kod nje ima taj belaj kod mene nema. Sa Proc.Explorerom skontam da se ruši "svchost" i sa sobom povuče 10 procesa (jer je kontejner za te procese). Konekcija je tu (tj. povezan sam na internet) ali ne može ništa da radi, ne mogu se ni diskonektovati.

    Kanim se reinstalirati, to je jedino riješenje :D
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    ista se stvar i meni desila i jedino sto je pomoglo je format c:, dok je nakon reinstalacije winxp pro sp2 ostala ista greska
     
  5. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    može li malo više detalja? Trojica su nas sa istim problemom. bilo bi lijepo da objasniš.

    Evo kako sam ja riješio:
    Uradio sam dvije stvari pa ne znam koja je pomogla. Njanoviji autopatcher i pokrenuo "Critical updates" (mislim da nema veze jer ni moj sistem nije ažuriran), druga stvar je da sam provjerio Spayware Terminator i našao nekoliko sistemskih datoteka na blok listi, ndsi.dll - ili tako nešto - (mislim da je to dll važan za ostvarivanje konekcije i sl.) ne znam kako su dospjeli tamo, ali vjerujem da se zbog toga rušio "svchost".
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  7. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Ja sam problem riješio tako što sam ukinuo proces "AdobeR.exe", koji je bio virus, a ne Adobe Reader...i zatim sam ga izbrisao iz Windows foldera...