Volan GEMBIRD STR-SHOCKFORCE problem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by zlatann, Mar 16, 2008.

  1. zlatann

    zlatann Novi član

    Uzeo sam neki dan u Genelecu "Volan GEMBIRD STR-SHOCKFORCE, USB, volan+pedale VIBRA" spojio i instaliro, probo 3 NFS, DIRT, RACE 07 i jos kamaru i svaka pravi probleme, volan reaguje postepeno kako bi i trebao ali je uzasno tesko upravljat... imal ko iskustva sa ovim?

    Hvala.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Otvori novu temu. Vista nema ama bas nikakve veze s ovom sekcijom.

    Sto se volana tice, kako je tesko upravljat? Nije ti volan dovoljno osjetljiv ili?
     
  3. zlatann

    zlatann Novi član

    Skrecem lijevo, ispravljam dajem gas i ode u desnu stranu, u CP gdje se gleda osjetiljivost sve uredu radi... nisam prije nikad koristio volan pa ne znam ni kako treba da bude, al ovo sigurno nije uredu... probo sam i kod druga i isto..
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    E onda ti ni u CP-u ne moze biti sve OK. Probaj u CP-u gdje kalibriras volan isto uraditi, skreci lijevo pa ispravljaj i dodaj gas, pa vidi da li iksic ode u desno. Ako da onda ti je do potenciometara. Probaj i druge drivere http://members.driverguide.com/driver/d ... rid=575235
    Inace ja imam logitecha starog 6 godina i do sada sam cistio i mijenjao potenciometre vise puta :)
     
  5. mikrimaus

    mikrimaus Guest

    ee imam i ja jedno pitanje...kupio sam isto gembird volan,,posto do sad nisam imao volan imam nekoliko pitanja..zasto volan ima samo 2 ose..jel iam to negdje da se podesi,,npr koliko god da smotam on smota pun pa nmg normalno da vozim..jel moze normalno dfa se vozzi kao u pravog auta ili bar priblizno...Hvala unapred!!!! :D