Wi Fi problem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Ronaldo_9, Jun 5, 2017.

  1. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Problem je softwerske prirode, tj. neko mi je hakovao WiFi i promijenio ime WiFi mreže i password.
    Obzirom da sam konfigurisao modem, i to mi nije problem riješit ću ja to.
    Ono što me interesuje je način na koji neko može to da uradi , da li mogu djeca putem android aplikacija preko telefona da se zahebaju s tim i mijenjaju pass i ime WiFi konekcije.
    Pretpostavljam da su djeca dala nekome password, i onda je taj promijenio username i password.
    Kad odem kući na pauzi pokrenuću komp i ući u modem da vidim ima li neke veće štete.

    Neki prijedlog za nadzor WiFi ili da ga pokušam otkriti da vidim ko je ?
    Možda je neko imao sličan problem ?
     
  2. Ninja

    Ninja Komšija

    Postoje dva vjerovatna uzroka - ili je korištena WEP enkripcija (može se vrlo lako provalit) ili ruter nije zaštićen pa ga može štelovat svako na mreži. Sve ostalo je jako teško u kućnoj radinosti.
     
  3. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Ok, tnx na odgovoru. Ubrzo ću na pauzu, pa ću kući da pogledam ima li "veće štete", kad upalim komp i probam pristupiti modemu.
     
  4. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Update situacije, nije bilo neke velike štete, samo je promijenio user i password od wifi konekcije. Nakon što sam to riješio promijenio sam user i admin postavke modema. Promijenio protokol s WEP na WPA 2 i isključio WPS. Kad dođem kući s posla pozabaviću se detaljnije s ovim.
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

  6. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista


    Hvala ti pogledaću kad kući dođem, obzirom da sam na pauzi bio, pa rješavao stvari brzinski.
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pa svaki modem/ruter ima opciju da vidiš spojene urađaje i njihove mac adrese.
     
  8. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Ma nisam danas stigao ništa, osim promijeniti postavke modema. Lakše mi je nadzirati sa windows aplikacijom da ne ulazim stalno u modem.