Vrijeme za upgrade?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by barts, Mar 9, 2014.

  1. efo

    efo Komšija

    Meni licno smjesno pitanje (pocetno), konfiguracija je odlicna i ne vidim nikakav razlog za promjenu bilo cega, jedino dodati SSD nebi bilo lose. Niko nije primjetio da mu je monitor 1680 x 1050, a predlazu se jace graficke... Pa i 6950 je overkill za ovu rezoluciju, a ne nesto jos jace.

    Napajanje mu je overkill za konfu takodjer, pa bih ja ganjao kakav dobar hladnjak i oc-ao proc, ako vec nisi i taj SSD. Samsung 840 su cini mi se ponajbolji i to je to.

    Ako vec imas viska para, radije sastavi kakav rig za rudarenje alt kripto valuta i zaradjuj pomalo :)
     
  2. barts

    barts Novi član

    Pa i o monitoru sam razmišljao, otvoren sam za prijedloge :)

    A što se tiče rudarenja, ne bih, nemam živaca za to niti vjerujem da bi bilo isplativo...
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma i na 22" 6950 je slaba za najzahtjevnije igre, nego de vidi u uniexpertu je li ono 280x ili 280 :) Inace meni radi physx-a i batmana ona gtx770 pravo najbolja :), samo da je gdje nac jos povoljnije.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Monitor i SSD, to je ono sto bih ja tu mijenjao. Pa onda eventualno graficka, kako je vec receno najbolje R9 270X.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    A je li 270x stvarno vrijedan upgrade sa 6950 koja sigurno ima performanse 6970 kad se klokne?
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Klokne se o 270X. Sto se upgrade-a tice, to je opet s nekom pretpostavkom da nije velika nadoplata. Za pravi boost jedino 280X i navise.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da, 280x i jace jedino ima smisla.
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    R9 270X je najmanje 20% brza u odnosu na HD6970, sigurno oko 30%.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja nikad ne bih radio upgrade za tako mali boost. Minimalno 40-50%, ili da bas donosi nesto novo tipa novi dx ili physx podrsku.
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    30% nije malo pogotovo u min FPS koji su vazni a i potrosnja R9 270X OC modela je niza najmanje 60W u odnosu na HD6970.

    S obzirom da HD6950/6970 idu preko 200KM na piku (zbog rudarenja), doplata od nekih 100KM i nije ni malo los deal za R9 270X.
     
  11. black

    black Komšija

    Prodao sam plocu i proc.Imam nekoliko opcija trenutno

    Intel Xeon E3 1230v3 + H81

    Intel Core i5 3570K + Z68/77

    AMD FX 8320 + 970

    najvise gaming i malo ozbiljnijih aplikacija CATIA , 3ds max .. ako moze preporuka jer sam se malo izgubio
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    za igre i5.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    i7 (čak i zaključan) + Z87 C2. Mada će i 4670 biti jako dobar.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne kontam zasto zakljucan i7 pored otkljucanog i5? Ako je vec glavna namjena igranje...

    Iskreno za igranje je sasvim dosta osnovni i5 na oko 3.3GHz.
     
  16. black

    black Komšija

    koristim i malo V-ray pa malo naginjem ka i7.ovaj Xeon je 200€ ima samo 100MHz manji takt od 4770 i nema grafiku ali sve je isto , malo me strah da naletim na los primjerak kod i5
     
  17. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    AMD FX 8320 + 970

    najvise gaming i ..............


    Na ovo ideš jeftinije je , razliku uložiš na grafu.
     
  18. black

    black Komšija

    imam oko 500 KM za plocu i proc , novo polovno svejedno , graficka ce biti r9 270x najvjerovatnije windforce 3x.koliko je prosjecan overclock koji se sigurno moze dostici na i5 4670k ?
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zavisno kakav primjerak ubodeš. Kod 4670/4770K se zna zadesiti loš batch da ti treba 1.35v za "bijednih" 4.2Ghz. Prosjek bi bio oko 4.2-4.3 @ 1.25v. Vrhunski primjerci rade na 4.6-4.7Ghz na 1.20v pa se ravnaj po tome. Ja sam se zaustavio na 4.4Ghz @ 1.21v na 4770K, nema potrebe dalje. Zavisi umnogome i od ploče.
     
  20. black

    black Komšija

    Odlucio sam se za 4670K , ima manji OC potencijal ali bolju arhitekturu u odnosu na starije proc.Uz proc za sad ide H81 ploca a poslije cu kupiti Z87 ili ako tad bude Z97 (ili kako ce se zvati).

    [​IMG]