Vrijedi li ovaj laptop 2K

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Vedo, May 6, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Poz svima, jaran zeli da kupi laptop HP Compaq nx6325 i dobio je predracun od firme. Laptop kosta 2028,- KM

    http://laptopmag.com/Review/HP-Compaq-nx6325.htm?Page=0

    Ovaj njegov ne radi na 1.6 GHz kao na ovom linku nego na 2.0 i ima 1 GB rama i umjesto 8X DVD-RW ima DVD+/-RW DL

    Pitanje je, moze li se za ove pare uzeti ista jace / bolje i ako da - molim da napisete odmah i link. Muchas gracias :wink:
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    sve sto ima grafiku koja krade sistemski ram ne valja... :mrgreen:
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Baha, 95% lapaša hapa memu od sistema. Uzmes gigu i miran si, sharujes 128mb za grafu.


    _______


    edit;

    Fujitsu C2D, 1gb ram 120gb hdd kosta 1700km. Taj je skup, mada sa firmama ide tako (pogotovo drzavne) stimaju se poslovi cijene su vece u duplo....
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Nece sluziti ni za igre ni za kakve designerske poslove, samo kucanje teksta , web i sl. Znam da je navedena konfa i prejaka za te poslove, ali me zanima moze li uzeti sta bolje za 2000, mozda sa malo vise rama pa da mogne Vista nekad, malo veci hard i sl.?
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Gdje uzet taj sa C2D od 1700 KM???
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Bio je u UE, ali je nestalo.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    hmm, a imas li predlozit sta slicno (ali da ne prelazi 2000) a da se moze odmah uzeti, posto liku gori bas
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Imas HP 510, Pentium M 2,13ghz/512mb ram/60gb.

    Lincencirane windoze, 1450km

    Ubio se za interneta.
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Da, ali je dosta slabiji od ovog gore navedenog. Nek on bude do 2K al sto je moguce jaci nek bude
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo ima u Iconu FSC Amilo Pro V3505, dodat mu jos 512 rama i eto ga
    [​IMG]
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    1549 u UE taj lap.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Da, vidio sam, ali taj u UE CPU mu radi na 1.6 a ovaj na 1.73. Ma radije bi ja njemu preporucio da uzme u UE (osoblja radi), dobro bi bilo kad bi mu mogli staviti u laptop 2GB rama , ali imaju samo plocice od 512 u ponudi. Da li moze u ovaj laptop stati 4x512?
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Jok, samo dva modula. Sa 1gb rama izadje 1617.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Aha, ok. Hvala puno :wink:

    EDIT: Zna li ko da li se moze kupiti npr. u Plusu 2 x 1 GB 533MHz DDR2 i odnijet u UE pa nek oni izbace svoju plocicu (i nek umanje cijenu) od 512 i nek ugrade te 2 gige u laptop?
     
  15. Raptor

    Raptor Aktivista

    kod HP-a je sve sjajno, bajno... ali su uzasno skupi dijelovi, garancija je odlicna i to sve, ali je kasnije haos... acer, fujitsu ili mozda toshiba su ti bolji izbor... toliko sto se brendova tice
     
  16. shock

    shock Aktivista

    Koga zanima kupovina laptopa, najbolje da pročita:

    http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=52798. Meni je jako pomoglo. Što se tiče izbora kod nas, pogledati http://www.imtec.ba

    Nakon puno čitanja i traženja, na kraju kupih:

    HP Compaq NX7300 sa FreeDos
    Intel Core 2 Duo T5500
    DDRII 512MB 667 MHz
    80GB 5400 rpm
    DVD RW drive
    15,4'' WXGA
    Intel GMA 950
    Fax modem, LAN, WIFI...itd.

    Mislim da se do 2000KM može kupiti jako dobar laptop. Ovaj moj košta 1700-1800KM. Taj gore NX6325 je preskup.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    ojj zare majko draga, 7600gs jos uvijek 300KM :D
     
  18. shock

    shock Aktivista

    Mislio sam na izbor laptopa, jer ih stvarno imaju mnogo u ponudi, a i cijene nisu loše. Ostalo nisam ni gledao.