Vista: Neprekidna aktivnost HDD prvih par minuta

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by pentium4, May 31, 2008.

  1. pentium4

    pentium4 Novi član

    Eset završio posao i ništa nije našao,da li pokušati sa spybot isl.ili sljedeće mogu videjti event viewer pa..ili sljedeće moguće rješenje.malosam gledao u biosu i nisam naišao bilo šta za reaid,sata ima i on je podeešen na auto.
     
  2. pentium4

    pentium4 Novi član

    da nebi šta koristio ovaj program HIJAck This da vam pošaljem log
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Postuj log na link ispod i odradi analizu. Pisat ce ti sve sta trebas obrisati.

    http://hijackthis.de/
     
  4. pentium4

    pentium4 Novi član

    ono sprva krčanje sam tako reći rješio,sad manje traje ali o.k,u pitanu je bio vistin service superfetch,ima o tome na internetu članak na engleskom j.to je kaoneka odlika viste,međutim mislim da mi to ne treba.malo sam ustabilio sistem sa programimma registry booster i speed up my pc3.

    ali novi problem slijedi:
     
  5. pentium4

    pentium4 Novi član

    sad stalno lampica od hard diska blinka,ono pali se gasi svake sekunde.anti virus ne pretražuje,pa neznam štabi mi moglo biti.j0oš jednom je to tako bilo pa sam radio na novo instalciju i nije bilo dosad,stvarno čudno jer stalno blinka.

    ????
     
  6. GW

    GW Moderator

    To je sasvim normalno.
     
  7. pentium4

    pentium4 Novi član

    normalno kad ništa ne radi kompjuter da lampica stalno blinka????!!!!
    Znam da je normalno kad nešto radi,ali ovo bez ikakvog rada(meni vidljivog) da blinka, :|
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Normalno.
     
  9. pentium4

    pentium4 Novi član

    ok.mada mi je malo čudno jer koliko znam da mi se prije nije dešavalo,..
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Gdje je normalno da stalno rovi po disku?
     
  11. pentium4

    pentium4 Novi član

    pa upravo i ja tako mislim,ne djeluje mi logično pa makar,jer to znači da on nešto radi,ali šta?
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Normalno je da se lampica pali-gasi, ali da rovi - nije normalno.
     
  13. pentium4

    pentium4 Novi član

    ah to da,pa nismo se onda razumjeli.
    ali ovdej je pitanje šta uzrokuje njeno paljenje-gašenje.to znaci da hdd nešto radi(rovi) ali sta bi moglo biti to je teško otkriti.jer evo kako sam upalio komp ima oko 4 sata i više kako komp radi,a ona stalno blinka.,????????
     
  14. GW

    GW Moderator

    Još jedna rasprava na temu "radi mi disk".
    OMG. Pa to je sasvim normalno. Lampica treba da se pali/gasi. Windows prebacuje podatke između ram-a i hdd-a.
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa krci li disk dok to "rovi"? Meni u idleu zna bit satima, uspava se komp, ali lampica opet blinka. Dakle, lampica stalno blinka, sta god ti radio. Naravno, vise ce blinkati ako se radi o nekoj intenzivnoj HDD aktivnosti, nego u idleu.

    Hahahaha :mrgreen:
     
  16. pentium4

    pentium4 Novi član

    ali zasto onda dosad nije radila takoa imam vistu vise od mmejsec dana.znaci sprva malo otkrči i umiri se.i naravno kad nešto radi,sve pogasim i sam desktop a ona tako.
    volio bih da mogu snimiti p pokazati jer vjerujem da nije uobičajeno, pa makar..
     
  17. GW

    GW Moderator

    Meni se čini da ti nemaš dovoljno znanja da znaš kako se disk treba ponašati u određenom trenutku.
     
  18. pentium4

    pentium4 Novi član

    pa sve i da nemam znanja ( :? ) znam kako mi se doasad ponašao,pa...
    a uvjeren sam da ovo nije normalno
    .kažem prije mi se to desilo i kas sam sistem nanovoon sve ok normalno radi,pa...znaci nije to to
     
  19. GW

    GW Moderator

    Napiši smislenu rečenicu. Iz toga nisam izvukao ništa konkretno.
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Snimi u mraku kako blinka, pa nas iznenadi.