Vruce ovom mome Bartonu!!!

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Hells, Jun 25, 2004.

  1. Hells

    Hells Aktivista

    Imam 2500+, kupio ga prije 3-4 mjeseca, i radio je na 50 Stepeni, sad ovo kako je vruce digne mi se temp. i na 71 stepen kada igram, a normalno kada stoji oko 63 stepena.
    Pa mi sada recite, jeli opasno tolike temperature(71), kolika je temp. topljenja cpu-a???
    Ja znam da je do ovog Speez-a hladnjaka, ali nemam para za novi bolji, sta raditi.
    Posto mi je temperatura maticne(ja mislim :MB) oko 42 kada je cpu 71, mislim da mi kuciste nije dobro prozraceno, jer kod prijatelja je 73cpu 30 MB, kod mene staro kuciste ,a kod njega novo kuciste,
    Sta mi predlazete da uradim , ali da nije previse para, jer onda odmah mogu uzeti hladnjak kako treba.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    eh zamisli da si na prescottu :)
    1. mjenjaj hladnjak sto hitnije
    2. pastu nakaci
    3.dodaj sistemskih fanova

    ako ti je kuciste zatvoreno probaj skinuti jednu stranicu pa vidi imali rezultata
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    2 x 80mm ventovi, jedan naprijed da upuhuje i jedan straga da ispuhuje. :)
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    U mene je BOX...
    Bakreno dno...
    Koji cemi vise...
     
  5. [tota]

    [tota] Aktivista

    Možda bi nabava Thermatlake Volacano 11 ili 12 bila dobra ideja. Može i 10.
    Oni i nisu toliko skupi a dobro hlade. Sa 12 dobiješ potenciometar za vent. a sa 11 i 10 ne znam.[/img]
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    a nije taj thermaltake bajan... mislim svaki drugi cooler dobro hladi dok mu vent radi na 70dB. mislim da bi kombinacija thermalrighta i nekog 92 venta bila odlična. makar ako se ovaj 2500 neće clockat, onda će i glacialtech biti dovoljan (novi model je 2520 i kolko sam gledo po netu za ~15€ kick ass).
     
  7. vnm_

    vnm_ Komšija

    hoces jeftino?
    otvori kuciste i stavi ventilator pored (najozbiljnije)
    tako sam ja proveo proslo ljeto :)
     
  8. jeretik

    jeretik Komšija

    Kod mene je 2500+ - kad je svjeze u sobi (jutro i prijepodne), idle temperatura je 39-41 stepen, a nakon visesatnog igranja 43-45. Kad je skroz vruce u sobi, onda je idle 45, a pod opterecenjem 48-50. Pretpostavljam da su to dosta dobre temperature, pa bi i ti trebao ganjati nesto takvo. Ventilatori nisu nista posebno; sa strane ima jedan koji ispuhuje zrak, a na procesoru je nekakav Gembird DL119 - moje strucno oko ga je izabralo i ispostavilo se da pravo dobro hladi, a kosta oko 20KM :) . Temperatura zraka u kucistu mi je izmedju 30 i 37 stepeni, zavisno od temperature sobe, a pastu sam nanio po uputstvu iz PCPlaya.

    Koliko ja znam, zvanicna kriticna temperatura za Barton je 85 stepeni i vise, a AMD kaze da je normalna temperatura rada do 65 stepeni. Korisnici se ne slazu s time pa ga obicno hlade na 40-50 stepeni.
     
  9. abasi

    abasi Aktivista

    Spider !!!
    Sto se ti nisi javio na ovu temu samo me zanima ??

    P.S.
    U njega AMD KUHAAA sve , majka mu ne koristi el. peć :D
    stavi Đevzu na kuciste i vrati se za 10 min :D:D

    haha...
     
  10. Hells

    Hells Aktivista

    Hebiga moram cekati dok istekne garancija, do kraja avgusta, onda mogu to i zanemariti do iduceg ljeta!!!
    Hebena naljepnica:)
     
  11. Hells

    Hells Aktivista

    Sta mislite da odem kod covjeka kod kojeg sam kupio da mi on to uradi, npr 2 x 80mm ventove da ugradim,mislim da bi bilo dosta.
    Nazad na kucistu ima otvor sa rupicama ca. 80mm, tu bi ga mogao, ali gdje naprijed ugraditi?
    Ima samo u dnu par rupica ali tu je ne moguce.
    Busiti, rezati??????
    ili bi mogao sa strane izbusiti u limu rupu za vent., a nazad ostaviti onaj drugi, bil tako islo?????
    Koliko bi smanjilo temp, prvi nacin, a koliko drugi?
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Tužno je imati garanciju...
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    Zagrij malo fenom naljepnicu i polako odljepljuj. Ali cak i da skines tu naljepnicu tebi bi trebala ostati garancija na svaku pojedinu komponentu.
    A naprijed imas mjesto za vent samo sto ga nemozes vidjeti izvana.
     
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja sam svoju strugo sa šarafcigerom
     
  15. d0ga

    d0ga Aktivista

    [​IMG]

    nadajmo se da se ovo nemoze postich na njegovom amdu :D

    stavi igloo 2300 jak cooler za amdiche,reko mi je frend
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

    Lol. koja slika :D
     
  17. Hells

    Hells Aktivista

    Jesi siguran da ima naprijed mjesto za vent. koji uvlaci zrak.
    Niste odgovorili bil mogao sa strane i nazad staviti po jedan?
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    ma igloo 2300 je drek... ništa ispod 2520 običan ili pro. pro je malo glasniji, ali hladi bolje od recimo svih tt-ova (osim 11 na max okretajima, ali sumnjam da si netko tako uši oće odrezat).

    naprijed uvlači zrak, iza izvlači.
     
  19. Shenron

    Shenron Komšija

    Nakon TT ChromeOrb-a rekao sam. NIKADA VISE THERMALTAKE U MOJ KOMP!!!

    To su jednostavo sranja od coolera.