Ventilator od napoj "struže" od dio u napojnoj

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by sumeir, Jan 10, 2016.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav.

    Prije par dana dok sam radio nešto oko kućišta,kada sam ga spuštao kućište je zakačilo za neko kabal i ostalo odignuto nekoliko cm. Nisam primjetio to...uglavnom kućište je udarilo od pod nakon čega je napojna počela da prozvodi zvuk kao da ventilator struže od neki dio.

    Napojna je Chiefteck 500 W

    Mislim da ventilator struže od onu zaštitnu mrežu na napojnoj.

    Kada okrenem napojnu da ventilator puše u vrh kućišta nema tvog zvuka.


    Večeras sam otvarao napojnu. Jedino vrijeme je radilo normalno a onda je ventilator ponovo počeo da struže.

    Kada zavrnem do kraja šarafe izmedju napojne,zaštitne mreže i ventilator struže.

    Popustio sam jedan šaraf i radilo je dobro jedno vrijeme,ali opet počelo strugati.

    Šta predlažete da pokušam uraditi.

    Hvala
     
  2. sumeir

    sumeir Komšija

    Re: Ventilator od napojne"struže" od dio u napojnoj

    Greškom sam uduplao post. Gdje mu je opcija da izbrišem dupli post, na staroj verzije foruma je bila je ta opcija.

    Hvala.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Okreni napojnu, neka vent bude okrenut u unutrasnjost kucista. Ventilator zapravo izvlaci toplotu iz kucista i napojne napolje, ne puse unutra.
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Jasno mind je to,ali moje pitanje je šta bi mogao biti razlog ovome zvuku i kako da ga se riješim. Jedini način je da izbacim dio od koji struže ventilator. Znači ti se dešava kad je napojna okrenuta da ventilator izvlači topao zrak od komponenti. Kada okrenem napojnu drugačije onda ventilator nestruže.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja sam razumio da ti napojna stoji u dnu kućišta a ne na vrhu. Ako nije iskrivljena ta zaštitna mreža onda je ventilator malo izletio iz ležišta i pri opterećenju kada su veće vibracije dotakne tu zaštitu. Možda kliještima malo saviti tu mrežu ali ja je nebih skroz skidao. Samo možeš napraviti veći belaj nego što jeste.
    Ako ništa okreni napojnu prema gore, par stepeni gore-dole ništa ne znači. Jel na vrhu kućišta ima ventilacioni otvor?
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Nema na vrhu kućišta nikakav otvor.

    Ovaka mi je napojna.

    [​IMG]

    Uglavnom ovu mrežu sam izbacio da nije ovako nutar pa sam je samo iz vana prišarafio.

    Ovako sad izgleda

    [​IMG]
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa eto moze i tako. Nemoj je prema gore okretati ako nema odakle vuci zrak.