Video chinch to s-video

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by selvin, Oct 13, 2009.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Stara graficka kartica mi je imala video izlaz preko onog zutog chincha, a sad ima s-video izlaz. A TV sam spajao preko kabla koji na jednoj strani ima 3 chincha (2 audio i taj zuti za video). Eh sad hocu istim tim kablom da spojim i ovu grafu. Pa da pitam ima li kakav prelaz chinch to s-video negdje kod nas :) Znaci da ima "zenski" chinch, a "muski" s-video :D Prvenstveno mislim na TK.

    Ima ovo obrnuto :)
    http://genelec.ba/cart.php?sta=view&sid=50&cid=11274

    EDIT:
    Evo ovo mi treba:
    [​IMG]
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo da ti kazem da ima tih razlicitih prelaza.Ja sam ima dva "ista" i oba su radila na svojim grafama a nisu kad ih zamjenim.Imam ti ja jedan od 8800GT mi ostao samo ima jos tri kabla zajedno sa zutim,a imam negdje i isti takav ko sa slike pa mogu ti poslati u koverti dobijes to za dva tri dana.
     
  3. Tyger

    Tyger Aktivista

  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  5. selvin

    selvin Moderator

  6. Tyger

    Tyger Aktivista

    Neki televizori ne podrzavaju takav nacin prikljucivanja bas prikazuju samo crno-bijelo, nisam ni ja jos skuzio zbog cega je ali mislim da najcesce to bude ako je servisiran TV. Uglavnom kod mene radi normalno iako mi je neki stariji Grunding TV. Samo kada prikljucis tako, ako imas kablovsku, iskljuci antenski kabal da nebi morao gledati bijele linije kada sve spojis, iz nekog razloga imaju neke smetnje kada je tako spojeno.
     
  7. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ja sam na takav prikljucak spajao i S-Video kabal i cinch kabal i oba su radili kako treba, imas prekidac na njemu da mu odredis sta da koristi.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Nemam kablovsku. Znaci mogu spojit s onim kablom od 1.8m iz graficke u ovaj prelaz i onda chincheve iz ovog prelaza u scart u TV?
    Joj bice s-video -> chinch -> scart :D

    Hvala!
     
  9. Tyger

    Tyger Aktivista

    Ma ne ides S-Video kabal u taj prikljucak i onda taj prikljucak u SCART (to je S-Video i Cinch konverter na SCART)
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Znam to, ali sam te pitao kad si postavio slike moze li i taj prelaz :D Znaci ovo mi ne odgovara :)
    Dino ce mi poslat sutra onaj mali prelaz sa slike, tako da je problem nadam se rijesen :)
    Hvala opet i pozdrav!
     
  11. Big Boy

    Big Boy Novi član

    Imao sam slican problem... kabal s-video -> zuti chinch i kad to spojim na TV dobijem neku losu crno-bijelu sliku. Cak sam sa dva razlicita kabla (s-video -> chinch) to pokusavao spojiti.

    Fora je bila u pogresnom pinu na s-video prikljucku... nasao na netu pinout i nakacio zicom pravi pin i dobio super sliku u boji. Jos mi ne ide u glavu kako sve to nije po nekom standardu ali tako stvari stoje.