Vrijeme za upgrade?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by barts, Mar 9, 2014.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pazi na plocu. Dosta ovih hx1 nema ni dvi ni hdmi
     
  2. black

    black Komšija

    Ima DVI i VGA ploca ali svakako necu koristiti grafiku u procesoru.Najvise me brine buka ove kartice , volio bi da racunar bude sto tisi.
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Druze uzmi Powercolor R9 270X PCS+, neces se pokajati, hladna (oko 65C) i necujna, a jos i OC model na 1100/1425MHz.

    Licno sam posjedovao tu kartu i stvarno nema mane, u winwin.ba u Sarajevu (nalaze se Azize Sacirbegovic u Hrasnom preko puta Robota) kosta 354KM, narucis online i dodje za max 7 dana.
     
  4. black

    black Komšija

    Stigla mi je narudzba iz winwn , vec sam prije tri godine tu kupovao i tad je sve bilo ok , graficka je na svu srecu prilicno tiha , za 309KM super.

    Jos sam u dilemi da li Xeon 1230 v3 ili i5 4670k uzeti.Xeon je u stvari i7 4770 sa 100 MHz nizim taktom i bez grafike.
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Uzmi i7, neces se pokajati, integrisana grafika i onako ti nece nicemu sluziti jer si kupio graficku karticu. i7 4770 ce ti uvijek biti brzi od i5 4670K bez obzira koliko klokao ovaj i5. A i sa i7 ne moras imati neki OC friendly plocu tako da tu mozes fino ustedjeti a opet imati oclicne CPU performanse.

    P.S.: PROVJERI PODRSKU MATICNE PLOCE ZA TAJ XEON PROCESOR, TJ DA LI MOZE DA RADI NA OBICNIM LGA 1150 PLOCAMA!!!!
     
  6. black

    black Komšija

    Znaci Xeon ide :) , onda se moram jos malo strpiti jer Xeon mogu samo vani nabaviti , u Srbiji ima par prodavaca sto ih imaju ponudi ali su precjenjeni oko 500 KM , u Austriji su 400 KM.

    Radi u svim LGA1150 plocama cak ova moja "sirotinjska" H81 ima podrsku za Xeon-e.
     
  7. barts

    barts Novi član

    Opet ja :) Odlučio sam ići i na novi monitor... Mišljenja o ovom - Samsung S22C150N?

    http://www.cclonline.com/product/117733 ... r/MON2179/

    I još nešto, ako recimo neke igre (npr. strategije) hoću igrati na nižoj rezoluciji(npr. 1680x1050 kao sada na svom 2253LW ) od nativne rez. novog monitora (1900x1200)- zbog veličine fonta, ikonica itd hoće li slika biti ok...Ne bih da se tu zeznem
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Bolje ti je igrati na nativnoj rezoluciji monitora jer u protivnom izgleda ti razvučeno i mutno. Radije spusti detalje i igraj na toj višoj rezoluciji.
     
  9. barts

    barts Novi član

    Da ali pretpostavljam da onda tekst, ikonice i sl. izgleda minijaturno i barem meni postaje neigrivo. ponavljam, radi se o nekim strategijama gdje je grafika u drugom planu....
     
  10. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Pa zar ti u strategijama ne predstavlja prednost ako igraš na većoj rezoluciji, preglednije...

    A monitor vjerujem da možeš i bolji uzet, gledaj makar da ima dvi priključak
     
  11. kenan008

    kenan008 Novi član

    TN panel + vga only - užas ( traži barem TFT matricu, po mogućnosti IPS), nađi sebi neki pristojniji monitor, za ovo se ne isplati davat novac. Nativna rezolucija ovog monitora je 1920 x 1080 16:9 aspect.

    EDIT: višestruko bolji monitor koji je samo za 5 funti skuplji

    http://www.cclonline.com/product/125274 ... r/MON2362/ IPS matrica + DVI

    Nego koji ti je budžet za monitor i živiš u Engleskoj?
     
  12. barts

    barts Novi član

    Ma živim u BiH, ovo sam bezveze stavio link prvi koji sam našao...
    A cijena nije toliko bitna, samo je stvar dostupnosti i gdje se može šta nabavit kod nas...
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako cijena nije bitna uzmi 32" HDTV sa S-IPS matricom. Nema vraćanja na sićušnih 22".
     
  14. kenan008

    kenan008 Novi član

    Po meni trenutni best buy (I sam imam taj monitor)

    DELL P2414h Nova AH-IPS matrica, dvi port 23,8 inchi dijagonala FULL HD 16:9 i stalak koje se može pomjerat za 360 stepeni. Cijena u winwin.ba je 358 KM (ako gledam pravilnu cijenu)

    http://www.winwin.ba/pc-periferije-moni ... 79275.html
     
  15. efo

    efo Komšija

    Ovaj mi monitor djeluje odlicno. Da odma' pocnem skupljat pare za ovo? Sta misle ovi veci monitor znalci?
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Monitor je fantastican za te pare.