Venice 3000+ na "radnom taktu" od 2770mhz

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by BLUE-SKY™, Nov 9, 2005.

  1. labud169

    labud169 Novi član

    moj drug ima plocu kao ti i mislim da ona pravi probleme bar se takve stvari desavaju kod njega
     
  2. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista


    Neznam kakve probleme kod mene sve radi ok,ja za sada nemam nikakvih problema.
     
  3. staljin

    staljin Novi član

  4. PoSmatrac

    PoSmatrac Novi član

    Eto ja bas necu da se hvalim ! :smt117
     
  5. staljin

    staljin Novi član

    Vidim i iz prilozenog (signature) da "neces" da se hvalis (na sva usta) A osim toga ni nemas cime da se pohvalis. To sto imas nije nikakav problem kupiti, fazon je (barem za mene) od jeftinoce napravit nesto.

    staljin
     
  6. Esh

    Esh HWB

    uvijek bio 8)
     
  7. staljin

    staljin Novi član

    Ma za mene je to, bolan, umjetnost, i uvjek ce to i biti :p

    staljin
     
  8. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

  9. staljin

    staljin Novi član

    Pardon. Evo pokusaj 2

    [​IMG]
    Staljin
     
  10. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Dobro je s obzirom da se radi o opteronu koliko vidim. :mrgreen:
     
  11. staljin

    staljin Novi član

    Ma nije lose. Mozda bi mogao jos koji Hz izvuc iz njega, al ova smrdljiva maticna nije bas za overkloking. Ne mogu mu dat vise od 1.45V ili do 1.47V efektivno+ sto mu struja nije stabilna, pa igra bosansko kolo izmedji1.43 i 1.47.

    Memorija ne moze na 1T da se na glavu nasadis. Ahh, kupio sam ovu maticnu da ne moram mjenjat i graficku istovremeno(Radeon 9800PRO). Kad budem kupovo graficku kupit cu i novu maticnu. Mozda bas tu Asusovu sto ti imas.

    Stajin
     
  12. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Da ti kažem mislim da nema potrebe da mijenjaš ploču.Ta ploča je dobila jako dobre recenzije na internetu,odnosno sam čipset (uli) su neki recenzirali jako dobro uspređujući ga sa nforce4 u rangu.Koliko znam ploča ima agp utor,pci-e sata sata2 soc939 i prima dvoglave procesore.A te sitne stavke mislim da se mogu riješiti flešanjem biosa,a vjerujem da nećeš možda nikad držati proc na fsb-u 300 tako da mislim da nema potrebe da mijenjaš ploču.Ta ploča radi jako dobro i moj iskren savjet da ostaneš na njoj.Asrokov uli je dobio dobre pohvle.Uostalom sve što te zanima o toj ploči pogledaj ovdje http://www.ocworkbench.com/2005/asrock/ ... 1.htm.Jako zgodna stranica u vezi te ploče.Ali ako želiš Asusa onda uzmi neće ti biti žao. :mrgreen: :smt017
     
  13. staljin

    staljin Novi član

    Ma ne znam sta da ti kazem u svezi s tom plocom. Jedan Jaran kupio tu plocu sto ti imas i Venice 3000 E3, pa mi je dozvolio da se malo poigram sa njima (plocom i CPU). Bez ikakvih problema sam naguro Venice 3000 na 2700MHz na 1.53V.

    Ova moja ploca, ne ide stabilno na 3GHz, al moze 2.9GHz, no ja zbog "cold bug-a" moram vozit Optija na 2.85GHz.
    Zamisli na 2.9GHz ide Prime95 10 sati bez i jedne greske, resetujem PC i nece da starta. Iskljucim i ukljucim kabal od struje, i starta bez problema.
    PC se resetuje kad memorija ide na 1T i ja odem na stranicu sa puno flash animacije.
    To me POJEDE. Sve radi normalno, odem da procitam e-postu i BANG, PC se restuje i nece da starta ponovo.
    Imao sam strahovitih problema sa grafickom (Radeon 9800PRO). Krasirala kao luda, i onaj "GPU Recovery" stalno se javljo.
    Radi se o losem AGP driver-u.
    Onda izvrsim neku promjenu u BIOS-u snimim (na default brzini), nece da starta, i kad konacno starta veli "Corrupt CMOS data"
    Iz cista mira mi se pojavi Infra Red Port za koji ZNAM da sam ga iskljucio u bios-u.
    Ja bih rekao da karta ima problema u svezi sa rutinom snimanja "bios settings"
    Raja ima problema sa S-ATA diskovima, i da ne nabrajam dalje.
    Ma da ne nabrajam vise.

    Sad se sve stabiliziralo an 2.85GHz (10x285Mhz) i vec mjesec dana nemam nikakvih problema.

    Ako nece overklokat, onda je ova karta super.

