Vista: Neprekidna aktivnost HDD prvih par minuta

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by pentium4, May 31, 2008.

  1. pentium4

    pentium4 Novi član

    kad upalim kompjuter,pali se oko 1 minutu (Vista sp1).Kad se prikaže desktop onda počne hard disk da krči konstantno i to traje oko 3 minute.a inace je sata2 WD 160GB.nakon toga se smiri i normalno radi.nakon ciste instalacije sistema sprva se to nije dešavalo.a nije ni sad baš previše start up programa,pa....?sta bi mogao biti uzrok,jer zna to da nervira toliko krčanje...
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Provjeri da li je u pozadini aktivan Windows Defender ili neki slican program koji si ti instalirao.
     
  3. pentium4

    pentium4 Novi član

    evo slika sa aktivnim procesima u task manageru pa šta bi moglo biti viška
     

    Attached Files:

  4. pentium4

    pentium4 Novi član

    mora da je u pitanju neki moj program li ne mogu otkriti koji,jer je sprva islo sve dobro,bez krcanja,upali se i ok.iskljucivaoi sam i defender ali opet krčanje ok 3 minute.i stvarno to potraje krčanje,pa..?????
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Vidim CPU usage 56%, a nijedan od tih programa u tom trenutku ne trosi proc vise od 6%.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Neki od servisa. Iskljuciti Indexing, pa onda redom dok se ne dodje do problematicnog.
     
  7. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    Pazi te iexplore.exe procese, IE ti nije prikazan u taskbaru, pretpostavljam da koristis samo Firefox pa zašto su onda oni tu... To iskljuci. Idi na Start->msconfig->Startup i iskljuci sve nepotrebno, restart, pa vidi onda.

    edit: e da, kao sto DF rece, moze biti i da je do Indexinga.
     
  8. pentium4

    pentium4 Novi član

    indexng iskljuceno.
    ali nije to rjesenje .
    ne koristim ie vec firefox.
    eh veliko je pitanje koji bi service bio u pitanju.neke jesam iskljucivao,ali ni to nije rjesenje.vec bi mozda morao naći ne windowsove već od instal.programa service,ali..????
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Antivirus + Spybot S&D i skeniraj. I ostavi se ovih download acceleratora, to je prodaja magle. Mogao bi biti i neki rootkit, posto je ukraden veliki postotak CPU usagea. Jos nesto sto mi je cudno jeste da ima 28 procesa, ali dolje u zbiru pise da ih ima 59. :?
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Pa i za physical memory mu pise 43%, a gore po onim podacima ima oko 170-180MB zauzeto.. Jedino ako ima 512MB, ali sumnjam da bi vistu na to stavljao.. Uglavnom ondje nesto fali, ili su neki skriveni procesi, ne znam da li toga ima u visti, ili ono nije task manager, da mu nije kakav virus umjesto task manager-a..

    edit:
    tek sam sad vidio, ima ono sto pise "show processes from all users", nek to klikne pa nam onda print screen nabaci..
     
  11. GW

    GW Moderator

    Najlakše ovo formatirati.
     
  12. pentium4

    pentium4 Novi član

    memorije ima 2 GB.
    znam da je najlakse formatirati ali nije to rješenje,kad će se možda opet pojaviti nakon nekog vremena i tako u krug,a nikad rješiti.pa zato pitam vas ,baš me interesuje hoću li to kako moći rješiti jer stvarno je predugo cekati da komp bude spreman za rad pa nije to win95 isl.
    znaci procesor 3.0.p4, ram ddr2 2x1Gb. hdd 160 sata2 itd.
    uzeti u obzir da je sprva radio potpuno ok.no krčanje, odmah spreman za rad.

    evo i slike show from all users

    ova druga slika je nastavak na prvu sliku.i ovo je stanje procesora nakon 30-tak minuta,znaci već se ustabilio ništa ne krči
     

    Attached Files:

  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  14. GW

    GW Moderator

    Hurmashica ti je rekao da skeniraš komp. Uradi to ako nisi.
     
  15. pentium4

    pentium4 Novi član

    imam eset smart security a on je i antispyware i antivirus.hoce li mi onda jos sta trebati
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa jesil' precesljo sa njim? Nece on sam od sebe trazit' malware.
     
  17. pentium4

    pentium4 Novi član

    evo ga "češlja" upravo
    zasd ništa nije našao a trenutno je na 75% od C:
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Qler je imao slican problem, iskljucio je raid ili sata u biosu. De malo provjeri postavke.
     
  19. pentium4

    pentium4 Novi član

    evo sad je na 99% i ništa nije našao,tako kad završi c vidjecu bios.
    mada ima nekoliko za koje piše erorr opening kod pretrage,da to nebi predstavljalo problem inace kod pretrage virusa isl.
     
  20. pentium4

    pentium4 Novi član

    pokušaću i to,al uzevši u obzir sprva da je išao ok,onda mislim da bi se trebalo bazirati na instalirane programe