WiFi Problem na laptopu

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Tensai, Oct 17, 2014.

  1. Tensai

    Tensai Komšija

    Nakon što sam otvorio da očistim laptop od prašine wifi mi ne radi.Wifi karticu uopšte nisam dirao samo sam skinuo kuler i očistio ga.U windowsu je wireless network adapter i dalje tu,windows ga prepoznaje i normalno radi.
    Kada odem na diagnose problem,kaže mi "wireless capability has been turned off".Koliko ja znam jedini način da se isključi wifi je pomoću Fn+F8,međutim to ne reaguje,lampica je i dalje ugašena.Čak sam ga rastavljao i provjeravao one dvije žice koje idu do antene,i sve je uredno spojeno.Do čega bi moglo biti?
     
  2. Tyger

    Tyger Aktivista

    Neki BIOS-i imaju postavku za paljenje/gasenje wirellessa pa provjerit to.
     
  3. Tensai

    Tensai Komšija

    Kod ovog nema.Nisam ja ništa čačkao u biosu,to se desilo nakon što sam ga otvorio i očistio cooler.
     
  4. wragg

    wragg Aktivista

    Koji laptop? Imas li fizicki switch za wifi negdje?
     
  5. Tensai

    Tensai Komšija

    U pitanju je MSI CX620.Koliko vidim jedini switch je Fn + F8.
    Gledam u device menageru,adapter i dalje stoji,iako je lampica za wifi isključena.
    Kad recimo ugasim bluetooth sa Fn+F9,on nestane i u device manageru.
    Da li je moguće da je adapter crko ada ga windows i dalje prepoznaje?
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    probaj otici desni klik na wifi adapter, idi na properties, pa onda na configure i na tab advanced. Tu negdje bi trebale biti postavke za napajanje adaptera. Ne mogu napamet, malo prelistaj.

    Imao sam takvu situaciju na jednom laptopu sa win8, bio ukljucen onaj flight mode i nema sanse da ukljucim wifi dok nisam ovako odradio.
     
  7. Tensai

    Tensai Komšija

    Ma ne može sve sam živo probo.Garant je crko.Evo sad sam se nakačio na internet koristeći tethering opciju na android telefonu i internet radi normalno.
    Ovdje je jedina solucija uzeti wifi adapter.
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Meni je nedavno bio slican problem, ispostavilo se da je fizicko dugme olabavilo i nije bas reagovalo. Pogledaj dobro da nema kakvo dugme za wifi... nije bas cesto da se desava tako da crkne a pogotovo da ga windows bez problema prepozna.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Druze probaj live linux da otpises "softverski kvar". Btw. kad pokrenes linux mozes provjeriti je li kartica soft ili hard blocked. U terminalu ukucaj rfkill list, ako bude blocked mozes probati odraditi unblock sa istom komandom.