    Staljin
     
  14. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    A neznam što da ti kažem ako nisi zadovoljan sa pločom onda ju prodaj,uzmi Asusa ili dfi u udri po overkloku...I ja moj proc ne držim previše ocan na nekoj razumnoj frekmi i radi super stabilno bez ikakvih problema.Trenutno ga držim 2400mhz 267x9x4 na defoltnoj voltaži 1,4v a isto tako i memorija ostalo je zaključano tako da nema nikvog većeg opterećenja na ploči i sve radi ok.Neznam još da probaš promjeniti kartu(grafičku) pa uzeti neku nvidiu 6600gt ili sl ali pcx verziju pa onda malo se poigrati klokanjem.Činjenica je da se ati i nvidia baš nevole pa znaju drajveri zezati stvar.Neznam probaj još malo razmisliti što ćeš pa ako ništa drugo prodaj ploču i grafulju i uleti u novu ploču i grafu i udri. :smt014
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Jedno pitanje za sve. Šta da uzmem pošto se baš ne razumijem u AMD a htio bih vrtiti i novije igre koje nadolaze. Da li da uzmem 3000+ Venice ili 3500+ naravno da se podrazumijva da će grafička biti dobra i da planiram vrtiti igre s tim procesorom barem 3 godine.
     
  16. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Uzmi ti sebi lijepo 3000+Venicea i taj će ti biti dostatan za sve igre,a
    ukoliko zatreba lako ćeš u njemu probuditi zvijer(da se klokati jako dobro)
    i pretvoriti ga bez problema u 3500+ a i više ukoliko zafali snage.Samo jednu ploču
    dobru za njega uzmeš i nema brige.Iskrene preporuke za 3000+. :smt002
     
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    E hvala ti za savjet, brat mi hoce kompjuter pa da se ne razocara a ne bih da mene krivi. Šta mislite hoce li biti dobra Asusova A8NSLi Deluxe ploča ili mi preporučite neku drugu sa ove stranice: http://www.genelec.ba a
    ostale pare da uloži u nešto drugo. Da ne otvaram temu evo te kongifuracije:
    ASUS A8NSLI DELUXE, HT1000, soc939, DDR400,+.. 315,00 KM
    CPU ATHLON 64 3000+, soc939, BOX 290,00 KM
    DDR 1 GB, PC3200, DDR400 178,00 KM (x2)
    HDD 200 GB,WD2000JB, 7200, 8MB 168,00 KM
    DVD RW NEC 3540 16X8X 79,00 KM
    Kućište FRONTIER GR08A-RD, Sivo-crveno, 400W 41,00 KM (ili možda Asus-ovo TA-250)
    Tastatura MICROSOFT BLACK VALUE PACK, crna .. 59,00 KM
    SVGA PV-6600 Ultimate 2,GF 6600, PCIEX, 256M.. 222,00 KM (valjda ce se moci naručiti GT jer ipak ce to biti 4 komp od njih)
    Monitor 17" LCD SAMSUNG SM730BF, 600:1, 300c.. 602,00 KM
    Napojna jedinica ATX, FRONTIER, 500W 35,00 KM i neke slusalice sa mikrofonom.

    Dajte prijedloge šta valja a šta ne :wink:
     
  18. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Ja bih na tvom mjestu uzeo Asus A8Nsli.Jeftinija je a nema neke velike razlike između nje i deluxice. 4 sata utora više i silikon čip za raid kontrolu ništa značajno,pa recimo za tu razliku lijepo uzmeš 6600 gt sa 128 ddr. Čini mi se da je 3dclubova i mislim da bi ti bio čak 120gb hard dovoljan osim ako ga nemisliš puniti sa mp3-ovima ili filmovima.Za razliku bih još uzeo neko poznatije napajanje recimo fortron, tagan, enermax ili slično.Jesu skuplja bez daljnjeg ali što je sigurno je sigurno. Neznam kakvo je to napajanje frontier jest da je 500w ali nisam se susretao sa njim tako da nemogu ništa reći u vezi toga.Ovo ostalo mi se čini ok.Eto, ti se još malo posavjetuj okolo ili neka drugi malo još pridodaju svoja razmišljanja,pa ćeš vidjeti.Šteta što nema premium ploče(A8Nsli premium) to bi bio super izbor ali...Kažu stari naši pokrivaš se sa dekom koliko je duga.... :wink:
     
  19. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Šta se može, ali eto nekako me uvijek privlači najbolje pa tako i ta deluxe verzija. I sad mi ej na P4 P4C800 Deluxe ploča. 6600GT su imali, ali valjda im opala prodaja pa je više ne prodaju. Uglavnom vidjet cu da naručim ako mogne. Eh još da je ta gore navedena premium ploča:).
     
  20. BLUE-SKY™

    BLUE-SKY™ Aktivista

    Ako imaš novaca kupuj deluxicu nećeš pogrješiti,a ako budeš u mogućnosti uzmi gt-jku bilo bi šteta ubosti neku kikiriki kartu u tu ploču.Naravno ako se misliš igrati ako ne onda stavi što miliš da je najbolje za tebe. :smt023