Veliki problemi [igre]

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Thomas Angelo, Aug 12, 2007.

  1. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Imam velike probleme, sa svim igrama kojima je rendering method DX9. To su CoD2, F.E.A.R i PES6. Naime, u CoD2 mogu staviti DX7 ali ja zelim da igram na DX9. Pojavljuju se artefakti raznih vrsta, npr. tekstura od mitraljeza se rasiri do kraja mape, ili iz puske izlazi nekakvo oruzje kao u Terminatora (onoga sa liquid metalom :) )
    F.E.A.R odmah po ulazu u mapu - racunar se restartuje. Slicna je situacija i sa PES6, npr. u Henry-a je ruka siljata (nigdje veze) i rasiri se do gola...

    OC-a nikakvog nema, sve je defaultno u BIOS-u...Driveri su najnoviji - Forceware 160.18, DX9.0c naravno instaliran...ne znam u cemu je problem. Konfa : AMD Athlon 64 3200+, eVGA 7900GT KO, HDD Hitachi 80GB, Corsair XMS 1GB i DFI LanParty NF4 Ultra-D. Reinstalirao sam sistem, opet isto. Bio bih zahvalan ako mi neko moze pomoci.
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Meni tu strasno smrdi na havariju grafe, ali mozda i nisam u pravu. Jesi li probao otvoriti komp i ocistiti ga od prasine (znaci sve povaditi usisati, ocistiti i ponovo vratiti sve)?
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vrati neke starije drivere za pocetak.

    Inace je grafa krepala. Kako 3DMark prolazi?
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Probaj firmware grafe preflashati. Kako rekose, grafa na izdisaju. Nadam se da imas garancije.
     
  5. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Moram provjeriti da li je grafička u pitanju sa 3D Mark-om, ako bude do nje, onda mi se loše piše jer je garancija istekla.

    EDIT : Mozes li link na kakav tutorial za flashanje, nikad nisam prije radio da sta ne zabrljam
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zar nisi ti napisao jedan? Ima negdje na forumu, netko je napisao. Odradi search.
     
  7. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Nisam flashanje, overclockanje
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  9. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Evo, gušim se u prašini. Očistio sam samo grafičku (predio oko ventilatora je bio sav prašnjav), sad je sve uredu. Ako bude opet po starom, idem flashanje.
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    Nemoj flashirati bezveze graficku. Ako ti se vrati sve na staro i ako imas garanciju nosi ju na servis.
    Mozes pokusati prije toga reinstalirati windoze ako to nisi uradio vec duze vrijeme, a instaliravao si razne drivere i/ili DX verzije.
     
  11. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Imao sam nedavno slučaj sličan tvom Thomas Angelo, ali nije bilo do prašine več su (izgleda) crkli određeni dijelovi procesora koji rade oko pixel-shader-a. Radi se o Ati 9550 128bit.

    Kada igram igre koje nisu DX9, sve je super, ali ako upalim nešto što ima DX9, ili OpenGL shader Model 2.0, nastaje havaria :D

    Mijenjao drajvere, smanjivao bzinu grafičke, ali ništa. Inaće je imala artifakte kod svih igara, ali je malo ustabili (tj. radi u igrama gdje nema shader-a) kada stavim da radi u AGP4x modu.

    Inače ovo se desilo nakon što je kolegi zaribao kooler, stavili novi, ali grafička je več oštečena.
     
  12. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Meni je nakon čišćenja prašine [generalno - i procesor i sve] sve sada u redu. Sad da li je bilo do procesora, grafe...ne znam. Uglavnom, u graficke je bilo toliko prasine - bas sam se gusio :) A cpu nema tri-cetiri igle :lol:
     
  13. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Pa sta ocekujes onda?! :lol: