Web hosting ponude

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Lamagician, Mar 29, 2006.

  1. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Ako neko ima savjet gdje kupiti web hosting i domenu, dakle samo da je pouzdan hosting, da ne bude za 2-3 mjeseca propalo ili da cesto pada server, da je spor itd.

    Pozdrav
     
  2. emir.a

    emir.a Administrator Staff Member

    Ovisno koliki hosting paket ti treba? Ako ti treba neki sa mnogo resursa, onda ti preporucjem da kupiš negdje vani, jer ces mnogo jeftinije proci. Ja imam par accounta na http://www.siteground.com. cijena odlicna, support im je prejak, odogovr ma u 10 minuta. Desi se da nekade padne, ali rijesi se to u 2-3 minute. Moja jedina zamerjka je sto hostiraju puno sajtova na jednom serveru (700-800 korisnika).

    Sto se tice domace ponude, imam isksutva sa http://www.global.ba. Server im je pouzdan, cijena povoljna. Radi se o firmi, a ne o nekom crnom tržisštu, tako da neće izraditi tipa o prodpanju i slicno.

    Imas i skynet.ba, koji ima odlične cijene, ali cini mi se da je global.ba pouzdaniji.

    Ako se radi o prezentaciji firme, sa nekih 1000-1500 posjetioca godisnje, onda kod skynet-a mozes za 20 KM izofirati paket (30 Mb prosotr, 2 Gb transfer )
     
  3. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Od kada imas tih nekoliko accounta na siteground.com ? I kako ide sa placanjem, vidim da ide kreditnom karticom samo...ali da li odmah nakon uplate otvaraju racun ili kako ide procedura?

    Bitno mi je samo da je server brz, pouzdan...
     
  4. emir.a

    emir.a Administrator Staff Member

    Sada ce u maju biti godina dana kako imam prvi acc kod njih. Prvi sam platio preko Western Uniona, ostale sam platio kredintom karticom.
     
  5. emir.a

    emir.a Administrator Staff Member

    Prije 4-5 mjeseci, imali su 10. 000 korisnika, a postoje od 2003 godine!

    Moje potrebe zadovoljavaju. Meni je najbitnji support. Ako imaju kvalitetan support, onda i isti odrzava servere i nebi trebalo biti vecih problema.

    Al kazem, opet mi je puno hostirati 700-800 sajtova na jednom serveru.