Vista 32+ nvidia 8500GT se ne vole?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by GV, Apr 6, 2009.

  1. GV

    GV Komšija

    Čudan problem. Instalirao sam Vistu (32 bitnu) i kada instaliram nvidia driver za grafičku karticu (8500GT) naravno za Vistu 32 bitnu, nakon što dođe do ''desktopa'' (ili tu negdje jer istog momenta i nestane) komp samo izbaci ''entering sleep mode'' i onda ''no video input'' ekran crn, restart dugme ko da ga nema već ga moram ugasiti. Probao sam razne verzije drivera od 174 do najnovijeg 182 uvijek isti problem. Sa ovim vistinim defoltnim driverom radi ok. Ostatak kompa: Asus M2N i AMD Sempron 1100LE. Kartica na XP-u radi savršeno normalno. Na prijedlozima i solucijama unaprijed zahvalan.
     
  2. D3n1s

    D3n1s Novi član

    Kod mene isti problem Nvidia 8500 GT cim stavim neki koji nije default Vistin nakon restarta mjenja rezolucije od najnizih do najvisih takvom brzinom da me je prepalo jer je CRT monitor pa se cuje kad mijenja rez tako da sam se istom brzinom i ja vratio na XP izgleda da je kako ti kazes da se ne vole.
     
  3. GV

    GV Komšija

    Ma i meni se čini da drives stavi rezoluciju koju ne podržava monitor 15'LCD 1024x768, jer sam i sam jednom doveo komp u isto stanje stavljajući višu rezoluciju mogu li se kako ''editovati driveri''?
     
  4. GV

    GV Komšija

    Riješen problem:

    Smanjio rezoluciju na najmanu (800*600) i instalirao driver koji je došao uz grafičku karticu, probam i ostale novije drivere na isti fazon pa ću postati rezultat
     
  5. GV

    GV Komšija

    Sa drugim driverima isti problem, samo originalni radi :cry:
     
  6. GW

    GW Moderator

    Koji je to brend grafičke?
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imas li mozda spojen TV na TV out-u?
     
  8. GV

    GV Komšija

    Grafička je EVGA i da TV je spojen na nju, sad ću da probam bez TV-a
     
  9. GV

    GV Komšija

    dino73n, svaka čast, puno hvala na savjetu
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    @GV i D3n1s

    recite mi kakva je ta grafa? šta možete igrati na njoj i na kojim rezolucijama? ja očekujem uskoro s reklamacije da mi ponude par kartica, a imam predosjećaj da bi jedna od kartica koju će mi ponuditi mogla biti upravo 8500gt, a nemam pojma koliko je "igriva"... a najbolji su savjeti iz prve ruke... pa da vas čujem...
     
  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Bezveze.
     
  12. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    čisto da se ravnam prema asus 7300gt 256ddr2 silent koja je na reklamaciji...
     
  13. GW

    GW Moderator

    Od te je daleko bolja.
     
  14. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Od bilo koje graficke ispod 150-tak maraka, ne ocekuj da ces se naigrati. Ako je bas neki minimum, ganjaj onda 100-120KM.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za 130KM se uzme nova 4650 DDR3, a ima i po oglasima 8800GS/8800GTS 320 za slicne pare. Drugi par opanaka je sto te po oglasima ne vrijede toliko u odnosu na novu 4650.

    Isto tako, da su cijene na oglasima realne, bilo bi 8600GT za 50KM i slicno, ali to je vec neka druga prica.
     
  16. Konjislav

    Konjislav Komšija

    O tome ti i govorim. Situacija ovakva kakva je, graficke (generalno i ostale kompjuterske komponente) su precijenjene, tj. inace se prodaju po nerealnim cijenama. Tako da bez para koje sam naveo ne moze se ni poigrati.
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ma ne ganjam ja ništa, nego mi je kartica na reklamaciji, pa da znam šta da izaberem ako mi ne ponude istu... a pretpostavljam da bi mi mogli ponuditi 8500gt kao jednu od varijanti, zato sam pitao...
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ako dobijes 8500GT, to ti nije lose, i dalje je brza od 7300GT.
     
  19. GV

    GV Komšija

    Ja sam gledao da kartica bude u skladu sa ostatakom kompa i stanjem u novčaniku, imam 15ku LCD 1024x768 tako da većinu novih igrica pokrene na relativno visokim postavkama ukoliko procesor (Sempron 1100LE) nije kočnica, a ne igram se pretjerano. Ako budeš mogao birati u tom cjenovnom rangu možda je bolje ići na ATI ili ako postoji mogućnost da doplatiš za bolju (ukoliko si pri lovi, ovu će vjerovatno cijeniti stotinjak KM). Na ovoj je DDR2 memorija, 9500GT ne vjerujem da je puno bolja, a kao što Stevie_Ray reče 4650 za 130 ili 4670 za 160 sa DDR3 memorijom je puno bolja opcija
     
  20. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    jel zna neko zasto mi xpert vision 9600 gso nece da radi u performance 3d modu. gledam u riva tuner monitoru, kada se pokrene igra jedno desetak sekundi radi na vecim taktovima i onda nazad na 2D taktove. radi na 555 1350 1200 umjesto 600 1500 1600.