Vlasništvo-Zaštita web stranice

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Hansel, Dec 19, 2009.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    da pogodim

    placat ces racune tipa struja voda grijanje :smt006
    u svakom slucaju sretno u putu ka prvom milionu
     
  2. Hansel

    Hansel Komšija

    Ni blizu. :) Ali da ne spamamo sada. Svakako ću progovoriti kada site bude dovršen. Mada sam sinoć primjetio da postoji jedan sličan sa hr domenom sto znaci da je neko kod komsija vec napravio. Ali mi ne djeluje da je nesto posebno uspjesan i aktivan. Kako sam uspio vidjeti, kod nas nema site takvog karaktera.

    Bez obzira, ovo ide do kraja.

    @apdejt, hvala na linku. Djeluju mi bas kompetentni za ovo sto sam naumio. Najvjerovatnije cu ih kontaktirati ovih dana.
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    ak pogledas njihove klijente i stvari koje su radili (mislim prvenstveno na ino partnere) primjetiti ces da su momci cisti pro i ak se ne varam imaju par svojih CMS vec razvijenih
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Ne znam kako rade klijentima, ali ovaj njihov site je template.
     
  5. extibo

    extibo Komšija

  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Dobra grafika, iako svaki sajt prezasićen istom. Ovaj kao da nije čuo za CSS. :smt003
     
  7. Hansel

    Hansel Komšija

    Nisam kompetentan da procijenim. Jedino na cemu trenutno uspjesno radim je planiranje financija, ako se tako moze reci.

    Tako da, prosvijetlite me.

    Iako sam gore naveo kakav bi site to trebao biti, mislim da je najbolje da vam kazem kako bi se temeljio na slicnom principu na kojem su bazirani market i pik. Naravno, nece biti stranica tog sadrzaja i namjere (navedeno je vec izmisljeno i nije novo), ali ce slicno funkcionirati.

    Tako da mi treba ekipa koja je stručna napraviti nešto onako. Registracija klijenata, (username i password), neovisno editovanje svog profila (mada ove neće biti profil u vidu...hm...ovih profila što vidjamo :D ), kategorije, podkategorije, objava, napredni pretraživač po pojmovima-terminima, pretraživač po kategorijama i podkategorijama i još mnogo toga...
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    ??? de me prosvjetli
     
  9. extibo

    extibo Komšija

    To je do klijenata. :D
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Pregledaj source sa firebug-om i prosvijetlit ces se.
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    Vlastiti CMS + mogucnost mjenjanja template = smart programing
    al hajd da ih sada ne reklamiram momci su ok, i jos sta sam primjetio u TZ u zadnje vrijeme Letargo radi dosta stranica medjutim neznam likove tak da necu nista komentarisati ali imaju manje vise oku ugodne stranice
     
  12. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Cekaj Hansel a ti hoces sajt da registrujes kao firmu? Ako je tako boga mi nije ti to bas jeftino, raspitaj se prvo...
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    E ovako... Posto i sam imam nekih ideja, i radim sa kolegama na faxu na realizaciji jedne stranice tj. manje vise kloniranje u BiH verziju, ali nebitno to sada o nama... Poceli smo i uzeli smo hosting na godinu dana, JustHost, platili 180$, i sve unlimited opcije imas (bandtwith, storage, mysql baze, domene itd...)... Jest firma iz Amerike, ali su poprilicno brzi, i mozes zaboraviti da ce ti neko DDoS-ati site kao sto je bilo slucajeva... To naravno uzmes na svoje ime, i onom ko ce ti praviti, das pristupne podatke za isti... Sto se tice SourceCode-a, nema sumnje u njihov profesionalni rad i sve, ali vjerujem da ces masno i platiti to sto ce ti napraviti, i ne bi se uklopilo ni u pola u taj tvoj pocetni kapital od 2k KM koji imas za pocetak...

    Apdejt pomenu Letargo, pa da kazem da nije rijec o nikakvoj grupi, nego o momku kojeg licno znam... I same stranice koje je radio se mogu pogledati, a o cijeni i svemu se moze dogovoriti, i vjerujem da ce biti pristupacno za takav obim posla... Za njega mogu garantovati da nece ukrasti ideju, nit da ce izlevatiti, uzeti pare i napustiti projekat... Sto znam sigurno je to da ce sve uraditi po tvojoj zelji, i uspjesno realizovati tvoje ideje koje si zamislio, a kada treba uraditi nesto u dogovorenom roku, onda ce i biti uradjeno... Iz Tuzle smo svi, pa nije problem i da se sjedne negdje, pa da vidis licno kako i sta... Ako te jos sta zanima pitaj slobodno, ovako ili preko PM-a :)
     
  14. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Hansele blago tebi nema nista ljepse od zivota sa dobrom idejom! samo raspali, nije grede ako i propadne( i lova sa njom) imho najveci dobitak bi mogao biti sta ces sve nauciti radeci na tom projektu i ko ces na tom putu postati ! :smt006
     
  15. Hansel

    Hansel Komšija

    @SamirX-8, budući da ste mi i ti i apdejt preporučili tog momka, najvjerovatnije cu ga kontaktirati. Odnosno kontaktirat cu ga sigurno ovih dana. Dovoljne su mi dvije preporuke.

    @Zlatan, hvala puno na podršci.
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

    Tipicni overseller. Kad ti stranica postane imalo posjecenija stalno ce ti biti nedostupna, cim stranica pocne koristiti malo vise CPU vremena.
    Uglavnom treba izbjegavati te oversellere za bilo kakav ozbiljniji projekt.
     
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Za pocetak ce biti dovoljno ja mislim, naravno ima i dobrih servera kod nas koje treba platiti, ali to se uvijek moze naknadno uraditi kada projekat krene ozbiljnije.

    @Hansel - Kad ga budes kontaktirao napomeni samo da sam te ja uputio, pa javi kako ce ici dalje, jer se bas zanimam za ovakve stvari, a sto rece Zlatan, ne trebas zaliti ni ako propadne, a vjerujem da nece sa dobrom realizacijom :)
     
  18. webarto

    webarto Guest

    Pozdrav, hvala na preporukama, drago mi je, evo da i ja nešto napišem, iz Tuzle sam, Letargo aka Webarto :)

    Što se tiče same ideje, to ne možeš zaštiti nikako, ali možeš prvi napraviti nešto takvo :)
    Za sigurnost podataka na serveru na kojem je stranica nemoj da brineš.

    Ja ti dajem ovaj hosting paket koji košta ~400KM (?), domaći je ali je server u USA.
    [​IMG]
    Ako preraste u nešto ozbiljnije imam ja i čitav server to jeste box :)

    Sourcecode radi OOP tj napredno / modularno programiranje i template je samo izgled, nema to veze sa programiranjem. Koliko znam Pawnda je zauzet, a neznam da li bi to i radio. Što se tiče mogućnosti izrade, mislim da je moguće šta god zamisliš, ako ja ne budem mogao, pomoći će mi momak što je pravio Dernek, PiK, i sam Prati.ba ( Twitter Clone ).

    Pitaj i druge "firme", ali koliko ja znam od njih to niko neće prihvatiti ako nisu neke velike pare, jer oni to uzmu na običnim stranicama, prednost im je što imaju firmu i laik ode prvo njima ( nemam ništa protiv toga ).
     
  19. Hansel

    Hansel Komšija

    Ostatak cemo na PM.