Vjerovatno matična (?)

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Hansel, Nov 5, 2008.

  1. Hansel

    Hansel Komšija

    Budući da probao sve druge komponente (monitor, HDD, grafička, optika, napojna) na kraju se pitanje problema svelo na matičnu i procesor.

    Inače problem je taj da pri paljenju komp-a ventilator od napojne, cpu coolera radi kao i HDD ali ne šalje nikakvu sliku na monitor. Jedina promjena koju sam primjetio u odnosu na situaciju kada je sve radilo, je to što se ovaj put ne čuje onaj redovni beep pri paljenju kompa.

    S obzirom na to, kontam da je matična riknula (neka DFI). Ima li potrebe i smisla da skidam sada procesor (valja ponovo stavljati pastu) da probam na drugoj matičnoj (koja mi svakako nije tu) jer se nekako logički fakat sve svodi na matičnu (?)
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    sansa da procesor rikne je veoma mala, a ja bi u tvom slucaju uvijek isao ovim redoslijedom:
    napojna, graficka, pogasiti sve opticke uredjaje i hdd, maticna.

    sa obzirom da si sve osim maticne isprobao...
    ja licno nebi testirao procesor, ali sa obzirom da ga svakako moras vaditi ako ti je riknula maticna, ne gine ti stavljanje friske paste.
     
  3. Hansel

    Hansel Komšija

    Ma prodat ću ga. Neka neko uzme sebi pastu. :)